Chcę być w formie, dlatego powinienem mieć ciężki rower?


34

Wydaje się, że wiele osób jeździ na rowerze, aby się wysportować, i będą rozmawiać o tym, jak lekkie są ich motocykle.

Jednak, jak rozumiem, ciężki rower zużywa więcej energii na pedałowanie. Czy ktoś, kto chciałby być w formie, powinien znaleźć bardzo ciężki rower?


2
Zwróć uwagę, że jazda na rowerze jako ćwiczenie jest dość niezrównoważona.
Optymalizacja przedwczesna

@PrematureOptimization - Tak, tylko jazda rowerem jest dość niezrównoważona. Osobiście jestem zwolennikiem „treningu przekrojowego”.

1
Czy jestem jedyną osobą, która nie zgadza się z „szybka zabawa”? teoria? To prawda, że ​​nie chcę jeździć na motocyklu o masie 45 funtów, ale zakup motocykla z przekładnią z włókna węglowego o masie 13 funtów, jak mój dobry przyjaciel, również dla mnie nie ma znaczenia. Widziałem zbyt wielu z tych rowerzystów, prosta droga i muszę się zastanawiać ... kiedy oni faktycznie pedałują? A ile scenerii widzą, gdy się mijają? Mam 7 motoreduktorów i 8 motoreduktorów o wadze odpowiednio 27 i 25 funtów i tak, czasami

1
Istnieją dowody, że nie można ćwiczyć, aby schudnąć. Są nawet takie, których nie można zmusić do utraty wagi i powstrzymania jej. Zamiast tego skup się na cieszeniu się życiem.
Jay Bazuzi

2
@JayBazuzi Żyję, oddycham dowodem, że „nie mogę tego oddzielić” po prostu nie jest prawdą. Jestem 70 funtów lżejszy niż na studiach. Odchudzanie nie miało jednak praktycznie nic wspólnego z ćwiczeniami, a wszystko z dietą.
miesiąc

Odpowiedzi:


53

Zakładam, że twoja definicja „wysportuj się” to schudnąć i rozwinąć sprawność aerobową. Zakładam również, że dana osoba jest raczej niezdolna na początek.

Podsumowując, osoba może się dopasować (lub nie) na ciężkim lub lekkim rowerze; to naprawdę będzie zależeć od tego, jak pójdą o swoim programie fitness.

Aby osiągnąć wydolność tlenową lub sercowo-naczyniową, należy zaangażować się w czynność, która podnosi częstość akcji serca do strefy docelowej i utrzymuje ją tam przez pewien czas. Aby schudnąć, trzeba spalić więcej energii (kalorii) niż zużywa. Aby to zrobić, działanie należy wykonywać regularnie.

Jeśli chodzi o wagę roweru ... Powiedzmy, że osoba może wybrać rower szosowy 15 funtów, rower górski 25 funtów lub rower dojeżdżający do pracy o wadze 35 funtów. Absolutnie nie ma znaczenia, który rower wybiorą, aby schudnąć i rozwinąć sprawność aerobową. Jedyne, co się liczy, to sposób korzystania z roweru. Tak więc, aby być w dobrej formie, wybór roweru będzie bardziej zależał od rodzaju użytkowania, jaki dana osoba sobie życzy, niż od wagi roweru.

Istnieją również wady wyboru cięższego roweru, ponieważ jest on cięższy. Jednym z nich jest to, że trudniej byłoby na kolanach niezdolnej osoby, a nawet osoby sprawnej, gdyby musieli wspinać się na wzgórza. Innym jest to, że po prostu trudniej jest się ciągnąć. A także, byłoby o wiele mniej przyjemne, gdy osoba nabrała formy.

