Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie rolek?


15

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie rolek?

Co odróżnia droższe modele od ich tańszych alternatyw?

Odpowiedzi:


11

Czego należy szukać w zestawie rolek?

 1. Cena £
 2. Odporność, jeśli tego chcesz (Kreitler ma fajny „przeciwny wiatr” napędzany paskiem)
 3. Poziom hałasu, szczególnie jeśli mieszkasz nad kimś (nie jestem pewien, że nawet Kreitler może rozwiązać ten problem bez lekkiego tłumienia).
 4. Rozmiar i waga - jeśli będziesz je transportować do wyścigów i będziesz miał ograniczoną przestrzeń.
 5. Podatność na korozję. Chyba, że ​​nie planujesz ściekać potu lub planujesz dobrze je zetrzeć po każdej jeździe ... zdobądź rolki z dobrą powłoką antykorozyjną.

Przeczytaj także te dwa pytania:

 1. Czy powinienem kupić rolkę z PCV lub aluminium?
 2. Jakie są zalety i wady turbo-trenażerów i rolek?

Co wyróżnia droższe modele?

Rolki Kreitler są dobrze znane jako złoty standard rolek i kosztują dwa do trzech razy więcej niż bardziej ekonomiczne marki. Czy są warte inwestycji? Jeśli masz pieniądze, tak. Są nie tylko ładniejsze, ale wytrzymają dłużej niż inne rolki. Istnieje kilka małych sklepów, które produkują rolki o podobnej jakości w podobnej lub wyższej cenie. Kreitler produkuje szeroką gamę stylów rolek i wszystkie mają podobną wysoką jakość.

Większość mojego czasu spędzonego na rolkach spędziłem na zestawie Cycle-Ops, które kupiłem z drugiej ręki za 50 $, a były one warte więcej. To świetny produkt i na tym zestawie rolek zarejestrowałem około 90% moich setek godzin pracy na rolkach. Z pewnością potrafią załatwić sprawę, ale jazda na rolkach Kreitlera to zawsze wyraźna przyjemność. Rolki Kreitler są luksusowe do jazdy i są zdecydowanie warte swojej ceny.

Niektóre szczególne różnice:

 1. Wałki Kreitlera to toczone bębny ze stopu "do tolerancji" w granicach 0,002. To sprawia, że ​​są one równo wyważone i toczą się gładko i równomiernie. Nie porównywałem ciężaru bębnów różnych producentów, ale bębny Kreitlera z pewnością mają większą bezwładność. Tanie rolki są często wykonane z tworzywa sztucznego. Mimo że CycleOps używa również stopu tokarskiego, nie są one tak gładkie (oczekiwałbym, że konstrukcja poprawiła się od czasu, gdy mój zestaw powstał 10 lat temu). Bębny Kreitler są solidne, w tym tam, gdzie pasma siedzieć, podczas gdy inne bębny ze stopów mają na końcach opaski z tworzywa sztucznego.
 2. Rama rolek Kreitler jest stabilna i utrzymuje rolki równolegle, co pomaga w płynnej jeździe. Oczywiście wszystkie rolki mają trzy równoległe bębny, ale solidna konstrukcja Kreitlerów utrzymuje bębny w jednej linii podczas ciężkiej jazdy i z upływem czasu.
 3. Wysokiej jakości łożyska i inne części
 4. Wszystkie powyższe zapewniają gładką, cichą i luksusową jazdę.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.