Czy banany są nadal dobrym jedzeniem podczas jazdy na rowerze?


39

Jestem bardzo oldschoolowym rowerzystą i zawsze noszę banana, kiedy jeżdżę dłużej niż godzinę. W przeszłości uważałem je za idealne - łatwo mieszczą się w moich kieszeniach z dżerseju, opakowanie jest biodegradowalne (jeśli przypadkowo upuszczę je podczas jazdy), wysokie źródło potasu, aby zatrzymać skurcze mięśni.

Czy powinienem zmienić sposób i porzucić wygiętą żółtą pigułkę, aby uzyskać bardziej nowoczesną taryfę?


Powiedziano mi, że banan może strawić do dwóch godzin, ale nie wierzyłem, że to prawda. Dlaczego zawodowcy Pro Tennis zawsze jedzą banany?
Greg B,

7
Powiedziałbym, cokolwiek by to była „współczesna mądrość”, jeśli to działa na ciebie, trzymaj się jej.
Cascabel,

1
Nie ma w tym starej szkoły, wciąż widzę wiele roadies z bananami w tylnych kieszeniach dżerseju.
darkcanuck

1
Jeśli ci się podobają, pieczony słodki ziemniak (ignam) nadaje się również na długie przejażdżki. Mają niższy indeks glikemiczny, więc dostarczą węglowodanów przez stosunkowo długi okres czasu, ale nie tak długo, że jesteś już w domu.
Dana the Sane

Spróbuj jednego, spróbuj innego, porównaj wyniki. Lubię żele ze względu na zwartość, trwałość i historyczną skuteczność. Ale nikt poza tobą nie może udzielić odpowiedzi odpowiedniej dla twojego ciała.
Stephen Touset

Odpowiedzi:


30

Ciekawe pytania i odpowiedzi na niezależnym portalu (choć pochodzi z 1995 r.) Na temat bananów i tenisa ...

P: Obserwowanie graczy w Wimbledonie, którzy przejeżdżają między kilogramami bananów między grami, nasuwa pytanie: kto zaczął tę modę od jedzenia sportowego i czy istnieją uzasadnione powody żywieniowe, aby preferować banany od innych owoców lub żywności. W jakich innych dyscyplinach sportowych (poza przerwami na lunch i przerwy na herbatę w krykieta) uczestnicy jedzą podczas gry?

A. Sportowa moda na banany została zapoczątkowana przez dietetyków sportowych, takich jak ja. Banan jest bogaty w węglowodany - ważne źródło energii dla sportowców i ma znacznie wyższy poziom niż jakikolwiek inny owoc. Ponadto, w przeciwieństwie do większości innych form produktów wysokowęglowodanowych, zawiera bardzo mało tłuszczu, ale ma również dużo błonnika. Połączenie błonnika z trzema naturalnymi cukrami banana - fruktozą, sacharozą i glukozą - oznacza, że ​​zapewnia trwały wzrost znacznego poziomu energii, dlatego tak wielu graczy na Wimbledonie widziało banany.

Banany są również doskonałym pożywieniem regeneracyjnym do zastępowania potasu utraconego w pocie , na co większość graczy musiała cierpieć podczas tegorocznego turnieju. - Jane Griffin, konsultant dietetyk w British Olympic Association, Londyn SW17

Wygląda na to, że dobrze byłoby też na długie przejażdżki rowerowe.


9

Prawdziwe jedzenie, takie jak banany, jest lepsze niż jedzenie przetworzone każdego dnia. Nie porzucaj jedzenia ze starej szkoły. Pamiętasz, jak powiedzieli, że margaryna jest dla ciebie lepsza niż masło? 30 lat później dowiadują się, że tłuszcze trans są złe.