Moja druga praca to trener fitness. Gdyby przyszedł do mnie klient, który chciałby przyzwyczaić się do jazdy na rowerze, nie poleciłbym, żeby kupił „ciężki” rower. I zaleca, by dostać najlepszy rower można je racjonalnie pozwolić, na podstawie rodzaju jazdy, które wolą robić. Prawdopodobnie poleciłbym też, aby zaczynali od stałej, regularnej jazdy i przygotowali się do treningu interwałowego. Pytanie dotyczy uzyskania ciężkiego roweru do fitnessu; i powiedziałbym „nie”, nie kupuj ciężkiego roweru na fitness. Zdobądź rower, który będzie często jeździł.

Jako trener miałem kilku klientów, którzy ze względów fitness zaczęli jeździć na rowerze. Jedna z nich dostała rower „miejski” wyposażony w błotniki, tylny bagażnik, sakwy itp., A następnie zrzuciła 30 funtów i w inny sposób poprawiła swoją sprawność dzięki codziennym dojazdom do pracy w odległości 16 mil RT oraz weekendowym przejażdżkom. Kolejny klient wybrał drogi, lekki rower szosowy; udało mu się spalić 25 funtów, a 6 miesięcy później przejechał swój pierwszy wiek. Zatem waga roweru nie powinna być czynnikiem decydującym. Jak mówili inni, powinno to dotyczyć zabawy i przyjemności oraz znalezienia stylu jazdy, który zostanie utrzymany.


Być może czytam twój post niepoprawnie, ale brzmi to tak, jakbyś powiedział, że potrzeba tyle samo wysiłku / energii, aby przenieść żółć 15 funtów jak rower 35 funtów. Jestem skłonny przyznać, że nie ma to większego wpływu na kondycję, szczególnie w porównaniu z wagą zawodnika, ale stwierdzenie, że nie ma żadnej różnicy, brzmi dla mnie jak zła fizyka.
Neil Fein,

1
Dobrze powiedziane! Doświadczyłem tego samego. Dużą różnicę w moim zdrowiu ma bardziej konsekwentna jazda niż utrudnianie jazdy.
Mike Grace

7
Zgadzam się i chcę dodać jeszcze jedną rzecz. Lżejszy rower będzie bardziej przyjemny w jeździe, dlatego będziesz jeździł nim więcej. Pewnie, że możesz kupić 50 funtów. jechać rowerem i jechać z prędkością 10 mil na godzinę, ale to nie jest żadna zabawa. Jeśli dostaniesz ładny lekki rower szosowy, będziesz w stanie poruszać się znacznie szybciej przy tym samym wysiłku. To samo dotyczy rowerów górskich. Lżejszy rower łatwiej będzie manewrować na szlakach i prawdopodobnie spodoba ci się jazda na nim bardziej niż cięższy rower górski. Wydaje mi się, że jedynym minusem jest to, że lekki rower szosowy może spowodować, że zwolnisz, ponieważ możesz jechać dość szybko przy bardzo małym wysiłku.
Kibbee,

2
+1 za utrzymanie zabawy. Lekki, przyjemny rower do jazdy zapewni Ci większą motywację do trzymania się na treningu.
Mac

2
„Zalecałbym, aby kupili najlepszy rower, na jaki stać mnie w rozsądnej cenie, w zależności od preferowanego rodzaju jazdy”. Najlepsza rada
Benzo

33

Cięższy rower może nie poradzić sobie tak dobrze, jak lżejszy rower i może być mniej przyjemny w prowadzeniu. Przyjemniej jest jeździć dalej i szybciej, więc prawdopodobnie lżejszy rower będzie prawdopodobnie częściej używany.

Ponadto możesz sprawić, że rower będzie cięższy, ciągnąc na nim rzeczy, ciężko jest uczynić rower lżejszym!

Sugerowałbym, aby ktoś, kto chciał nabierać kształtu, szybciej i szybciej pedałował na lżejszym rowerze i szukał wielu wzniesień!


