Ile czasu zajmuje przygotowanie się na wielodniową jazdę jako nowicjusz?


11

Niedawno nie jeździłem na rowerze, przejechałem w 2012 r. Kilka 30-kilometrowych przejazdów głównie na płaskich terenach, ale od tamtej pory nic i nie jestem teraz w formie, nie że wtedy byłem w formie!

Rower to hardtail, ale na oponach drogowych.

Planuję odtąd regularnie jeździć, zaczynając od łatwej 10-kilometrowej podróży po czerwonych trasach i powoli przyspieszając co tydzień, aby robić więcej mil / pochyłości.

Moim celem jest przejazd z Milton Keynes na południe od Manchesteru, łącznie 150 mil, rozłożonych na 3 dni, czyli około 50 mil dziennie. Wygląda na to, że jest to spora część tras krajowych i bardzo mało nachyleń przez całą drogę, więc myślę, że to dobry cel.

Powiedziałbym, że 50-kilometrowa przeważnie płaska jazda jest dość łatwa, mógłbym to zrobić dość szybko, ale byłoby to trudne i nie chciałbym znów jeździć następnego dnia. Jak długo powinienem planować czekać przed podjęciem zadania? Wiem, że trudno jest określić ramy czasowe, ponieważ każdy jest inny, więc wydaje mi się, że lepszym pytaniem jest, w którym momencie powinienem być, zanim spróbuję? To znaczy, co powinienem robić, jeśli chodzi o jazdę na rowerze?


Czy będziesz nosił sakwy? Jakie byłyby plany jedzenia i snu?
andy256

Żadnych sakw, mam przyjaciela w Coventry i kolejnego na północ od Stafford, gdzie mogę się zatrzymać. Zobaczę je zanim to zrobię, więc mogę zostawić rzeczy takie jak ubrania. Niosę jedzenie / rurkę / narzędzia w dużym klipsie na rzeczy, którą mam, a mój rower ma 2 uchwyty na napoje, ale głównie planuję po prostu zjeść.
cycle_n00b

1
Około 30 lat temu wybrałem się na tygodniową „załadowaną” trasę z około 200 innymi rowerzystami. Byłem w dość przyzwoitej formie i nie miałem żadnych problemów, ale było wielu ludzi, którzy szczerze nigdy nie jechali więcej niż około 25 mil dziennie, a większość naszych dni trwała około 80 mil (jeden ponad 100). Prawdopodobnie garstka odpadła, ale o nich nie słyszałem, a zdecydowana większość dobrze się spisała. Jednak po kilku pierwszych dniach zdecydowanie bolały mnie niedopałki.
Daniel R Hicks

(Ale zauważ, że nie polecam tego podejścia, mówiąc tylko, że jeśli jesteś młody i zdrowy, możesz dużo przetrwać.)
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


13

Przejazd 50 mil (80 km) w ciągu dnia jest dość skromnym celem. Robienie tego trzy dni z rzędu jest tylko nieco bardziej ambitne. Jako osoba sprawna (jak będziesz w tym czasie) przejechać 80 km, możesz spodziewać się 3 do 3,5 godziny, jeśli jeździsz ciężko, i 4 godzin, jeśli spokojnie.

Różnica polega na tym, jak poczujesz się następnego dnia. Jeśli chodzi o rzeczywistą jazdę, zaplanuj sobie to spokojnie. Jedź godzinę i zatrzymaj się na przekąskę, zrób kilka selfie, napełnij butelki z wodą i jedź dalej. Twoje 4 godziny jazdy byłyby rozłożone na 5 do 6 godzin.

W przypadku skromnego i zachowawczego planu możesz spodziewać się, że będziesz mógł przedłużyć swoje przejażdżki o 10% tygodniowo. Zajmie to od 10 mil do 20 mil w 7 tygodni i do 40 mil w 14 tygodni. Jeśli uda ci się przejechać 65 km podczas jednej jazdy, z łatwością poradzisz sobie z powyższym scenariuszem „wyluzuj”.

