Jak zrobić przyczepę towarową?


10

Ta strona zawiera ogólną odpowiedź i składa się z co najmniej dwóch głównych części: osobistego doświadczenia i części technicznej. Części techniczne to chyba dwie najtrudniejsze części.

Czy ktoś próbował stworzyć przyczepę do swojego roweru? Jak to zrobiłeś? Jak to działało? Jak długo to zajęło? Zrobisz to jeszcze raz?

Części techniczne z osobnymi pytaniami

  1. Jak zrobić zaczep do przyczepy między rowerem a przyczepą?
  2. Jak przymocować / zamontować koło na przyczepie?

1
To dość ważne pytanie, ale czy mógłbyś skupić się na tym bardziej? Stack Exchange nie jest forum dyskusyjnym, ale jest przeznaczone na pytania, na które można odpowiedzieć, i skłaniam się ku zamknięciu pytania w obecnej formie. Być może bardziej odpowiednie byłoby poproszenie ludzi o przedstawienie problemów i sposób ich przezwyciężenia, ponieważ w ten sposób można wybrać jedną odpowiedź na pytanie.
Goodbye Stack Exchange


Konwersja na CW, ponieważ na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Goodbye Stack Exchange

Część do budowy ramy [1]. Rozważanie ramy i pomysły na rower N-bike [2]. Różne typy przyczep [3]. Prototypowanie [4]. [1] bicycles.stackexchange.com/questions/2908/… [2] bicycles.stackexchange.com/questions/2868/… [3] bicycles.stackexchange.com/questions/394/… [4] bicycles.stackexchange.com / pytania / 2913 /…

Różne linki do tworzenia przyczep (niektóre z nich nie żyją) - chiark.greenend.org.uk/~armb/cycling/trailer.html
armb

Odpowiedzi:


9

Zrobiłem kilka i udokumentowałem przynajmniej niektóre z nich:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdecydowanie popieram masowo produkowaną konstrukcję, ponieważ jest łatwa do spawania lub lutowania razem i dość solidna. Zaczep sprężynowy jest niezawodny, trwały i bardzo trudny do zerwania (ogniwa łańcucha ostatecznie się zużywają, ale zajmuje to lata).


Większość obrazów jest zepsuta na tych linkach.
Chris Belsole,

6

Zrobiłem zwiastun podobny do tego . Opiera się na użyciu aluminiowej ramy plecaka i lekkiego przewodu. Ten łączy się bardzo prosto z karabińczykiem przymocowanym do sztycy. W tym czasie miałem dostęp do wiertarki, która uprościła sprawę osobie, która go buduje sama - będziesz potrzebować pomocy w utrzymaniu porządku, jeśli tego nie zrobisz.

Przyjaciel zbudował jeden z takiego dużego pojemnika w bardzo prosty sposób - ponownie łączy się ze sztycą.


dlaczego podłączony do sztycy zamiast tylnych elementów środkowych lub innych elementów ramy? Mocowanie bliżej środkowej części tylnego koła wymaga krótszego paska, obniżając rękę torgue. Zastanawiam się nad jakimś przywiązaniem do tylnego koła, aby przenieść ciężki ładunek lub boczną przyczepę, jak w motocyklach (jeszcze nie wiem, jak to przymocować).

3

Haulin 'Colin zbudował około 30 przyczep przy użyciu dość prostej konstrukcji stalowej skrzyni spawanej MIG przy użyciu kwadratowych rur. Mogę z łatwością zaświadczyć, że ciągniesz kilkaset funtów za jednym razem, podjazdy są powolne, a zjazdy przekraczają granice układu hamulcowego mojego roweru do granic możliwości.

Ostatnio Duncan Cycles dokumentuje swoją budowę spawanej TIG wersji tego samego projektu ze stalowymi rurami.

Jeśli masz wiedzę i sprzęt, konstrukcje spawane lub lutowane będą miały znacznie wyższą wytrzymałość przy takim samym lub mniejszym ciężarze jak konstrukcja łączona śrubami.

Pomogłem też z tą potwornością przyczepy zbudowanej wokół wózka na zakupy specjalnie po to, by wygrać Idiotarod . Nie poleciłbym tego, chyba że absolutnie musisz włączyć koszyk do swojego projektu.


3

Facet jest w Umwelt und Projektwerkstatt Freiburg e. V. (Niemcy) opracowuje trzykołową przyczepę do dużych obciążeń. Nazywa się Carla Cargo i jest to sprzęt Open Source.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ich dokumentacja jest dopiero na początku (więcej czasu spędzają na budowaniu i wypróbowywaniu nowych rzeczy, niż na dokumentacji) i do tej pory tylko w języku niemieckim.

Wymiary można zobaczyć w Werkstatt Lastenrad .


2

Zrobiłem zwiastun używając stąd zestawu , który został zainspirowany znalezieniem tego .

Oto mój zły strzał z pierwszym ładunkiem.

alternatywny tekst


1

Połączyłem zaczep sztycy Trail-Gator z szybkozłączem, takim jak ten ( http://www.midwestcontrol.com/series.php?id=16 ), który pozwala rowerowi oprzeć się, utrzymując przyczepę płasko na ziemia. Jeśli pamięć służy mi poprawnie, gwint szpilki wynosi 8 mm (5/16 "). Jestem również pewien, że McMaster-Carr wykonuje ten sam typ połączenia.

Zwiastun, który zbudowałem, był również zainspirowany Burleyem Travoyem, więc holowanie dzieci nie jest w tym przypadku problemem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.