Zgoda. To, co robisz na co dzień, ma większe znaczenie niż to, co robisz od czasu do czasu.
Wilka

3
Cięższe motocykle na ogół mają płynniejszą i bardziej stabilną jazdę, więc chyba, że ​​poruszasz się po wąskiej ścieżce skrętu, uważam, że lepsze jest „prowadzenie” cięższych motocykli.
jilles de wit

Jeśli ciężkie rowery kosztują tyle samo, co lekkie (za tę samą jakość), lub nabywca miał więcej pieniędzy, niż wiedział, co zrobić, zgadzam się z tobą. Dla większości z nas doradziłbym wagę handlu za jakość.
mattnz

Nie wspominając o tym, że 10 lub 20 funtów ma niewielką różnicę w całkowitej masie, gdy Twoja własna masa przewyższa wagę roweru. Spróbuj pedałować bez zamocowanego siedzenia. Zmusza cię do stania na pedałach przez całą jazdę, która angażuje o wiele więcej mięśni, co jest bardziej intensywnym treningiem.
Braden Best

20

W dużej mierze komentarz autorstwa @ wdypdx22 jest poprawny. Podstawowym wyjątkiem jest praca w terenie pagórkowatym.

Ciężar lub masa motocykla i jeźdźca robi dużą różnicę w początkowym przyspieszeniu, ale po poruszeniu się na płaskim terenie przejmują efekty bezwładności. Podczas gdy większość jeźdźców robi wszystko, co w ich mocy, aby często nie zaczynać i zatrzymywać, możesz utrudnić trening, wykonując powtarzane krótkie interwały. Zwolnij do 5-8 mil na godzinę, a następnie sprint do 20 + przez 30 sekund - spień, spłucz, powtórz .

Po przetoczeniu się z dość stałą prędkością próbujesz przede wszystkim pokonać opór tarcia opon i opór aerodynamiczny związany z próbą przepchnięcia się przez powietrze. Dlatego możesz spodziewać się wzrostu prędkości o 2-3% przy tym samym wysiłku po zmianie roweru górskiego (z slickami) na rower szosowy.

Jeśli więc jeździsz rowerem po płaskich powierzchniach i chcesz utrudnić trening, możesz obniżyć ciśnienie w oponach lub użyć pokręteł (uważaj na szczypce) i nosić luźne, trzepoczące ubrania jak spadochron.

Jeśli idziesz pod górę, historia zmienia się znacznie. Wysiłek, aby podnieść Ciebie i Twój rower o poziom w watach, jest

Watts = M*g*[Sin(Arctan(grade))]*V
where:
V = Speed (Velocity)
M = Mass (Weight of you and your bike in Kg)
g = The gravitational acceleration constant (9.8)
grade = % grade. A hill that rises 4.5 ft over 100 ft has a 4.5% grade

Jeśli założymy masę 87 kg (około 190 funtów) i nachylenie 4,5, które wydaje się strome dla większości ludzi, jazda na 200 watów, twoja prędkość wyniesie około 10 mil na godzinę. Z 200 watów, ~ 170 jest wydatkowanych na podniesienie Mszy do góry, a ~ 30 watów jest wydatkowanych, przesuwając cię do przodu. Zwiększanie lub zmniejszanie Mszy może mieć znacznie większy wpływ na wzgórzach.

Ten artykuł jest doskonałym wyjaśnieniem fizyki poruszającego się roweru .


2
Wiem, że po przejściu z roweru górskiego z oponami typu studdy na rower szosowy z oponami typu slick uzyskuję o ponad 2-3% wzrost prędkości.
sixtyfootersdude

@sixtyfootersdude true - szacunki 2-3% zmieniają rower MTT lub miejski ze slickami na rower szosowy i zwykle wynika to ze zmniejszenia oporu aerodynamicznego. Zobacz moją odpowiedź na to pytanie: bicycles.stackexchange.com/questions/1505/…
Gary.Ray

1
+1,000 000 dla wzoru matematycznego. Jaki jest związek między (kilogramami) kaloriami a watami?
Tom Stephens

3
@Tom Stephens: 1 (kilokalorie / godzina) = 1,16222222 watów encrypted.google.com/…
jilles de wit

Uwielbiam matematykę !!! :)
Mike Grace

17

Powtarzając to, co powiedzieli inni, wszystko, co sprawia, że ​​jedziesz atutem.

