Ile układów planetarnych istnieje w naszej galaktyce?


17

Przez wiele lat naukowcy badali nasz własny układ słoneczny, a nowoczesna technologia pozwala im patrzeć coraz głębiej w kosmos. Wiedząc, że Słońce jest tylko jedną z kilku miliardów gwiazd w galaktyce Drogi Mlecznej, mogę sobie wyobrazić, że naukowcy również zaczęli badać inne układy planetarne… przynajmniej na tyle, aby wiedzieć, ile układów planetarnych (takich jak nasz układ słoneczny) znajduje się w naszej galaktyce.

Czy są dostępne informacje, które mogłyby (przynajmniej „wskazać”), ile systemów planetarnych znajduje się w naszej galaktyce?


Myślę, że należy to zmienić na „Ile układów gwiezdnych znajduje się w naszej galaktyce?” Jest tylko jeden układ słoneczny - układ otaczający słońce. To właśnie oznacza słońce.
Beno

@Beno Ważny punkt ... edytowałem moje pytanie, aby to odzwierciedlić. Tnx
e-sushi

2
Zredagowałem pytanie, by użyć „układu planetarnego” zamiast „układu gwiezdnego”, ponieważ wydaje się, że taka jest intencja. Różnica w Wikipedii: Układ gwiezdny vs. układ planetarny . Nie wpływa to w żaden sposób na odpowiedzi. To tylko sprawia, że ​​pytanie jest dokładniejsze.
nazwie 2voyage

@ o nazwie2voyage Jeszcze lepiej! Gdzie bylibyśmy bez inteligentnych modów takich jak ty? Bardzo doceniam ... dzięki.
e-sushi

Odpowiedzi:


8

Dobre, ale trudne pytanie, na które należy odpowiedzieć - jak powiedziałeś, można podać tylko wskazówkę. jednak dostępne informacje z liczby układów egzoplanetarnych znalezionych „lokalnie”, zgodnie ze stroną internetową NASA Ile układów słonecznych znajduje się w naszej galaktyce? :

Do tej pory astronomowie znaleźli ponad 500 układów słonecznych i co roku odkrywają nowe. Biorąc pod uwagę ich liczbę w naszym sąsiedztwie galaktyki Drogi Mlecznej, naukowcy szacują, że w naszej galaktyce może znajdować się dziesiątki miliardów układów słonecznych, być może nawet 100 miliardów.

Kolejne oszacowanie z artykułu 160 miliardów planet obcych może istnieć w naszej Galaktyce Drogi Mlecznej (Hall, 2012), szczególnie z cytatem naukowca:

„To badanie statystyczne mówi nam, że planety wokół gwiazd są raczej regułą niż wyjątkiem” - powiedział główny autor badania Arnaud Cassan z paryskiego Instytutu Astrofizyki. „Odtąd powinniśmy widzieć naszą galaktykę zapełnioną nie tylko miliardami jasnych gwiazd, ale wyobraźmy sobie, że otoczona jest tyloma ukrytymi światami pozasłonecznymi”.

Ważnym zastrzeżeniem ze strony NASA jest to, że obserwacje egzoplanetarne są jeszcze w powijakach - więc z czasem ta ocena prawdopodobnie się poprawi.


4

Według obserwacji teleskopu kosmicznego Keplera i innych obserwacji naziemnych wydaje się, że około 5% gwiazd w naszej galaktyce ma gigantyczne planety gazowe, podobne do Jowisza (ale często większe). Mniejsze planety są trudne do wykrycia, ale szacuje się, że 40% gwiazd ma małe planety krążące wokół nich.

W sumie mówi się, że średnio 1,6 planety krążą wokół każdej gwiazdy. Tak więc prawie wszystkie gwiazdy tworzą rodzaj układu słonecznego z planetami. Jednak nadal istnieje duża niepewność co do liczb, ponieważ małe planety są bardzo, bardzo trudne do wykrycia. Inne aspekty układów słonecznych, takie jak nasz pas asteroid, pas Kuipera i chmura Oorta, są trudne do wykrycia nawet w naszym układzie słonecznym.

Ale moim zdaniem uzasadnione jest założenie, że żyjemy w dość przeciętnym układzie słonecznym (ponieważ szanse na to wyraźnie sugerują). Myślę więc, że prawie każda gwiazda będzie miała układ słoneczny z kilkoma planetami, niektórymi kamienistymi, niektórymi gazowymi gigantami, a także takimi rzeczami jak komety, asteroidy i tak dalej.

Źródło: Wikipedia Planety pozasłoneczne

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.