Wiele osób będzie w stanie przekroczyć te 10% tygodniowe wytyczne; eksperymentuj trochę, aby zobaczyć, jak sobie radzisz. Ale do celów planowania lepiej być konserwatywnym i zacząć wcześnie. Najlepiej ułożony plan uwzględnia prawdziwe życie. Będą chwile, kiedy poczujesz, że potrzebujesz przerwy, kiedy rower potrzebuje pracy itp. Najgorsze, co stanie się, jeśli zaczniesz wcześnie, to że będziesz jeszcze sprawniejszy.

Zaplanuj jazdę dwa razy w tygodniu przez pierwsze dwa tygodnie, aby dać ciału czas na dostosowanie. Twoje miejsce prawie na pewno narzeka, gdy zaczniesz drugą jazdę, ale powinno być w porządku po następnej (trzeciej) jeździe. Po dwóch tygodniach zwiększ do 3 przejażdżek tygodniowo. Zaplanuj jedną dłuższą jazdę i dwie krótsze. Od czasu do czasu wymieszaj - czasami pomiń jazdę, czasami w kolejne dni, dodaj dodatkową jazdę kilka tygodni. Różnorodność i spontaniczność mogą pomóc w czerpaniu radości, a także dać wgląd w to, co jesteś w stanie osiągnąć.

Byłoby wspaniale dostać się do 50 mil podczas kolejnych dni treningowych, ale prawdopodobnie będzie to dla ciebie duże wyzwanie. To wystarczy, aby móc jeździć 40 mil w jedną jazdę w najlepszym tempie, ponieważ na rzeczywistej trasie Państwo będzie mieć bardziej łagodny dla siebie. Zwłaszcza pierwszego dnia, a tym bardziej w pierwszej godzinie pierwszego dnia!

Brzmi jak niezła trasa. Przejedź trasę (samochodem lub widokiem Google Street), aby ją sprawdzić, a może dołącz do Strava lub MapMyRide, aby zobaczyć trasy, z których korzystają inni ludzie.

Cieszyć się :-)


samojebki? Milton Keynes? +1 za rozśmieszenie mnie!
PeteH

@Pete Lol. On począwszy od Milton Keynes. Selfie przed katedrą w Coventry (ruiny lub nie) może być interesujące.
andy256

Najsłynniejszy widok Miltona Keynesa - betonowa krowa!
PeteH

1
@Pete może cykl-n00b planuje ucieczkę przed nimi. Po nadaniu im nowego malowania :-)
andy256

3

Po prostu zacznij jeździć i wspinaj się. Jedź 3-5 dni w tygodniu, zaczynając od 10 mil na przejażdżkę. Dodaj 5-10 mil tygodniowo do swoich przejazdów, aż będziesz w stanie zrobić 50 i nadal będziesz gotowy do jazdy następnego dnia. To powinno zapewnić Ci warunki do przejechania 150 mil (rozłożonych na 3 dni) w ciągu jednego do dwóch miesięcy.


Dzięki za odpowiedź, planowałem na przełomie marca i kwietnia, co również wydaje się zgodne z waszymi przemyśleniami :)
cycle_n00b

1
Są to dość ambitne cele początkowe i przyrostowe - normalne zalecenia to zwiększenie przebiegu nie więcej niż o 10% na tydzień, a 5x10 mil w pierwszym tygodniu może łatwo doprowadzić do kontuzji (zależy, co oznacza brak formy).
mattnz

1
@mattnz Są, ale nie sądzę, aby były zbyt agresywne, biorąc pod uwagę początkowy przebieg. Ale najwyraźniej OP musi dostosować się do jego stanu i tego, co mówi mu ciało. Jeśli 5x10 mil w pierwszym tygodniu jest za dużo, zrób to 3x10.
Carey Gregory

Myślę, że chcę zwiększyć o ponad 10%, przynajmniej początkowo. Zaplanowana przeze mnie 10-kilometrowa jazda jest po prostu czymś łatwym, aby wrócić do niej, nie będąc zbyt daleko od siatki bezpieczeństwa w domu. A ze względu na zobowiązania do pracy 2 lub 3 tygodniowo najbardziej mogę się zmieścić. W każdym razie spodziewam się 25-kilometrowej trasy powrotnej, którą zaplanowałem w ciągu miesiąca, ponieważ robiłem to z łatwością jeszcze niedawno.
cycle_n00b
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.