Banan wytrzymuje próbę czasu. Opakowania żelowe i batoniki nie. Trzymaj się, bracie!
Żele nie zawierają tłuszczów trans. Większość z nich to po prostu woda, maltodekstryna, fruktoza, sól i niektóre przypadkowe witaminy.
Stephen Touset

6

Są łatwiejsze do noszenia niż orzechy kokosowe (chociaż dwóch z was może nosić jeden na linii)


1
+1. Nie sądzę, że powinniśmy oddawać głosy za humor, ale nie mogłem się oprzeć.
Benson

3
Ach, tak, ale czy są europejskimi czy afrykańskimi rowerzystami?
Paul Wagland,

@paul Afrykańscy kolarze nie migrują
mgb

Orzechy kokosowe Doskonały pomysł - sprawia, że ​​na przejażdżkę rezerwową powrócisz do domu, jeśli Twój rower ma poważny brak hamowania ... (odniesienie monty python) cloppity- clop cloppity-
clop

3

Nie jestem ekspertem od żywienia, ale przysięgam na banany! Zawsze miałem problemy ze skurczami i skakaniem podczas długich przejażdżek (ponad 50 mil). Nie trenuję tony, ponieważ mam małe dzieci, ale lubię robić Palm Springs Century każdego roku. Sposobem na przygotowanie się do tego jest przejechanie mojej zwykłej pętli 20 mil wokół miasta najpierw dwa razy, a następnie 3 razy, a wczoraj zrobiłem 4 okrążenia na ogółem 80 mil. Miałem 4 banany, po jednej na godzinę, oraz 2 duże butelki z wodą i czułem się świetnie! Próbowałem paczek GU, napojów sportowych, słodkich przekąsek i żadne z nich nie działało. Od teraz jest to tylko woda z elektrolitem z Trader Joe i stare, dobre banany!


3

Oprócz uwag zawartych w innych odpowiedziach, uważam, że banany są dobre, ponieważ można je w jednym momencie wrzucić.

Mniej niż dziesięć sekund.

Myślę, że jest to przydatne, gdy jesteś na rowerze.


3

Kilka miesięcy temu wziąłem banana na wyścig. W ciągu kilku godzin zmieniło się z ładnie jędrnego i żółtego w posiniaczone, kruche i niechlujne. W końcu skopałem.

Ponadto stosunek opakowania do zawartości jest dość wysoki, chyba że jesz skórę lub nosisz ją obraną.

Możliwe zamienniki - suszone chipsy bananowe mogą działać. Zazwyczaj kupuję trzy rzeczy z dużych pojemników w supermarkecie, ukąszenie czekolady lub chleba świętojańskiego, ukąszenie na bazie jogurtu i coś głównie na bazie orzechów lub ziarna. Nie zapomnij jednak o swojej wodzie!


7
Ach, musisz jeszcze nauczyć się sztuki wyboru banana, który jest wystarczająco twardy, aby wytrzymać 2 godziny w kieszeni dżerseju, ale wystarczająco dojrzały, aby dobrze smakować. Ale prawdziwym błędem, jaki popełniłeś, było popatrzenie na to. Nawet gdyby to było w idealnym stanie, zanim je jedli, to skończyć potłuczony, gąbczasta i bałagan po zjadł :-)
andy256

1
Właściwie znalazłem rozwiązanie większości tego: obierz i włóż do opakowania z masłem orzechowym i / lub czekoladowym środkiem do smarowania. kilka owinięć w otwartej torbie kanapkowej mieszczącej się w kieszeni jerseyu, a nawet łatwiej jest je wydostać niż obrać banana. Owinięcie ukrywa siniaki, aby spełnić komentarz @ andy256. A co do zeskrobywania tłuczonego banana z wnętrza sakwy ...
Chris H

0

Nikt nie odniósł się do pytania, jak długo banan się rozpada i działa. To nie może być natychmiastowe. Myślę, że dwie godziny mogą być za długie, ale jeśli banan potrzebuje powiedzieć 1,5 godziny, musisz zjeść coś około jednego na maksa, zanim zjesz banana, aby działał 2,5 godziny w dół drogi. Sugerowanie, że żel i klapki nie działają, również nie jest właściwe. Ale potrzebujesz najważniejszej rzeczy: wody lub Gatorade / mieszanki wody z żelami na klifach lub bananem. Podczas długiej jazdy potrzebujesz 80 gramów węglowodanów na godzinę, jeden banan tego nie pokroi. Lubię banany, ale fakt, że połowa objętości, którą wyrzucasz (skórkę) sprawia, że ​​moim zdaniem jest to tylko częściowe rozwiązanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.