Jakie będą przyszłe populacje gwiazd?


12

Gdy gwiazdy powoli zużywają wodór i wyrzucają cięższe pierwiastki w przestrzeń kosmiczną, przyszłe gwiazdy będą tworzyć się z mgławic bogatszych w metal i hel.

Pytanie brzmi: w jaki sposób zwiększony stosunek helu i metali wpływa na tworzenie gwiazd i ewolucję gwiazd?

Czy więcej helu i metali w rdzeniu na początku oznacza, że ​​gwiazda zaczyna swoje życie w zaawansowanym stanie, więc umiera szybciej?

Odpowiedzi:


7

(Adams i Laughlin 1997) omawiają wpływ zwiększenia metaliczności w przyszłości. Wyższa metaliczność zwiększa szybkość spalania gwiazdy, ponieważ gęstość rośnie, ale wyższa krycie zmniejsza ją nieco. Całkowity efekt jest nieliniowy; w ich modelu maksymalna żywotność ma miejsce dla a poza tym spada. Czy istnieją nowsze i lepsze modele tego nie wiem.Z0.04

Wskazują również, że maksymalna stabilna masa gwiezdna maleje wraz ze wzrostem metaliczności, podczas gdy masa gwiazdy masy głównej o minimalnej masie maleje, oba w wyniku efektów zmętnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost metaliczności prawdopodobnie będzie kontynuowany w erze gwiazd. Podczas gdy gaz pozagalaktyczny może wpaść, jedynie dodaje on do puli wodoru i kontynuuje tworzenie gwiazd. Tym, co mogłoby zatrzymać wzrost metaliczności, jest hartowanie z powodu połączenia galaktycznego lub aktywnego jądra galaktycznego, które wydmuchuje wystarczającą ilość gazu, aby zatrzymać dalsze powstawanie gwiazd.


2
Z pracy: „Na przykład, gdy metaliczność osiąga kilkakrotnie wartość słoneczną, obiekty o masie M ∗ = 0,04 M⊙ mogą całkiem zatrzymać zatrzymanie chłodzenia i kurczenia się i wylądować na głównej sekwencji, gdy w ich atmosferze powstają grube lodowe chmury. Takie „zamrożone gwiazdy” miałyby efektywną temperaturę T ∗ ≈ 273 K., znacznie niższą niż obecne gwiazdy o minimalnej masie głównej sekwencji. Jasność tych oszczędnych obiektów byłaby ponad tysiąc razy mniejsza niż najciemniejsze dzisiejsze gwiazdy, z proporcjonalny wzrost długości życia ”. Główna gwiazda sekwencji, która cię nie pali? wow
Calmarius

@Calmarius - Bardzo wow, jeśli to prawda. Ale nie widziałem żadnych odniesień do nich od czasu tego artykułu, więc może powinniśmy mieć nadzieję.
Anders Sandberg,

Z pewnością minimalna masa maleje wraz ze wzrostem metaliczności z powodu zmiany liczby elektronów na jednostkę masy? Takie „gwiazdy” byłyby w pełni konwekcyjne, więc zmętnienie nie powinno odgrywać żadnej roli. Ale może powinienem przeczytać gazetę.
Rob Jeffries,

Naprawdę chciałbym sprawdzić, czy ktoś może znaleźć na ten temat nowszą literaturę.
Anders Sandberg,

-5

Nic nie wskazuje na to, że nowe i supernowe zrzucają wystarczająco dużo ciężkich pierwiastków do ośrodka międzygwiezdnego, aby wpływać na powstawanie gwiazd w przyszłości, powodując niedobór wodoru. Niedawno odkryto, że Droga Mleczna znajduje się w centrum ogromnej chmury wodoru rozciągającej się co najmniej 300 000 lat świetlnych we wszystkich kierunkach, otaczającej Chmury Magellana i zawierającej wystarczającą masę, aby rozwiązać problem ciemnej materii bez pomocy WIMPS. Ponadto australijscy astronomowie odkryli znacznie mniejsze, ale wciąż masywne skupiska wodoru krążące wokół galaktyki z prędkością do 56 mil na sekundę, bez względu na kierunek obrotu samej galaktyki. To, co może się zdarzyć 100 miliardów lat później, jest zbyt dalekie, by spekulować, ale w dającej się przewidzieć przyszłości nie ma obaw przed niedoborem wodoru,


3
Myślę, że upadki wynikają z tego, że twoje wypowiedzi są ... rzadkie i nie zamieściłeś do nich odniesienia. Sugeruję, aby rozszerzyć za pomocą linków lub mniej więcej. Nie głosowałem na twój post, ale wkrótce też prawdopodobnie nadejdą głosy del.
peterh - Przywróć Monikę

Odwiedź ZME Science w Internecie
Michael Walsby

5
To nie jest odniesienie. Powinieneś wstawić je jako linki w odpowiedzi. Nie wierzę, że powinienem ci to wyjaśnić za 1000 powtórzeń.
Peter - Przywróć Monikę


1
Oprócz publikowania spekulacyjnych, ummm ... rzeczy, te spekulacyjne rzeczy nie mają sensu w pytaniu. Metaliczność (dla astronoma każdy pierwiastek inny niż wodór i hel są „metalami”) silnie wpływa na zachowanie gwiazd.
David Hammen,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.