Zamontuj dodatkowy bidon na ramie roweru za pomocą tylko jednego uchwytu na bidon


8

Mam tylko jeden zestaw śrub mocujących do butelki z wodą na rowerze. Chciałbym mieć dodatkową butelkę z wodą. Idealnie chciałbym zamontować butelkę na ramie (najlepiej na rurze pionowej).

Bonus: Czy mogę zamówić / zbudować w Kanadzie?


Bardzo łatwo jest przymocować dodatkowy uchwyt do okrągłej rurki. Ale obecnie wiele motocykli ma dziwne rurki, a mocowanie na pasek nie będzie działać zbyt dobrze.
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:8

Zdobądź dwa zaciski do węża, które będą pasować do rurki, i kilka gumowych pasków, które należy włożyć, aby nie porysowały farby zbyt mocno. Będą w porządku trzymać klatkę na butelki.

Jeśli widzisz pod brudem i brudem, dokładnie tak wygląda klatka na butelki na tym zdjęciu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Edycja: Oto kolejne zdjęcie klatki na butelki zamontowanej za pomocą opasek zaciskowych (nie moich). wprowadź opis zdjęcia tutaj


6
Dam ci +1, jeśli
zmyjesz

1
Pewnego razu można było kupić (tanie) zaciski w sklepach rowerowych specjalnie do tego zaprojektowanych. Użyłem zestawu na moim pierwszym rowerze turystycznym.
darkcanuck

Wiem na pewno, że zaciski do węży są dostępne w Kanadzie.
DC_CARR

1
@darkcanuck - To byłoby trudne, ponieważ rower jest teraz na wysypisku. Ale to zdjęcie jest nieco wyraźniejsze, a jeśli klikniesz na moje zdjęcie, dodałem notatki, aby pokazać, gdzie są zaciski węża.
Neil Fein,

1
Powiem tylko, że kupując opaski zaciskowe, upewnij się, że możesz je całkowicie odkręcić, jeśli planujesz umieścić je na wewnętrznej ramie. Nie ma nic gorszego niż zdobycie trochę, powrót do domu i odkrycie, że są zaprojektowane, aby nie mogły się otworzyć i nie kontynuować.
Tarka,


3

Zastanawiasz się tylko nad montażem ramy? Jeśli nie, istnieją opcje montażu klatki na szynach , sztycy i kierownicy . Ponadto, jeśli rama jest wszystkim, co weźmiesz pod uwagę, istnieje wiele opcji dla systemów butelkowych typu „zaciskowego” .

Nie wspominałeś, ale jeśli masz ramę z włókna węglowego, musisz wybrać odpowiedni zacisk, aby nie uszkodzić ramy.

Nie jesteś pewien, czy używasz torby na siedzenie? Opcją jest zmiana torby z siedziska na koszyk na bidon z podwójnym mocowaniem na poręczy; a następnie przenieś swoje dodatki w coś takiego: http://www.amazon.com/Tacx-Tool-Tube-Storage-Bottle/dp/B002SR0JRM, a jeśli jesteś oszczędny, butelkę wody można wyciąć na cel.


2

Mam do czynienia z tym samym problemem, próbując zamontować dodatkową klatkę na butelki na spodzie dolnej rury roweru górskiego. Nie zdecydowałem się jeszcze na jedno konkretne rozwiązanie, ale uważam, że ta strona jest pomocna, ponieważ przedstawia różne różne rozwiązania: http://www.nordicgroup.us/cageboss/


Ta strona ma bardzo wyczerpujący zbiór opcji. Jestem pod wrażeniem tego samego.

Aha - zastosowałem klamry Minoura Extra Cage (lub niektóre faksymile): nordicgroup.us/cageboss/#6._Minoura_Extra_Cage_Clamp-Band_Set
darkcanuck

Dobra strona, ale wydaje się, że nie można uzyskać wielu produktów wymienionych na stronie.
sixtyfootersdude

2

Jako właściciel Strida miałem problem z tym problemem. Korzystałem z rozwiązania KLICKFix i nie mogłem być bardziej zadowolony.

Nie zawsze lubię nosić butelkę, więc naprawdę podoba mi się fakt, że po prostu usuwam całość w ułamku sekundy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Inną opcją jest dopasowanie dodatkowych mocowań Threaddd do ramki. Działa to dobrze, jeśli twoja rama jest stalowa , ale nie spróbowałbym tego na ramie z węgla lub aluminium.

Wkładka gwintowana nazywa się rivnut lub nutsert i wygląda następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wywierciłbyś dwa otwory w stalowej ramie, ledwie wystarczająco duże, aby uzyskać średnicę zewnętrzną nakrętek, wcisnął nakrętki na swoje miejsce, a następnie używałeś narzędzia nitonakrętkowego lub odpowiednio gwintowanej nakrętki i śruby, aby zmiażdżyć nitowaną część. Gwint ma wymiary 5 x 0,8 mm i jest taki sam, jak zwykłe śruby do mocowania butelek z wodą, a przy okazji wiele szpikulców do kół.

Dobrym pomysłem byłoby również zastosowanie żywicy epoksydowej lub spoiny JB, aby pomóc ustabilizować wkładkę.

Możesz również wypożyczyć narzędzia nitowane od wypożyczalni - nie są tanie.


1

Na karbonowej ramie użyłem tanich mocowań Zefal Gizmo do zamocowania zestawu zgodnie z jego przeznaczeniem.

zamontować części

Poniżej widać, jak trzyma na moim zamku Kryptonite Modulus, ale możesz oczywiście przymocować klatkę na butelki lub cokolwiek i gdziekolwiek chcesz. Zrobiłem z nim setki mil bez żadnego problemu.

Nie jestem pewien, czy uchwyty były wyposażone w gumowe paski, jak widać na zdjęciu. Być może użyłem zapasowych opraw rowerowych, aby uzyskać dodatkową przyczepność i ochronę. Można wyciąć takie paski ze starej rurki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.