Jak kosmologia ogranicza liczbę gatunków neutrin?


15

Zadałem to pytanie już na stronie Physics SE, ale czułem, że warto je tutaj również zamieścić.

Wiem, że w oparciu o teorie tworzenia struktur kosmolodzy mogą ograniczyć sumę mas neutrin - gdyby neutriny były zbyt lekkie lub zbyt ciężkie, po prostu zmieniłoby spektrum mocy wszechświata.

Moje pytanie brzmi, jak dokładnie liczba gatunków neutrin jest ograniczona pomiarami kosmologicznymi (tj. - mierzona przez WMAP lub Planck)? Ostatnie wyniki z satelity Planck dają nam , co jest zgodne z trzema gatunkami neutrin. Jak to jest mierzone?N.mifafa3.3±0,3

Odpowiedzi:


4

Oryginalny artykuł badawczy , s. 43, sekcja 6.3.2.

Zostawiam komuś innemu znalezienie zrozumiałych słów opisujących związek między CMB, przesunięciem czerwieni i skuteczną liczbą neutrin.


3
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. - Z recenzji
SE - przestań strzelać do dobrych facetów

@Hohmannfan Konwersja do wiki na prośbę Geralda, aby inni mogli dokonać niezbędnych modyfikacji, aby wzmocnić odpowiedź. Gerald jest obecnie zajęty.
nazwie 2voyage
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.