Jakie są różnice między Czarną Dziurą a Supermasywną Czarną Dziurą


24

Z tego, co rozumiem, masa czarnej dziury powinna być prawie nieskończona, o ile bardziej masywna może być coś?

  • Czy nazwę należy interpretować dosłownie w taki sposób, że Supermasywna Czarna Dziura ma po prostu więcej masy ?
  • A może Supermasywna Czarna Dziura to po prostu zwykła Czarna Dziura o niemal nieskończonej masie, która ma większą średnicę?
  • Jeśli różnica jest w rzeczywistości zmianą średnicy, to w jaki sposób zmiany wielkości przy zachowaniu ogromnej masy odbijają się w polu grawitacyjnym Supermasywnej Czarnej Dziury?

2
Gęstość jest nieskończona - nie masa IIRC.
Cofnij

2
Tylko supermasywny : P
Afzaal Ahmad Zeeshan

1
Uważa się, że gęstość osobliwości jest nieskończona. Zazwyczaj rozmiar czarnej dziury jest definiowany przez horyzont zdarzeń, więc można uznać, że ma skończoną gęstość.
Aaron,

Muszę się zgodzić z Aaronem. I dodaj, że ponieważ nie wiemy, co dzieje się w czarnej dziurze, możemy postawić hipotezę, że jest to rodzaj mini-wszechświata. Być może nasz własny wszechświat może być czarną dziurą w jakimś innym wszechświecie ...
Rodrigo

Odpowiedzi:


16

Gwiezdne czarne dziury powstają w wyniku upadku masywnych gwiazd pod koniec ich życia. Następnie możesz je znaleźć rozrzucone po galaktykach, tak jak masywne gwiazdy. Zazwyczaj mają masę kilka razy większą niż masa Słońca.

Supermasywne czarne dziury znajdują się w centrach galaktyk. Zwykle mają masę milionów słońc.

Niedawno zaczęli odkrywać Czarne Otwory Masy Pośredniej, które zacierają linie między gwiazdową czarną dziurą a supermasywną czarną dziurą. Zazwyczaj mają one masę w zakresie od 100 do miliona mas Słońca.


Słyszałem, że Czarne Dziury opisywane są jako „Pojedynczy punkt o ogromnej masie w przestrzeni”, czy to prawda, czy też istnieją Czarne Dziury o różnej średnicy?
David Freitag

Różnią się średnicą. To, o czym mówisz, ma związek ze skutkami załamania się praw fizyki po przekroczeniu horyzontu zdarzeń.
John Conde,

9

Masa czarnej dziury nie jest nieskończona. W rzeczywistości, jeśli utworzy się czarna dziura, która jest wystarczająco duża, aby przetrwać parowanie, jej masą będzie masa początkowa plus wszelka połknięta masa minus promieniowanie, które ją opuszcza.

Dlatego słyszysz takie wyrażenia, jak „Czarna dziura o masie dziesięciokrotnie większej niż masa naszego Słońca” lub, w przypadku supermasywnej czarnej dziury, „... milionów słońc”


2

Czarne dziury nie mają nieskończonej masy; mają prawdopodobnie nieskończoną gęstość w punkcie osobliwości. Masa czarnej dziury odgrywa dużą rolę w średnicy horyzontu zdarzeń (kula, w której wymagana prędkość ucieczki przekracza prędkość światła. Część „czarna”).

Supermasywna czarna dziura, jak sugerowałeś, ma po prostu więcej masy; Ma dużo większą masę niż czarna dziura o masie gwiazdowej. Supermasywne czarne dziury znajdują się zwykle w centrum galaktyk i mogą wywierać wpływ grawitacji na całą galaktykę, podczas gdy czarne dziury o masie gwiazdowej będą miały wpływ grawitacji wielkości poprzedniej dużej gwiazdy, z której powstały.


1

Gwiezdne czarne dziury i supermasywne czarne dziury prawdopodobnie powstają z bardzo różnych mechanizmów. Chociaż mamy całkiem niezły pomysł na to, jak powstają czarne dziury gwiezdne, wciąż nie jesteśmy pewni, jak powstają supermasywne czarne dziury, ponieważ pojawiają się bardzo wcześnie we Wszechświecie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.