Linia świateł poruszających się w linii prostej, z kilkoma następującymi


12

Mój mąż i ja właśnie widzieliśmy linię około 15 świateł poruszających się w linii prostej, dość wysoko ponad poziomem chmur z odstępem, a następnie 5 świateł, odstęp, kolejne kilka, odstęp, 1 światło, odstęp i trochę więcej.

Poruszali się z taką samą prędkością, jakiej spodziewałbym się samolot - prawie jak pociąg na niebie z sztandarem latającym z tyłu. Byli na niebie przez co najmniej minutę.

Kilka minut wcześniej widziałem spadającą gwiazdę i nie była to jedna z nich ... co to może być?

Czy to mogą być satelity Elona Muska?


7
Uwaga dla autorów. Proszę nie pisać „Też to widziałem!” komentarze jako odpowiedzi. Jeśli możesz to zidentyfikować lub podać informacje o tym, jak można to zidentyfikować, prześlij odpowiedź.
James K,

Odpowiedzi:


20

Biorąc pod uwagę datę i czas, może to być najbardziej podobne do satelitów Starlink w ich konfiguracji „piętrowej”. Są obecnie w linii, ale później przejdą na oddzielne orbity. Dr Marco Langbroek ma wideo z linii 60 satelitów .

Nie pozostaną w kolejce; mają silniki jonowe, których użyją do rozproszenia na oddzielne orbity.


1
Łał. Sposób, w jaki poruszają się po niebie, jest szalony. Bezpośredni link do powyższego filmu dla każdego, kto chce szybko obejrzeć: vimeo.com/338361997
White Prime

Zwykle robią to siły powietrzne. Widziałem za pomocą elikopterów. Lepiej przestanę lub pójdę politycznie ;-)
Alchimista,

3
Więcej szczegółów i wideo są także dostępne na blogu Marco Langbroek SatTrack Leiden
astrosnapper

1
Mój komputer nie lubi Vimeo. Tutaj jest na YouTube . - Czy są tak jasne, ponieważ już używają silników jonowych?
Mazura

1
Czy są jakieś informacje na temat tego, jak długo zamierzają pozostać w stosie? Satelity podobno przelatywały nad moją lokalizacją godzinę temu, ale nic nie widziałem z powodu pochmurnej pogody.
Norrius
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.