Dlaczego Mgławica Orzeł jest tak „statyczna”?


22

To oczywiście pytanie dla początkujących, ponieważ jestem tylko hobbystą. Byłem jednak dość zaskoczony widokiem niedawno opublikowanych zdjęć przed i po tak zwanych „filarach stworzenia” w Mgławicy Orzeł ( tu i tutaj)). W przypadku czegoś, co wygląda jak „mglista” chmura gazu (przepraszam za kalambur), spodziewałbym się co najmniej jakiejś widocznej oznaki zmiany w ciągu 25 lat między dwoma zdjęciami. Ale przy rozdzielczości pikseli, którą miałem, nie mogłem wykryć nawet najmniejszej różnicy między nimi. Oczywiście, jestem przyzwyczajony do chmur lądowych, które są w ciągłym ruchu, więc (błędnie?) Spodziewałem się czegoś analogicznego na poziomie astronomicznym. Czy ktoś może powiedzieć laikowi, w jaki sposób moje rozumienie tej cechy kosmologicznej jest niewystarczające? Innymi słowy, jak mogę dostosować moją instynktowną intuicję, że ten obiekt powinien być bardziej dynamiczny? Czy to zwykła skala, której nie rozumiem? (Nawiasem mówiąc: jaka jest odległość między trzema iglicami w porównaniu, powiedzmy, z naszym Układem Słonecznym?)


1
Za kilka tysięcy lat może stać się ciekawiej: istnieją dowody na to, że filary zostały już wysadzone przez supernową .
Phil Frost

Odpowiedzi:


28

Wydaje się być statyczny, ponieważ jest ogromny poza twoją wyobraźnią.

Odległość do mgławicy wynosi 7000 lat świetlnych. Jego pozorny rozmiar to 7 minut łuku. Dlatego jego rozmiar liniowy wynosi około 14 lat świetlnych.

Pomyśl o tym. Cała mgławica jest tak duża, że ​​przejście jej zajmuje 14 lat. Każdy ruch musi koniecznie być znacznie, znacznie wolniejszy. Nic dziwnego, że nie widzisz wiele zmian.

Źródło danych: wikipedia

Obliczanie za pomocą Wolfram Alpha


1
space.com podaje rozmiar Mgławicy Orzeł jako 70 na 55 lat świetlnych, w tym filary stworzenia są mniejszym regionem. Ale tak, wciąż ogromny w jakikolwiek sposób.
Phil Frost

19

Aby dodać do odpowiedzi Florina Andrei, przy wysokości obrazu wynoszącej 7000 pikseli przez 14 lat świetlnych, wynosi to 17,5 godziny świetlnej na piksel. To 20 miliardów kilometrów na piksel . Aby dokonać zmiany w jednym pikselu w tym czasie, coś o tym rozmiarze musiało radykalnie zmienić skład (aby uzyskać inny kolor lub krycie) lub musiało przesunąć się na porównywalną odległość.

Biorąc pod uwagę ramy czasowe, jest to miliard kilometrów rocznie, czyli 123 000 kilometrów na godzinę. (77 000 mil na godzinę, jeśli wolisz) Niewiele dużych rzeczy porusza się tak szybko w stosunku do swoich sąsiadów.


3
Dla porównania, jak właśnie się dowiedziałem , średnica orbity Plutona (tj. Długość jej głównej osi eliptycznej) wynosi około 15 miliardów kilometrów. Zatem, według twoich obliczeń, skala obrazów reprezentuje jeden układ słoneczny na piksel. Łał.
kmote

10

Jeśli przejdziesz na tę stronę, http://heritage.stsci.edu/2015/01/supplemental.html , znajdziesz zestaw zdjęć porównawczych. Ruch, który można wykryć, jest bardzo niewielki, ale już istnieje.


3
Przyszedłem opublikować to samo. Założenie tego pytania jest nieco błędne. Phil Plait ma również przyzwoite zdjęcie z komentarzem na blogu BadAstronomy. Subtelne zmiany oznaczają, że niektóre regiony gazu poruszają się z prędkością 700 000 kilometrów na godzinę.
ghoppe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.