Czuję długie przejażdżki wyłącznie na quadach, czy moje mięśnie łydek powinny wykonywać więcej pracy?


11

Zauważyłem wielu rowerzystów z masywnie wyrzeźbionymi mięśniami łydek, szczególnie takimi, którzy wyraźnie jeżdżą jako styl życia, nie martwiąc się o zmniejszenie masy ciała.

Zmieniłem miasta i przeszedłem z 7-kilometrowej podróży do 25 km. Jako hobby jeździłem ciężko na rowerze i często przekraczałem 200 km lub więcej tygodniowo. Po 6 miesiącach stwierdzam, że moje quady stają się coraz większe, a moje quady są obolałe i zmęczone po długich przejażdżkach, podczas gdy moje mięśnie łydek są prawie niezauważone.

Czy to sugeruje coś złego w mojej technice i / lub postawie? Czy powinienem bardziej angażować mięśnie łydek?

Być może istotne: jeżdżę na rowerze z dość agresywną postawą pochyloną, na rowerze turystycznym z drążkami. Używam butów zatrzaskowych i pracuję nad zwiększeniem mocy w ruchu w górę. Jeżdżę ze swoim siedzeniem stosunkowo wysoko, ale wygodnie i jestem pewien, że nie przesadzam z nogami.

Odpowiedzi:


9

Nie sądzę, żebyś miał tutaj problem. Fizjologicznie twoje uda są maszynownią nóg. Zostały zaprojektowane z myślą o wytrzymałości i sile i mogą pracować z wysoką wydajnością przez dłuższy czas.

Twoje cielęta są bardziej przystosowane do krótkich skoków mocy, takich jak skakanie lub bieganie. Nie mogą utrzymać wysokiej mocy wyjściowej przez długi czas. W kolarstwie na odległość cielęta powinny być dość pasywne. Próba ich cięższej pracy prawdopodobnie spowoduje tylko zmęczenie i obrażenia.


3
Jako lekarz całkowicie się zgadzam. Mięśnie łydek mają głównie funkcję posturalną (statyczną) podczas pedałowania. Poza tym definicja łydki zależy również od genetyki.
heltonbiker

7

Istnieje technika znana jako „palcowanie”. Zasadniczo, gdy kręcisz korbą stopami, twoje palce u nóg są unoszone w górę i w dół - w górę u góry i w dół u dołu. Wykorzystuje to część siły / energii mięśni łydek.

Ale aby to zrobić dobrze, musisz jechać z pedałem stopy na pedale (ogólnie implikując zaczepy na palce lub pedały „zatrzaskowe”). Jeśli jeździsz na łuku stopy na pedale, palcowanie nie ma większego znaczenia.

Również dobry rowerzysta będzie miał (pół) świadomy ruch do przodu / do tyłu nogami, pchając do przodu na szczycie skoku i pociągając do tyłu na dole. Prawdopodobnie nie angażuje zbyt wiele cieląt, ale przyczynia się do ogólnej mocy.


Robię to podświadomie i uważam, że jest to wygodniejsze niż sadzenie łuku stopy na platformie.
Vorac,

7

Może to wynikać z dopasowania roweru, ale quady mają dużo mocy, a jeśli zauważysz, że wielu profesjonalistów (bardzo zauważalny tor) rowerzyści mają duże quady.

Myślę, że to może ci pomóc, pokazuje, które mięśnie są odpowiedzialne za część uderzenia pedału:

wprowadź opis zdjęcia tutajhttp://imgur.com/QFYRPdV

wprowadź opis zdjęcia tutaj https://njcyclestudios.files.wordpress.com/2015/01/power.jpg


1
Fascynująca grafika.
Nieskompletowany

1
Ten link wydaje się być martwy. Czy jest inny adres URL, pod którym jest dostępny?
amcnabb

@Roshan Doskonała praca w poszukiwaniu obrazów. Wprowadziłem je do linii, abyśmy ich więcej nie zgubili.
Criggie

1

Może mieć znaczenie, gdzie są twoje korki: czy są bardziej do przodu pod stopą stopy, czy bardziej do tyłu pod łukiem stopy.


0

Myślę, że jest to funkcja nieco różniąca się od każdego rowerzysty. Nie jest to jednak zły pomysł, aby sprawdzić dopasowanie roweru przez doświadczonego specjalistę. Pamiętaj tylko, że nie jest to nauka ścisła, a komfort może zastąpić niektóre zalecenia.

Coś, co możesz ocenić sam, to płynność rytmu. Czy przykładasz równomierną siłę przez cały skok pedału, obiema nogami? Czy biodra pozostają na poziomie podczas pedałowania, nawet przy wysokich kadencjach. Odpowiedź na jedno z tych pytań może wskazywać na problem z wysokością siedzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.