Jeśli jeździsz do pracy, ale nie na mokro, błotniki pomogą ci się wysportować. Jeśli to jest to, czego potrzebujesz, aby jeździć, to najważniejsza rzecz do zrobienia.

Czy nosisz garnitur w pracy? Prowadź samochód 1 dzień / tydzień, abyś mógł zachować świeże ubrania w biurze. Nagle jazda 1 dzień / tydzień jest kluczem do sprawności.

Czy robiłbyś wycieczki spożywcze na rowerze? Przygotuj się z wyjmowanymi sakwami . Zanieś je ze sobą do sklepu i umieść w nich artykuły spożywcze bezpośrednio w kasie.

Czy masz małe dzieci? Zdobądź przyczepę w stylu tandem lub przyczepę do siedzenia.

Czy mieszkasz w pagórkowatym terenie? Jeśli to Cię powstrzymuje od jazdy, kup rower z elektrycznym wspomaganiem , najlepiej taki, który wymaga pedałowania.

Rower, który jest superlekki, może sprawiać radość z jazdy, dopóki widelce z włókna węglowego nie upadną lub tacos z radialnymi ramionami. Jako Clydesdale większość ramek ugina się tak bardzo, że nie lubię na nich jeździć.

Zmuszanie się do jazdy, gdy nie jest zabawne, działa tylko przez krótki czas. Wkrótce sam siebie osłabisz. Dla mnie przynajmniej dlatego „programy ćwiczeń” i „diety” nie działają.

Dowiedz się, co trzeba, aby jeździć i zrób to.


9

Istnieje już kakofonia odpowiedzi, ale ich szczegóły przesłaniają prostą odpowiedź na twoje pytanie: nie, cięższy rower nie pomoże ci łatwiej się wyprostować niż lekki rower.

Mówiąc najprościej, będziesz wytwarzać taką samą moc niezależnie od masy motocykla, na którym jeździsz. Na cięższym rowerze pojedziesz wolniej niż na lżejszym rowerze.

Aktualizacja: Jedynym przykładem jest to, jeśli bierzesz udział w treningach grupowych. Jeśli jeździsz na cięższym rowerze niż reszta grupy, zakładając, że dotrzymujesz im kroku, (prawdopodobnie) osiągasz lepszy trening niż byłbyś na lżejszym rowerze. Różnica nie jest jednak tak duża, jak przejście na bardziej wymagającą trasę z grupą w szybszym tempie.


Jeśli uczestniczysz w grupowych przejażdżkach treningowych, zużyjesz mniej energii na pokonanie określonego dystansu przy danej prędkości - zmniejszenie oporu z bycia „za kierownicą” jest znaczące (30% jest rozsądnym szacunkiem w 3 rzędzie 12- grupa osób). Dziwnie, istnieje zmniejszenie oporu, nawet jeśli jedziesz na zakręcie z przodu (tylko 2-3%). A grupowe przejażdżki kończą się w kawiarniach, z mleczną kawą i ciastem, więc to wszystko. Piszę z odległej przyszłości, gdzie mamy Zwift i FullGaz: spędzanie godziny dziennie na trenerze to więcej zabawy niż jazda na drodze, a ponadto pedałujesz non-stop.
GT.

6

Ciężki rower może spalić więcej kalorii na kilometr, ale lżejszy i prawdopodobnie bardziej zabawny rower sprawi, że jazda będzie przyjemna. Jeśli dana osoba dobrze się bawi, pomoże to rozwinąć aktywny tryb życia, który ostatecznie będzie lepszy.

