Co jest w przestrzeni międzygalaktycznej?


17

Jakie ciała można spotkać daleko poza galaktykami - daleko poza najdalszymi krawędziami galaktyk, w głębokiej przestrzeni między nimi? Czy istnieją pojedyncze, pozbawione galaktyki gwiazdy, gigantyczne chmury gazu o większej gęstości niż niższa niż gdzie indziej zawartość wolnego wodoru w kosmosie lub jakiekolwiek inne zjawisko, które obejmuje pustkę między galaktykami?

Odpowiedzi:


12

Mogą istnieć gwiazdy (i małe układy gwiezdne). Gwiazdy nie muszą znajdować się tylko w galaktykach.

Mogą występować chmury gazowe.

Większość mgławic znajduje się w przestrzeni międzygalaktycznej. Rzeczywiście, przez pewien czas zarówno galaktyki, jak i mgławice były nazywane „mgławicami”, dopóki nie odkryto odmiennej natury galaktyk.

Prawie każda (mała) struktura, która może być obecna w galaktyce, może być obecna w przestrzeni międzygalaktycznej. Mogą być obecne czarne dziury (gwiazdy neutronowe, białe karły, brązowe karły, ...), gromady gwiazd, układy gwiazd itp.

Wreszcie istnieje bardzo rzadka (rzadka w sensie gęstości) plazma, głównie wodoru, która stanowi prawie całe medium międzygalaktyczne. Zerowe ciśnienie jest nieosiągalnym idealnym przypadkiem.


Czy mógłbyś rozwinąć tę bardzo rzadką plazmę? Brzmi interesująco
Eduardo Serra

11

Możesz znaleźć wszelkiego rodzaju obiekty, takie jak gwiazdy , mgławice planetarne itp.

Ale w większości jest to gorąca, zjonizowana pustka . Jak nieważne Gęstość ośrodka międzygalaktycznego wynosi około 1 do 100 cząstek na metr sześcienny (można to porównać do średniej gęstości galaktycznej wynoszącej około miliona cząstek na metr sześcienny lub gęstości ziemskiej atmosfery wynoszącej około 10 ^ 26 cząstek sześciennych) . Jak ciepło? Jest to możliwe od 10 do 10 ^ 5 ^ 7 K .

Zabawne jest to, że chociaż jest „bardzo puste”, zawiera jednak większość barionów („materii klasycznej”) Wszechświata, jeśli weźmie się pod uwagę, że tylko 5-10% całkowitej masy barionów jest zamknięte w gwiazdach i galaktyki .


8

Aby dodać do odpowiedzi ManishEarth, artykuł o tym, co znajduje się w przestrzeni międzygalaktycznej, „Liczne„ włóczęgi ”Stars Adrift w przestrzeni międzygalaktycznej mogą oczekiwać na odkrycie” (Matson, 2009) również opisuje, co byś zobaczył na nocnym niebie, gdyby Ziemia krążyła wokół „gwiazda trampowa”:

„Gdybyś był na Ziemi krążącej wokół gwiazdy podobnej do słońca, która znajdowała się w połowie drogi między nami a Galaktyką Andromedy lub w połowie drogi między nami a Gromadą Panny, patrzyłbyś na nocne niebo i faktycznie widziałbyś gołym okiem gwiazd zerowych ”, mówi współautor badania Michael Shara, astrofizyk z American Museum of Natural History w Nowym Jorku. „Zobaczysz kilka odległych, rozmytych, rozmytych plam, a to będą galaktyki”. Bez księżyca odbijającego światło noc na zewnątrz byłaby prawie zupełnie czarna.

Tak więc, mimo że, jak stwierdził ManishEarth w odpowiedzi, wszystko, czego można oczekiwać w galaktyce istniejącej między galaktykami, byłoby po prostu znacznie mniej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.