Zalecenia dotyczące systemu oświetlenia piasty Dynamo


10

Rozważam wyposażenie mojego roweru hybrydowego / dojeżdżającego do pracy z przednią piastą z dynamem i powiązanym oświetleniem.

Obecnie patrząc na piasty dynamo Sanyo , Shimano i Schmidt . Schmidta są dość drogie, ale może warto? Sanyo i Shimano są podobnie wycenione.

Nie jestem jeszcze pewien kompatybilnego oświetlenia, ponieważ istnieje wiele możliwości wyboru. Kluczową kwestią tutaj byłoby to, że światła są jasne i łatwe do usunięcia, gdy mój rower jest zaparkowany w miejscach publicznych. Inną kluczową kwestią jest to, że chciałbym być oświetlony, gdy jestem zatrzymany i powoli wspinam się na wzgórza; i nie jestem pewien, czy jest to funkcja piasty dynamo, czy świateł.

Rekomendacje?

Wystarczy powiedzieć ... Po tym pytaniu, dlaczego światła na baterie są tak popularne?

Uważam, że bardziej interesuje mnie rozwiązanie z dynamem do roweru podmiejskiego. Rower szosowy; nie tak bardzo.


2
Publikowanie jako komentarz, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, ale mimo że w ogóle nie spełnia wymienionych wymagań, warto przyjrzeć się Reelights . Używają samego koła jako dynamo (magnesy na szprychach) i nie można ich łatwo usunąć, ale są tanie w porównaniu do układu dynamo. Mam starszy zestaw, który bardzo mi się podoba, gdzie światło znajduje się w piaście, ale teraz mają konfiguracje z innymi mocowaniami (kierownica, sztyca, widelec, kosz, stojak).
freiheit

@freiheit - Rzucę okiem na Reelights. Od jakiegoś czasu nie robiłem zakupów na lampy, więc o tym nie słyszałem. Dzięki.

@freiheit: właściwie, reelighty nie wydają się takie trudne. Jeśli rozumiem, to tylko silnik elektryczny, niektóre diody i akumulator. Może być to dobry projekt, dziękuję za pomysł! :)

1
@ hhh: masz na myśli budowę własnego? Nie, nie tak trudne z podstawową wiedzą na temat elektroniki. Cewka indukcyjna z czegoś i niektóre magnesy ze starych zepsutych dysków twardych. instructables.com/id/… . To jednak o wiele więcej temat dla Electronics.stackexchange.com .
freiheit

Odpowiedzi:


4

Podejrzewam, że przekonasz się, że zdejmowane lampy dynamo są rzadkie. Nie widziałem nic, co pamiętam. Myślę, że to w pewnym sensie przeczy celowi - światła dyn są zawsze obecne i zawsze działają.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, IMO to Schmidt. Właśnie to mam. Bardzo dobrze spełniają wymóg „to po prostu działa”. A przynajmniej nie słyszałem o żadnych innych niepowodzeniach niż te, które „rozebrałem na części i teraz nie znikają”. Nie widziałem żadnych lamp Shimano ani Sanyo, które mają 10 lat / 20Mm, więc nie mogę komentować ich długowieczności, ale posiadam tak starego Schmidta i widziałem inne. Byłoby denerwujące, gdyby zawiodła piasta hamowni i odkryła, że ​​musiałam zbudować nowe koło, ponieważ nie mogę dostać części do niego (Shimano zazwyczaj wspiera ich produkty przez co najwyżej pięć lat).

Migotanie można rozwiązać na dwa sposoby. Jednym z nich jest wiele biegunów na dynama, więc nawet przy niskich prędkościach migotanie jest dość szybkie (technicznie światło LED może migotać przy każdej prędkości, z którą się poruszasz). Drugi to mały kondensator w świetle (lub dynamo), dzięki czemu migotanie jest zmniejszane przy dowolnej prędkości. Moje połączenie Schmidt / B & M miga z prędkością chodzenia, ale kiedy się poruszam, nie zauważam tego. Nawet jazda pod górę. Mam reflektor B&M, co może mieć znaczenie.

Inną rzeczą jest, nie rozłączaj się, mając włącznik światła. Nie sądzę, że warto się męczyć, gdy opór hamujący piastę jest tak mały. Nie mogę powiedzieć, czy światło jest włączone, czy nie, nie patrząc, więc kiedy zaoferowano mi lepsze światło tanie, ponieważ przełącznik nie działał, wziąłem go. Teraz moje światła są zawsze włączone i działają już od ponad roku. Nadal nie zauważam dodatkowego oporu.

FWIW Myślę, że ReelLights to świetny pomysł i świetny jako dodatkowe światła, ale nie chciałbym ich jako moich jedynych świateł. Są za niskie i migają zbyt wolno (i nie są wystarczająco jasne). Ale potem mam superszybkie światło z tyłu mojego hełmu, a także światła dynamo na moim rowerze dojeżdżającym do pracy. I kolejne światło baterii pod moim siedzeniem. I taśma odblaskowa na ramie i błotnikach. Być może więc nie jestem najlepszy do komentowania tego problemu.


Moim planem jest zastąpienie starego systemu oświetlenia NiteRider, z pre-LED, akumulatorem - - który jest teraz zawodny i ma lutowane złącza itp. - - Piasta z dynamem Schmidta dostaje entuzjastyczne recenzje; i brzmi po prostu solidnie. - - Lubię jakość.

Jedno: „... zdejmowane lampy dynamo są rzadkie. Nie widziałem nic, co pamiętam”. - - Czy rozumiem to, prawda? Myślałem, że „światła” można odłączyć. Myślałem, że będę mógł podłączyć przednie i tylne mocowania świateł do piasty z dynamem? Z rzeczywistymi światłami wymiennymi.

1
@ wdypdx22: Nie widziałem tego. Wydaje mi się, że to kolejny punkt niepowodzenia. Dodatkowo, każdy, kto używa narzędzi do zdejmowania rzeczy z roweru, raczej nie zacznie od świateł dynowych, jest bardziej prawdopodobne, że zajmie miejsce, kierownicę, hamulce ...

Sprawdź to i powiedz mi, co myślisz. To zajmie trochę czytania. Przepraszam za to. peterwhitecycles.com/plight.asp

@ wdypdx22: to doskonały przegląd, chociaż światła są nieco przestarzałe, ponieważ nikt już nie używa żarówek halogenowych (Cheeky Transport ma nowsze opcje LED cheekytransport.com.au/stuff-we-sell/bits/lighting ). Fora Candlepower są również doskonałym źródłem informacji i często będą bardzo aktualne.

3

Pozostawanie zapalonym podczas całkowitego zatrzymania, na przykład na skrzyżowaniu, jest funkcją światła. Jest to z pewnością warte zachodu, a nowoczesne oświetlenie dynamo LED z funkcją standlight zapewni rozsądne oświetlenie przez dłuższy czas po zatrzymaniu. Kradzież świateł dynamo wydaje się być rzadka, ale jeśli martwisz się, rozważ użycie niestandardowych śrub lub śrub, aby utrudnić ich usunięcie, nie czyniąc ich łatwymi do usunięcia, jak światła akumulatorowe. Jeśli podoba Ci się poczucie absolutnej świetności, nawet jeśli było drogo, kup Schmidta, ale lepsze modele Shimano są prawie tak dobre i nieco tańsze, a B + M Cyo jest prawie tak dobry jak Światło Schmidta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.