A spalanie kalorii jest przyjemne, ale chcesz, aby to serce zaczęło pulsować. Ta sama osoba może osiągnąć docelowe bpm przy 15 km / h na ciężkim rowerze i przy 25 km / h na lekkim. W końcu to wszystko dobre ćwiczenia sercowo-naczyniowe.


6

Ktoś, kto chce być w formie na rowerze, powinien po prostu wsiąść na rower i zacząć jeździć na rowerze . Cięższe lub lżejsze nie mają znaczenia w części dopasowującej się.

Powodem części lekkości jest:

  • Jeśli bierzesz udział w wyścigach i chcesz być konkurencyjny, Twój rower musi być tak lekki, jak to możliwe.
  • Idziesz szybciej, wydając taką samą ilość energii, dlatego jeśli jeździsz na rowerze z grupą, łatwiej ci będzie nadążyć.
  • Możesz jechać szybciej, co zwykle sprawia więcej radości (choć może być również przerażające).
  • Jest łatwiej w pagórkowatych obszarach
  • Wydawanie pieniędzy na hobby to świetna zabawa. Dążenie do lekkości to najlepszy sposób na wydawanie pieniędzy na rower.
  • Ogromna suma pieniędzy zainwestowana w lekki rower stanowi dla niektórych ludzi zewnętrzną motywację do kontynuowania jazdy na rowerze (lub znaczna część narzeka na to).

5

Potrzebujesz roweru, na którym będziesz jeździć. Powinieneś dokonać wyboru na podstawie tego, jak duży będzie to miało wpływ na częstotliwość jazdy.

Jeśli jesteś ciężki (220 funtów lub więcej), możesz chcieć cięższego, bardziej solidnego roweru. Coś, na czym możesz poczuć się pewniej i coś, co mniej skrzypi.

Nie wspominasz, jakie rodzaje przejażdżek lubisz. Jeździłem przez kilka lat w okolicach małego puchu. Ciągle wskakiwałem na krawężniki, wyskakujące dziury przez króliki przecinające tory kolejowe. Wybrałem rower ze stalową ramą bez względu na wagę. Hybrydowy działałby prawdopodobnie równie dobrze, ale dostałem podwójny obowiązek podczas weekendowych przejażdżek.

Jeśli planujesz tylko wychodzić na drogę, dobry lekki rower sprawia, że ​​wszystko staje się łatwiejsze, a to może zachęcić cię do większej jazdy.

Jeśli chodzi o zużycie energii, to naprawdę nie ma znaczenia. Przekładnia pozwoli ci podjąć ten sam wysiłek przy nieznacznie różnych prędkościach w zależności od masy roweru.

Jestem głęboko przekonany, że „najłatwiejszym sposobem na zdjęcie pół funta z roweru jest zrzucenie pół funta”. Nie kupuję nic lekkiego i drogiego, dopóki nie nadejdzie czas wyścigu.


2
+1 za obserwację, że łatwiej jest ci nie mieć dodatkowego pączka z kawą, niż wydać 20% więcej na to akcesorium węglowe ...
Unsliced ​​14.10.10

3

Lekki rower jest o wiele bardziej przyjemny w prowadzeniu niż ciężki, dlatego będziesz bardziej skłonny jeździć na lekkim. Uważam też, że na moim lżejszym rowerze, ponieważ łatwiej jest jechać szybciej, zawsze staram się jechać tak szybko, jak to możliwe (bo szybko jest fajnie). Na ciężkim rowerze jest tak dużo pracy, że kończy się powoli i ostatecznie nie pracuję tak ciężko. Godzina na ciężkim rowerze i nawet nie będę zmęczona. Godzina na lekkim rowerze i jestem wyczerpany, mięśnie płoną i będą mnie bolały przez dzień lub 2! :-)


3

Nie potrzebujesz cięższego motocykla, aby uzyskać dobrą kondycję, musisz jeździć odpowiednią techniką i przestrzegać właściwej dyscypliny (dobrze zaprojektowany plan treningu) i zaangażowania.

