Jaka jest przyjęta teoria, dlaczego oś Urana jest tak pochylona?


21

Planeta Uran to kolejna anomalia Układu Słonecznego, w której zgodnie z profilem NASA nachylenie osiowe wynosi 97,8 stopnia, również uważane za wsteczne. To podsumowanie NASA „Uran” sugeruje obecną teorię uderzenia o rozmiarach dużej planety wcześniej w swojej historii.

Czy teoria wpływu na planetę nadal jest prawdziwa, czy też wyszły na jaw nowe przyjęte teorie?

Przede wszystkim, czy są jakieś wyniki z dostępnych symulacji?

Uwaga, jest to zamieszczone jako osobne pytanie do mojego drugiego pytania „Jaka jest obecnie akceptowana teoria, dlaczego Wenus ma powolny ruch wsteczny?” ponieważ nachylenie osiowe jest znacząco różne.


3
Przykro mi z powodu wszystkich odpowiedzi, ale nie ma przyjętej teorii. Teorię należy oprzeć na aksjomatach, które tworzą prognozy, które można sprawdzić na podstawie dowodów. W tym celu nie mamy żadnych teorii, tylko spekulacje.
AtmosphericPrisonEscape

Odpowiedzi:


16

Nasa.gov spekuluje, że najbardziej prawdopodobne jest to, że obiekt o masie zbliżonej do Ziemi zderzył się z Uranem, powodując, że odtąd obraca się na boku.

Niedawny test przeprowadzony przez Space.com sugeruje, że „Planeta Uranus przechyliła się na boki od wielu uderzeń”. Odkrycia te sugerują, że prawdopodobnie miały miejsce dwie lub więcej mniejszych kolizji, co potwierdza, że ​​wczesny układ słoneczny był prawdopodobnie bardziej niespokojny, niż mogłoby się wydawać.


Zauważ, że wszystkie 5 głównych księżyców Urana również krąży „po swojej stronie”… to znaczy, ich nachylenie orbity względem równika Urana jest bardzo małe. To dobry dowód na to, że coś uderzyło (a dokładniej przeleciało przez) dysk akrecyjny protoplanety. Dysk został ponownie zorientowany, a księżyce zrosły się później.
DrZ214,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.