Czy dwie komety mogą podróżować razem jako jedna?


10

Jeśli dwie komety spotkają się w przestrzeni, czy odskoczą od siebie, połączą się w jedno ciało, czy też mogą podróżować razem w przestrzeni, dotykając lub krążąc wokół wspólnego środka ciężkości?

Odpowiedzi:


14

Tak, komety binarne istnieją; 8P / Tuttle jest tego przykładem. Jest to obszar, który jest wciąż intensywnie badany, ale podejrzewa się, że komety binarne mogą „tworzyć się w wyniku zderzenia, wzajemnego schwytania lub rozszczepienia”.

W ostatnich wiadomościach kometa 67P / Churyumov-Gerasimenko została również ujawniona jako binarny kontakt przez sondę Rosetta Europejskiej Agencji Kosmicznej .

Źródła:


Mam silne przeczucie, że rozszczepienie byłoby prawdopodobnie najbardziej prawdopodobną metodą formowania z powodu braku jakiegokolwiek znaczącego wpływu grawitacyjnego komet w Układzie Słonecznym i względnej rzadkości rozkładu chmur komety / Oorta.
Takku

@Takku Możliwe jest, że niektóre z nich powstały w wyniku kolizji lub wzajemnego przechwytywania we wcześniejszych etapach powstawania Układu Słonecznego, kiedy istniała stosunkowo grubsza chmura lodu i pyłu: solarsystem.nasa.gov/faq/index.cfm?Category=Comets # q3 .
nazwie 2voyage

O tak, oczywiście. Nie sądziłem, że po formowaniu uformowaliby się jako pliki binarne i nie staną się binarne. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
Takku

Oto interpolowane wideo Churyumova-Gerasimenko.
fibonatic

5

Jeśli prędkość zamykania jest bardzo niska, energia może zostać rozproszona przez zgniatanie komet. W takim przypadku możesz rozważyć połączenie ich w jedną kometę. Może ci pozostać kilka kawałków podróżujących razem. Niezależnie od tego, czy nazwiesz jedną kometę, dwie oryginalne, czy wiele, to kwestia terminologii - wszystkie rzeczy będą na tej samej orbicie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.