Myślę, że niewłaściwy argument dotyczący masy roweru polega na ignorowaniu bezwładności. Oczywiście przyspieszenie roweru o wadze 32 funtów od 0 do 20 mil / h zajmuje więcej energii niż przyspieszenie roweru o wadze 15 funtów do tej samej prędkości. Jednak po osiągnięciu tej prędkości utrzymanie tej prędkości wymaga prawie takiej samej energii z powodu bezwładności. W tym momencie tarcie i opór powodują, że palisz mniej więcej energię.

Niemniej jednak możesz modyfikować ilość energii zużywanej podczas jazdy, podobnie jak możesz zmieniać sposób jazdy, aby oszczędzać paliwo. Obowiązują te same zasady. Jeśli będziesz jeździł niespokojnie, w sportowym stylu, mocno przyspieszając i hamując, skończysz zużywać o wiele więcej paliwa niż w przypadku jazdy w bardziej kontrolowany sposób. W rowerach wielobiegowych masz tę alternatywę, aby zmienić cel swojej jazdy, zwłaszcza w pagórkowatym terenie.

Możesz wspiąć się na to samo wzgórze, wykonując dwie skrajności: użyj największego koła zębatego, z którym możesz sobie poradzić, pedałuj dużo szybciej, ale jeźdź powoli, co będzie ćwiczeniem sercowo-naczyniowym, przyspieszy bicie twojego serca i utrzyma oddech szybki i lekki regularne robienie tego doskonale nadaje się do spalania tkanki tłuszczowej, ale musi być wykonywane kilka razy w tygodniu i przez co najmniej 40 minut (około) za każdym razem.

Lub możesz wspiąć się na najtwardszą kombinację biegów, pedałować powoli, ale wywierając znacznie większą siłę przy każdym pociągnięciu pedału. Zbudujesz siłę mięśni. Robienie tego regularnie, nawet tylko dwa razy w tygodniu, szybko zbuduje siłę mięśni, ale głównie tylko w nogach.

Mam wielu przyjaciół i znam wielu ludzi, którzy są ciężkimi jeźdźcami, co oznacza, że ​​jeżdżą regularnie, ale wszyscy powoli pedałują pod górę, wszyscy mają bardzo silne i muskularne nogi, ale dużo tłuszczu z brzucha. (Osobiście jestem trochę w tej kategorii).

Inni jeźdźcy, którzy wspinają się na te same trasy co my, używają niższych biegów i szybszej kadencji, możemy jechać obok siebie, więc prędkość na ziemi jest prawie taka sama. Mają lepszy ogólny kształt fizyczny, a przynajmniej tak wyglądają.

Porównując te dwie „techniki wspinaczkowe”, mogę powiedzieć, że: zazwyczaj wyglądam na bardziej zmęczonego niż podczas wspinaczki, mój oddech jest wolniejszy i głębszy niż ich, a mój puls jest również wolniejszy i głębszy (nie mierzony, po prostu poczułam palec na nadgarstku ). Ale z drugiej strony zazwyczaj mogę iść dalej i pedałować przez dłuższy czas.

Sporadycznie dojeżdżam też do bardzo pagórkowatego miasta, przetestowałem obie techniki i mogę powiedzieć, że pedałowanie z wolną kadencją jest dla mnie najlepsze.

Z tego powodu doszedłem do wniosku, że wolna kadencja spala mniej energii „na minutę”, więc sądzę, że jest to mniej skuteczne w odchudzaniu.

Pisałem o swoich doświadczeniach jako kolarz górski, który jeździ w stylu „all mountain”. Nie mogę mówić o jeździe na trasie, ale wydaje mi się, że jest o wiele bardziej sercowo-naczyniowy.


3

Zależy od osoby.

