Jak mogę zapobiec zbyt ścisłemu przejeżdżaniu przez samochody?


12

Niedawno brzęczał przeze mnie kierowca, pozostawiając zaledwie kilka centymetrów między kierownicą a jego samochodem. To było bardzo straszne.

Ogólnie, w jaki sposób mogę zapobiec zbyt ścisłemu przejeżdżaniu przez samochody?

Proszę cytować źródła.


2
Kolce Boudiki?
alex

po prostu zapamiętaj tablicę rejestracyjną i zgłoś ją policji: p Jeśli zdarzy się to na dużym skrzyżowaniu z kamerami CCTV, policja zazwyczaj daje mu ostrożność lub, co gorsza, stały karny za prowadzenie pojazdu bez należytej staranności i uwagi. Co zrobiłeś? czy nie trzymałeś się z daleka od ruchu ulicznego podczas jazdy na rowerze? Proszę podać więcej szczegółów na temat tego, co robiłeś wcześniej? Wiem, że czasami ludzie są „Jerks” i wydaje się, że tak się stało z tobą.
hagubear

Myślę, że kontekst, w jaki to się stało, jest nieistotny, ponieważ pytanie brzmi: „ Ogólnie rzecz biorąc , jak mogę powstrzymać samochody przed zbyt dużym wyprzedzeniem?”.
Uooo

Jest to istotne, ponieważ musi wiedzieć, co ZROBIĆ, a NIE ZROBIĆ w przyszłości.
hagubear

Drodzy bliscy wyborcy: Dlaczego uważasz, że to pytanie jest „złe subiektywne” zamiast „dobre subiektywne”?
unforgettableidSupportsMonica

Odpowiedzi:


14
 • Użyj właściwego pozycjonowania. To jest najważniejsze. O ile najbardziej zewnętrzny pas nie jest tak szeroki jak dwa SUV-y , jeźdź na środku. Gdy jest to bezpieczne, uzasadnione i konieczne, aby pozwolić kierowcom minąć, uprzejmie przejedź; ale zawsze pozostawiaj co najmniej 18 cali (0,5 m) między tobą a krawężnikiem. Kierowca za tobą może poczekać minutę lub dwie, ale przeżyją. Jeśli czekali kilka minut, bądź miły i zatrzymaj się. (Adaptacja głównie z Wikipedii, cytując Cyclecraft .) Paradoksalnie, prawidłowe pozycjonowanie powstrzyma większość kierowców przed brzęczeniem. Prawidłowe pozycjonowanie może być przerażające, ale staje się łatwiejsze .

 • W rzadkich przypadkach kierowcy wciąż mogą Cię denerwować. Aby temu zapobiec:

  • Użyj flagi bezpieczeństwa. Sprężynowy: np. Flagi Błyskowej. ( Źródło. ) Musi być zamontowany na sprężynie, aby mógł łatwo zginać się po uderzeniu. (Jeśli nie stać Cię na flagę: może przydałby Ci się makaron z bilardem i zmywalny pisak. Zobacz tutaj. )

  • Lub użyj lalki. Umieść lalkę wielkości dziecka w przyczepie lub bagażniku montowanym z tyłu.

 • Informacje o usiłowaniu zabójstwa: jeśli kierowca kiedykolwiek umyślnie zagraża życiu, zanotuj numer tablicy rejestracyjnej, lokalizację, godzinę i datę. Jeśli cenisz swoje bezpieczeństwo, nie dotykaj samochodu kierowcy. Skontaktuj się z gliną : najlepiej natychmiast; ale lepiej później niż nigdy.

Ten post jest oznaczony jako wiki społeczności. Dodaj do tego.


2
@hagubear: Co zapobiega grzecznemu wyprzedzaniu go przez kierowcę, jeśli jedzie na środku pasa?
Mladen Jablanović

2
W niektórych miejscach jazda na środkowej linii pasa jest nielegalna, chyba że istnieje jakiś przemożny powód; np. gruz, gigantyczne dziury w doniczkach itp.
jimchristie

4
Po pierwsze i najważniejsze, „zajmując pas” nie blokujesz ruchu. Po prostu spowalniasz to. Ponadto OP zapytał o zapobieganie niebezpiecznemu wyprzedzaniu. Jazda pośrodkiem linii to jeden ze sposobów: jeśli nie ma miejsca na bezpieczne wyprzedzanie, poprzez zajęcie linii, uświadamiasz o tym kierowcom. Oczywiście, gdy zobaczysz, że mogą bezpiecznie wyprzedzić, przesuń się w prawo, aby na to pozwolić.
Mladen Jablanović

2
@jimirings: Czy możesz zacytować jedno prawo z dowolnego miejsca, które Twoim zdaniem powoduje, że jest to nielegalne? Kiedy czytasz stwierdzenia prawne, takie jak „wolno poruszające się pojazdy, muszą pozostać tak daleko, jak to możliwe”, pamiętaj, że „praktyczne” nie oznacza, co według ciebie oznacza. :)
unforgettableidSupportsMonica

2
@jimirings: Przepisy dotyczące roweru w twoim stanie nie są tak jasne, jak mogłyby być . Jednak RSMo 307.190 wymienia „gdy pas jest zbyt wąski, aby go udostępnić” jako jeden z wyjątków od reguły. Konsensus jest, że każdy pas węższy niż dwa SUV-y są „zbyt wąskie do udziału”. Zobacz także ten artykuł MoBikeFed . Jesteś już przekonany?
unforgettableidSupportsMonica

5

Samochody za bardzo wyprzedzające często sprowadzają się do szerokości drogi ( zob. ):

Aby rowerzysta mógł być bezpiecznie wyprzedzony, wymagana szerokość zależy od szerokości pojazdu wyprzedzającego, ale ogólnie potrzebna jest szerokość pasa 4m. Dla szerokości od 3 do 4 m rowerzysta zostanie „ściśnięty”. Szerokość drogi mniejsza niż 3 m zapewnia, że ​​pojazd wyprzedzający musi czekać za rowerzystą.

