Czy pole magnetyczne Księżyca wpływa na pole magnetyczne Ziemi?


10

Chciałem zadać pytanie; to proste, ale nie mogę znaleźć żadnego możliwego i idealnego rozwiązania.

Ziemia ma bieguny, północ i południe. Za pomocą których możemy uzyskać wskazówki za pomocą kompasu lub kompasu igłowego, ale nie o to chodzi.

Moje pytanie:

Czy Księżyc spowodowałby zmianę pola magnetycznego Ziemi, gdy interpolują się lub zderzają ze sobą, tak jak Księżyc wchodzi między ścieżkę magnetyczną Ziemi.

Czy więc pole magnetyczne Księżyca wpłynęłoby na pole magnetyczne Ziemi, podobnie jak jego przyciąganie grawitacyjne wpływa na przyciąganie grawitacyjne Ziemi dla oceanów?

Odpowiedzi:


13

Czy więc pole magnetyczne Księżyca wpłynęłoby na pole magnetyczne Ziemi, podobnie jak jego przyciąganie grawitacyjne wpływa na przyciąganie grawitacyjne Ziemi dla oceanów?

Tak, ale tylko nieznacznie. Po pierwsze, pola magnetyczne mogą się nakładać, więc pole w dowolnym punkcie jest sumą pola wywołanego przez Ziemię i pola wywołanego przez księżyc.

Jednak księżyc jest dość daleko (i ma słabą siłę bieguna magnetycznego), więc pole magnetyczne spowodowane księżycem na powierzchni Ziemi jest prawie nieistotne (pole magnetyczne również maleje jako prawo odwrotnego kwadratu)

Ponadto pole magnetyczne Księżyca może wzmacniać lub erodować pole Ziemi, ponieważ magnesy poruszające się względem siebie mają tendencję do utraty magnetyzacji lub wzmocnienia. Ale proces ten ma znikomy wpływ, gdy weźmiemy Księżyc i Ziemię.


Jak księżyc w ogóle ma pole magnetyczne? Myślałem, że musisz mieć do tego płynny rdzeń?
Scottie,

1
@Scottie księżyc ma stopiony rdzeń, chociaż już się nie obraca IIRC. Jednak w przeszłości obracał się magnesując skorupę.
Manishearth,

2
r-2).
Rob Jeffries

2
W szczególności jest to r ^ -3
ThePopMachine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.