Odpowiedź: co lubisz najbardziej na siłowni?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: aerobik, zdobądź najlżejszy rower i zwiększaj codzienne dojazdy.

jeśli twoją odpowiedzią są ciężary, weź najcięższy rower i codziennie dodawaj ładunek / pedał.

Miałem 10 kg powyżej mojej normalnej wagi. nie lubię cardio. i uwielbiam podnoszenie ciężarów. Mam 12-letni rower górski z szerokimi oponami. przywróciłem to wystarczająco. nieść dużo rzeczy i ciężki łańcuch. zaczął robić średnią prędkość 12 km / h, w pierwszym tygodniu skoczył do 21 km / h na przejeździe 6 km. teraz robię średnio prawie 26 km / h. to nic dla kogoś, kto lubi jeździć na rowerze. Nienawidzę :) wróciłem do wagi po około 12 dniach.

Najważniejsze jest to, że skuteczność działania NIC nie jest w porównaniu z twoją gotowością do postępu. Więc jeśli gorsza metoda ma więcej zmian w twoim utrzymywaniu się, zastosuj gorszą metodę.


3

Późno na tę imprezę, ale dobra lektura tutaj!

W tym wątku znajduje się kilka klejnotów. Matematyk, który udowodni, że waga roweru może pomóc 2-3%, jest bezcenny. Jako kolarz z nadwagą, kiedy ktoś mija mnie pod górkę i robi to często, wzrost prędkości o 10% nie pomoże mi nadążyć. Mam 7, a ich 12, to rozgryzłeś.

Potem jest komentarz Lance'a, który mówi, że łatwiej jest rozjaśnić jeźdźca niż rower. Tak prawdziwe. Kiedy osiągnę swój cel później w tym roku, stracę więcej niż ciężar najcięższego roweru na rynku.

Ale oto pocieranie, nowicjusze i faceci tacy jak ja starają się być wysportowani i stracić kilka kilogramów, że zostaną zepsuci tym światłem, które jest właściwe. Niemal każdy lekki rower, na który patrzyłem, upuszcza 1. pierścień łańcucha i ma małe małe opony, a wielu ma nawet brakujące szprychy. Mój Surly LHT jest ciężkim motocyklem, a powodem, dla którego go dostałem, była przekładnia, ma zestaw korbowy MTB i kasetę. Jestem prawie pewien, że wspiąłby się na słup telefoniczny, jeśli uda ci się do niego przyczepić opony. Przez większość czasu jeżdżę na 3. ringu, ale kiedy muszę zrzucić, muszę zrzucić. Wszyscy się zgadzamy, że wzgórza tworzą człowieka (osobę).

To pozostawia mnie z oponami i kołami, przejście z 26x2.2 na 700.37 rzeczywiście toczy się łatwiej, ale te małe opony wyścigowe nie są czymś, na co jestem gotowy. Być może jest to coś więcej niż moje uszy, ale moje Kontynenty jeżdżą dobrze, dziękuję na rozdrobnionym granicie, coś, co widzimy tutaj. Nie wyobrażam sobie uderzenia w dziurę z tymi małymi oponami i połową szprychy.

Choć ciężki, mój LHT jest bardzo płynną jazdą, a będąc profesjonalnie dopasowanym, czuję się komfortowo na trasach 25 mil. Wszyscy zgadzają się, że jazda rowerem musi sprawiać przyjemność, a nowy facet walczący o kondycję musi być dopasowany do roweru i potrzebuje niskich biegów, jeśli zamierza jeździć na wzniesieniach i wiaduktach lub rower nie będzie przyjemny .