Bardziej szczegółowa dyskusja na temat szerokości drogi i wyprzedzania na humantransport.org . Poniższy schemat pokazuje odległości w stopach:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli możesz wybrać trasę z szerokimi drogami, prawdopodobnie nie zostaniesz wyprzedzony w niebezpieczny sposób. Drogi o (co najmniej) 2 pasach w każdą stronę zwykle działają dobrze, jeśli są one wystarczająco wąskie, aby samochody musiały zmienić pas, aby Cię wyprzedzić.

Na węższych drogach możesz zniechęcić do niebezpiecznego wyprzedzania, ustawiając się odpowiednio (patrz to pytanie na stronie Zdobywanie pasa ). Jeśli ustawisz się co najmniej 0,5 m od krawędzi drogi, będziesz miał trochę miejsca do manewru, jeśli zostaniesz wyprzedzony niebezpiecznie.


2

1
+0: ​​jazda bez kasku jest zbyt ryzykowna. Ale chwiejność strategiczna może być pomocna. Dziękuje ci za linki.
unforgettableidSupportsMonica

Sprzedają w Wielkiej Brytanii tabardy odblaskowe z napisem POLITE z tyłu. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak POLICJA. Zwykle zniechęca ludzi do bycia szczególnie niegrzecznymi. :)
GordonM

2

Nie będziesz w stanie całkowicie tego zatrzymać. Zawsze znajdą się kierowcy, którzy spróbują ominąć cię, bez względu na wszystko. Są jednak rzeczy, które możesz z tym zrobić.

Większość kierowców zwykle zapewnia wystarczająco dużo miejsca między tobą a samochodem, jeśli to możliwe. Więc prawdopodobnie przekażą cię bliżej, gdy:

 • Droga jest wąska
 • Nadchodzi ruch

Teraz masz kilka strategii, aby zmierzyć się z tymi sytuacjami:

 1. Jadąc bardziej na środku pasa, aby samochód za tobą nie mógł ominąć, chyba że jest więcej miejsca lub nie ma ruchu ulicznego
 2. Jadąc bardzo w prawo (podczas ruchu po prawej stronie, w przeciwnym razie w lewo), aby samochody mogły bez problemu ominąć cię
 3. Zatrzymaj się i pozwól minąć samochód

Osobiście wolę opcję 1 w miastach, ponieważ samochody będą miały wystarczająco dużo czasu, aby cię zobaczyć i zwolnić. Nadal masz wystarczająco dużo miejsca, aby jechać na bok w ryzykownych sytuacjach, aby zwiększyć przestrzeń między tobą a samochodem.

2 jest bardziej ryzykowne w miastach, ponieważ zachęca samochody, by przejeżdżały obok ciebie. Zazwyczaj robię to na szerokich autostradach, ponieważ większość nowszych samochodów zwalnia i czeka, aby cię wyprzedzić (przynajmniej z mojego doświadczenia).

Robię opcję 3 na wąskich drogach z nadjeżdżającym ruchem. Są to zazwyczaj boczne drogi o małym natężeniu ruchu. Nie lubię się zatrzymywać, ale w końcu doznałem obrażeń, jeśli uderzy mnie samochód.


Nie jechałbym środkiem ulicy, chyba że jest to droga jednokierunkowa wąska - wtedy kierowca nie będzie miał wyboru. +1 za nie. 2 i 3 .. Chociaż jestem z Wielkiej Brytanii, nie. 2 to, co robimy, pozostając w obszarze najbardziej na lewo. Tak, to prawda, że ​​nie. 2 jest ryzykowne, ale zależy od tego, które miasta, a nawet kraje, w których to robisz. Jeżdżenie po Europie bez 2 tak czy owak robią ludzie. Nie wiem o Ameryce Północnej. Numer 3 jest również dobrze zalecany na przykładzie nadjeżdżającego ruchu.
hagubear

@ Hagubear przepraszam, miałem na myśli więcej na środku twojego pasa, a nie na całej ulicy.
Naprawiłem

Fajnie ... to coś, co zrobiłbym z radością .... i upewnij się, że
zgłoszę

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Co to są „szerokie autostrady”? Czy to drogi mieszkalne? Drogi tętnicze? Autostrady? Jakie jest ograniczenie prędkości? Sugerujesz jazdę na brukowanym ramieniu? Twoje zdrowie!
unforgettableidSupportsMonica

@unforgettableid Mam na myśli ulice takie jak ta , gdzie samochody mogą jeździć w obu kierunkach. W moim kraju obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km / h (62 mp / h). Jeśli są chodniki, po których nikt nie chodzi, wolę jeździć po nich (nie chcę nikogo denerwować). Wydają mi się jednak rzadkie ...
Uooo

1

Podczas jazdy zwykle noszę na okularach małe lusterko wsteczne, które pozwala mi widzieć za sobą ruch uliczny. Jeśli zobaczę zbliżający się pojazd i nie mam wrażenia, że ​​mnie widzą, właściwie przekręcę głowę, więc to oczywiste, że je zauważyłem. Większość kierowców cię zauważy, jeśli to zrobisz.

(oczywiście nie oderwać się od bardzo dokładnej i technicznej odpowiedzi @unforgettableld - tylko sztuczka, której nauczył mnie przyjaciel).


Dziękuję za komplement. Ponadto +1: dziękuję za wskazówkę.
unforgettableidSupportsMonica
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.