Co oznacza „przejęcie linii”?


13

Jeśli ktoś „zajmuje linię”, oznacza to:

a) po prostu jeżdżą na ulicy (tj. po lewej stronie pasa w USA, Niemczech, Francji, ..) lub

b) jadą na środku linii, z kimś obok siebie, lub w inny sposób, że przejmują większość szerokości linii? lub

C) Inna definicja?

Odpowiedzi:


23

b) jest najbardziej poprawny, z tym wyjątkiem, że nie potrzebujesz nikogo przy sobie.

Przejściem linii jest jazda prawie na środku linii i przejęcie kontroli nad całym torem. Jazda pośrodku pokazuje kierowcom, że będą musieli zmienić pas lub poczekać na bezpieczną okazję, aby cię wyprzedzić.


+1 Tak, tak to widzę. W Londynie konieczne jest czasem uniknięcie zgniecenia, a gdy ruch uliczny jest zwykle wolniejszy niż w twoim przypadku, więc nie denerwuj się i nie próbuj niebezpiecznie wyprzedzać. Najczęściej wybieram pas na światłach i rondach.
Mere Development

3
Tak, chodzi o to, aby zmusić kierowcę do zastanowienia się, zanim cię wyprzedzą.
PeteH

@PeteH +1 ... być może powinieneś przekazać swój komentarz niektórym ludziom w Bicycle SE, którzy uważają, że przejęcie pasa jest możliwe na każdej drodze, a nie tylko na drogach, na których kierowcy dwa razy pomyślą przed wyprzedzeniem
hagubear

Zebranie pasa jest możliwe na każdej drodze. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy nie ma alternatywy (ścieżki rowerowe itp.) I jeśli przestrzegasz przepisów ruchu drogowego w Twojej okolicy. Chodzi o to, aby kierowca zdał sobie sprawę, że nie ma miejsca do wyprzedzenia i że musi poczekać, aż to zrobi. To działa, ponieważ wbrew powszechnemu przekonaniu, nie każdy kierowca nienawidzi rowerzystów. Jeśli kierowca chce cię skrzywdzić, nie będzie miało znaczenia, jak jeździsz. Ale jeśli blokujesz ruch, kiedy nie jest to konieczne, to jesteś problemem, a nie kierowcą.
zenbike

12

Tak, zgodzę się. Aby „przejąć linię”, jeździsz mniej więcej na środku linii, ale dokładnie tam, gdzie to zależy od sytuacji.

Na przykład, jeśli znajdujesz się na zakręcie po prawej stronie, „przejęcie linii” najlepiej jest osiągnąć, jeżdżąc w pobliżu lewej krawędzi linii. I odwrotnie, gdy znajduje się na skręcie w lewo. Chodzi o to, aby nie sprawiać kierowcy wrażenia, że ​​zamierzasz dzielić pas z samochodem.

Oczywiście jest wiele razy, kiedy można bezpiecznie „dzielić się” pasem w takim stopniu, że kierowca nie musi całkowicie zmieniać pasów, aby przejść obok. Jest to uprzejmy sposób, gdy pozwalają na to warunki.

Wymaga to pewnego osądu.


9

Referencje - Skuteczna jazda rowerem (kolarstwo brytyjskie), jazda na rowerze

Istnieją dwie pozycje rowerowe - pozycja pierwotna („przejęcie linii”) i pozycja dodatkowa. Te pozycje odnoszą się do poruszającego się pasa ruchu :

ruchomy pas ruchu - ta część jezdni, wzdłuż której porusza się ruch drogowy, w chwili obecnej . Jest to koncepcja dynamiczna, zmieniająca się nieustannie w zależności od miejsca i warunków na drodze. Ruchomy pas ruchu wije się obok zaparkowanych pojazdów i innych przeszkód i niekoniecznie pokrywa się z żadnymi oznaczeniami na powierzchni.

Podstawowa pozycja („pokonywanie pasa”) znajduje się na środku ruchomego pasa ruchu (niebieska strzałka na zdjęciu poniżej).

podstawowa pozycja

Przyjęcie podstawowej pozycji ułatwia kierowcom zobaczenie cię, a także zapobiega wyprzedzaniu przez kierowców. To powinna być twoja normalna pozycja podczas jazdy.

Pozycja drugorzędna znajduje się około 1 metra w lewo (w USA itp.) Ruchomego pasa ruchu, ale nie bliżej niż 0,5 metra od krawędzi drogi. Drugą pozycję należy wykorzystać, gdy pomoże ona innym osobom bez uszczerbku dla własnego bezpieczeństwa (np. Szerokie drogi, na których bezpiecznie wyprzedzają cię kierowcy).


1
Czy zamiast tego miałeś na myśli link do następnego obrazu? Wydaje się, że lepiej britishcycling.org.uk/921//zuvvi/media/bc_images/bc_izone/…
Lyndon White

Osadzone zdjęcie wydaje się nieprawidłowe. Rowerzysta jest na linii kropkowanej, więc nie znajdują się na środku linii, znajdują się pomiędzy dwoma pasami.
bdsl

Jak stwierdzono w definicji, ruchomy pas ruchu niekoniecznie pokrywa się z jakimkolwiek oznaczeniem na powierzchni.
Tom77
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.