1
Czy istotą Twojej odpowiedzi jest to, że cięższe motocykle często mają niższe przełożenie, które może być ważniejsze niż ciężar podczas pokonywania stromego podjazdu?
amcnabb

Tak myślę. Kiedy ruszałem z roweru komfortowego (Trek Nav 3), pomyślałem, że chcę rower szosowy, więc wypożyczyłem fajny, nie zauważając wysokich biegów i niemal natychmiast dowiedziałem się, że lekkość roweru nie ma znaczenia, byłem gorszy na lite rower szosowy niż na moim motocyklu o niskim przełożeniu. Jedynymi odpowiednimi rowerami, jakie mogłem znaleźć, były rowery turystyczne, a Surly został wysoko oceniony przez to, co przeczytałem. Moim problemem na wzgórzu, z którym mam do czynienia podczas każdej jazdy, jest nadbagaż, który noszę z tyłu. Spekuluję, że większość lekkich motocykli szosowych jest prowadzona przez kierowców o BMI <24.
Joe

Z tego, co ostatnio widziałem, te „małe opony wyścigowe” są w rzeczywistości mniej wydajne niż szersze opony. Na YouTube jest kilka filmów GCN na ten temat (np. „Opony - czy my wszyscy to robimy źle?”), A inne na temat optymalnego ciśnienia w oponach: okazuje się, że w rzeczywistych sytuacjach dodatkowy komfort i zmniejszone wibracje wynikające z niższego ciśnienia i / lub szersze opony są znacznie bardziej istotne niż wyniki laboratoryjne dotyczące oporu toczenia na idealnie płaskim walcu z oponą 23 mm przy 100 psi.
GT.

2

Nie, weź wygodny rower! Im wygodniejszy rower, tym więcej czasu spędzasz na nim!


Wygodne rowery mogą być dość ciężkie. Moją najwygodniejszą jazdą jest bardzo ciężkie 3-poziomowe leżenie, jest również dość wolne ze względu na biegi. Ale dało mi to dużo zabawy.
Willeke,

0

Powinieneś dostać jak najlżejszy rower.

Mają tendencję do szybszego działania. Gdy jedziesz szybko, jazda na rowerze jest przyjemniejsza. Kiedy będzie fajnie, zrobisz to więcej. Kiedy robisz to więcej, szybciej jesteś w formie.

Droższy jest też droższy rower. Kiedy ludzie wydają dużo pieniędzy, częściej korzystają z rowerów. A kiedy będziesz mieć świetny rower, będziesz wyglądać o wiele bardziej niesamowicie. To teoria. Praktyka polega na tym, że kupisz coś mniej spektakularnego i zaoszczędzisz trochę gotówki.

Formuła matematyczna gdzieś jest ładna i bardzo poprawna, ale wiesz, co ona naprawdę mówi: jeśli masz lekki rower i wykonujesz taką samą pracę, jak ktoś z ciężkim rowerem, przelecisz obok niego i upokorzysz go niesamowitym moce wspinaczkowe. Jeśli nie jest to powód, aby zająć się tym cudownym cudem z włókna węglowego (i nabrać formy), nie wiem co.


0

Jeśli masz zapasowe 4 godziny dziennie, weź lekki, fantazyjny spodni rower szosowy, który waży 20 gramów. Jeśli jednak masz krótkie stałe dojazdy i życie, chcesz zmarnować jak najwięcej energii, więc znajdź ciężką bestię o wysokim tarciu z hamulcami zablokowanymi w połowie na tym, że ktoś wyrzuca, wybierz pagórkowatą ścieżkę przemierzoną przez pieszych, które zmuszają aby nadal spalać energię na hamulcach i ciągnąć za sobą starą oponę samochodową. Osobiście uważam, że jazda szybka na nowym, drogim, lekkim rowerze w dużej grupie, w której prawie nigdy nie trzeba pedałować, może być dobra dla zdrowia społecznego, ale jest bezużyteczna dla zdrowia fizycznego i jest po prostu niebezpieczna. Sądzi, że był sprytny marketing i że w grę wchodzi pewna duma ...


1
Witamy w Rowery, Martin. Gdy jesteś tu nowy, warto wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć, jak to działa. Odpowiedzi, które są w miarę obiektywne i dobrze przywoływane, zwykle idą tutaj lepiej.
srank
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.