Czy jestem gotowy na stulecie?


11

Właśnie dowiedziałem się o przejażdżce w lokalnym stuleciu, która jest tylko za 2 tygodnie. Chciałbym dołączyć, ale nie jestem pewien, czy będę gotowy. Dojeżdżam rowerem od pięciu lat. Ostatni rok mojej podróży do pracy to 18 mil / dzień, które robię co najmniej 4 dni / tydzień. W ciągu ostatnich 2 miesięcy odbyłem kilka weekendowych przejażdżek o długości 40-50 mil, ale nie przekroczyłem 50. Zwykle robię jedną 10-minutową przerwę na poziomie około 75% podczas tych dłuższych przejażdżek. Po tych dłuższych przejażdżkach jestem zmęczona i głodna, ale czuję, że po jedzeniu mogę iść spokojnie. Czy jestem gotów skoczyć do 100 mil? Nie mam żadnych dni między tym wydarzeniem a wydarzeniem, w którym będę mógł jechać dłużej niż około 30 mil.

Teren stulecia jest płaski, podobnie jak mój normalny rower.


Ile organizacji jest za jazdą? Jeśli po drodze znajdują się stacje karmienia i, co ważniejsze, wagon na miotły, to robi to dużą różnicę w porównaniu z otrzymaniem karty trasy i wysłaniem jej z powrotem. Trasa prawdopodobnie zostanie opublikowana wcześniej i najprawdopodobniej zacznie się i skończy w tym samym miejscu, więc możesz zaplanować kilka punktów ratunkowych, w których możesz albo wrócić do domu znacznie krótszą trasą, albo wsiąść do pociągu lub czegoś innego (jeśli możliwy).
ilikeprogramming

Poziom wsparcia jest niewielki. Muszę przynieść trochę jedzenia, co jest w porządku. Jeśli rzeczy stają się brzydkie, istnieje krótsza droga powrotna, ale w okolicy nie ma transportu publicznego. Wolałbym jednak nie dzwonić do kogoś, żeby mnie odebrał.
Jake

Do czego przyczynia się krótsza trasa powrotna?
Altom

Zmniejszyłoby to do około 75 mil. Jestem pewien, że mogę to zrobić w rozsądnym tempie.
Jake

1
Powiedziałbym, że możesz to zrobić, jeśli pogoda będzie współpracować itp. Na końcu oczywiście będziesz bliski śmierci (mówiąc w przenośni), ale jeśli to zaakceptujesz, nie będę próbował cię powstrzymać. Niestety (i trochę niepokojące) nie ma wsparcia zwisania.
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


6

To nie odległość, to czas na rowerze.

Zakładając, że nie jest to jazda w pojedynkę, będziesz jeździł z innymi ludźmi albo we właściwej rotacyjnej grupie lub po prostu tą samą drogą / kierunkiem co oni. Już samo to zwiększy ogólną prędkość nawet o 20%.

Jeśli możesz siedzieć na rowerze przez 6 godzin dziennie , możesz to zrobić.

Będziesz musiał jeść regularnie. Dla mnie to „coś” co godzinę, żel lub czekolada, baton lub coś w tym rodzaju. Lub banany, niektórzy ludzie je lubią.

Woda jest również duża - dodano jedną zwykłą butelkę z wodą i jedną z dodaną mieszanką elektrolitów. Będziesz mógł doładować butelkę z wodą na stacjach benzynowych, na 161 km spodziewałbym się 3-5 stacji na całej trasie. Sprawdź mapę, ale zastanów się, czy jej brakuje - zdarzyło mi się.

Stacje benzynowe są punktem odpoczynku - możesz zejść z siodła robiąc butelki, pić i jeść, i iść ponownie. Osobiście 5 minut to dużo, ale na naprawdę długiej podróży lubię 15 minut w ponad 50%.


4
Zrobiłem to wczoraj. „Czas na rowerze” był całkowicie poprawny. Moje nogi były w porządku, ale ręce zaczęły mi się męczyć i zdrętwiać około 80 mil. Jazda grupowa również zrobiła ogromną różnicę, może nawet ponad 20%. Jechałem znacznie szybciej niż normalnie przez pierwsze 65 mil i nadal czułem się świetnie w tym momencie. Postępowałem zgodnie z twoją sugestią dotyczącą wody i zadziałało świetnie. Dzięki za wskazówki!
Jake,

2

NIE , nie jesteś gotowy.

Zazwyczaj bardzo zachęcam ludzi do stawiania czoła wyzwaniom, na przykład szkolenia polegającego na przejechaniu 175 mil (281 km) dziennie

Ale twoja sytuacja przypomina bardziej 1/3 wieku lub metryczny wiek?

Często, jeśli trzeba zapytać, odpowiedź brzmi „ nie” .

Możesz pomyśleć o tym w ten sposób: dla danego poziomu sprawności za każdym razem, gdy jedziesz o 50% dalej niż normalny dystans, jest to około dwa razy trudniejsze. Stuletnia jazda jest trzy do czterech razy trudniejsza niż bieżące.

Dwa tygodnie nie dają czasu na trening. Jeśli ćwiczysz do tego, będziesz miał swoją ostatnią jazdę treningową, jazdę regeneracyjną , a następnie zwężenie przed wydarzeniem.

Kolejną kluczową rzeczą, której nie opanowałeś, jest reżim jedzenia i picia podczas jazdy. Musisz mieć to naprawdę pod kontrolą. 50 mil jazdy można zrobić z butelką wody i banana. 100 mil nie oznacza dwóch butelek wody i dwóch bananów.

Ale niektóre heroiczne typy mogłyby to zrobić. To by było bolesne. Może będą musieli wezwać karetkę pogotowia lub ktoś inny.

Teraz spójrzmy na to z innej strony. Możesz to przetestować. Jutro wybierz się na przejażdżkę 80 mil i zobacz, jak się czujesz. Jeśli czujesz się świetnie na końcu, a następnego dnia, możesz być w porządku. Jeśli to zadziała, przejedź 90 mil w weekend.

Ale nie sądzę, żeby to się udało. Przepraszam.


Powiedziałeś, że nie możesz przejechać dłużej niż 30 mil przed dniem, więc nie możesz jeździć próbnie. Bez co najmniej jednego z nich nie będziesz wiedział więcej na temat fizycznej gotowości niż teraz.
andy256,

2

Mówię idź. Jeśli możesz przejechać 50 mil, możesz zrobić stulecie.

Zgodzę się z @ andy56 i powiem, że ta przejażdżka będzie się znacznie różnić od każdej z weekendowych przejażdżek. Będziesz musiał jeść więcej i pić tonę, tyłek cię nienawidzi, i może to być tortura, ale możesz zakończyć jazdę.

Mój pierwszy wiek jechałem po poprzedniej długiej jeździe na 55 mil. Ten wiek był w pełni wspierany, z przystankami co 10 mil. Mój plan, który się sprawdził, polegał na zatrzymaniu się na co drugiej stacji i na tyle długo, aby napełnić się wodą, wcisnąć kilka kęsów do ust i odwiedzić obiekty.

Jeśli zdecydowałeś się wziąć udział w przejażdżce, daj nam znać, jak poszło.


1
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Gary.Ray
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.