Dlaczego zespół Event Horizon Telescope nie wspomniał o Strzelcu A *?


Odpowiedzi:


40

Wspomniano o Strzelcu A * podczas części konferencji prasowej Q + A; zespół wskazał, że ma nadzieję stworzyć obraz w przyszłości (chociaż starali się nie składać żadnych obietnic i nie zakładają, że im się uda).

To powiedziawszy, nie jestem zaskoczony, że ostatecznie zobaczyliśmy M87 zamiast Sgr A * z kilku powodów, o których zespół wspomina w swoim pierwszym artykule :

  • Jak powiedział Glorfindel, horyzont zdarzeń Sgr A * jest znacznie mniejszy, co oznacza, że ​​materia krążąca wokół czarnej dziury ma krótszy okres obiegu. Przyczynia się to do zmienności w minutach. Obserwacje M87 miały miejsce w ciągu tygodnia - z grubsza przedział czasowy, w którym ten cel się zmienia, co oznacza, że ​​źródło nie powinno się znacząco zmieniać w tym czasie.
  • Po drugie - i to jest powód, dla którego częściej cytowałem - sgr A * leży w centrum naszej galaktyki, a między nami a nami gęste chmury gazu i pyłu. Powoduje to rozproszenie, co stanowi problem. Istnieją oczywiście sposoby na złagodzenie tego, a zespół spędził nad tym dużo czasu, ale łatwiej jest po prostu spojrzeć na czarną dziurę, która nie ma tego problemu w pierwszej kolejności. Właśnie dlatego czarna dziura M87 jest atrakcyjnym celem.

Żadna z tych nie jest niemożliwa do pokonania, ale z pewnością są to bardzo realne trudności, których nie można zignorować.


1
Widziałem wcześniej wiele raportów, że spodziewano się, że opublikują zdjęcia obu. Czy okazało się to jedynie spekulacją?
curiousdannii

@curiousdannii Dostałem określone informacje tylko dzień wcześniej, mówiąc, że będzie to tylko M87, ale wcześniej nie słyszałem nic oprócz plotek. Z ciekawości, gdzie słyszałeś raporty?
HDE 226868

myślę, że głównie filmy z YouTube'a.
curiousdannii

Obserwacje EHT odbywają się przy długości fali mm; chmury gazu i pyłu między nami a centrum galaktyki są zasadniczo przezroczyste dla tych długości fal, więc to nie jest tak naprawdę problem. (Oczywiście dotyczy to obserwacji optycznych i bliskiej podczerwieni.)
Peter Erwin,

21

Tutaj znalazłem wyjaśnienie w języku niderlandzkim autorstwa Heino Falcke , jednego z założycieli EHT. Tłumaczenie:

Trudno sfotografować

Najłatwiej było zrobić zdjęcie M87. „Bardzo trudno jest sfotografować czarną dziurę w naszej Drodze Mlecznej, ponieważ otaczający ją materiał porusza się bardzo szybko: wir obraca się wokół swojej osi w ciągu 20 minut. Porównaj go z małym dzieckiem, które musi siedzieć bez ruchu przez wiele godzin, aby sfotografować: to nie jest możliwe. Dzięki M87 materia obraca się wokół dziury za dwa dni, więc łatwiej jest fotografować ”, mówi Falcke.


(Oryginalny tekst jest następujący :)

Lastig te fotograferen

Het lukte het beste om een ​​foto te maken van M87. „Het is heel lastig om het zwarte gat in onze Melkweg op de foto te zetten, doordat de materie daaromheen heel snel beweegt: de draaikolk draait in 20 minutesen om zijn as. Vergelijk het met een kleuter die urenlang stil moet zitten om na foto te gaan: dat gaat niet. Bij M87 draait de materie in twee dagen om het gat heen, dus dat is makkelijker te fotograferen ", zegt Falcke.


2
Czy jesteś pewien części „materia obraca się wokół dziury za dwa dni”? Słyszałem, że horyzont wydarzeń ma w przybliżeniu średnicę 100 miliardów kilometrów, a nawet przy prędkości zbliżonej do c to około 2 tygodnie na całkowitą rewolucję
Keelhaul

Cytuję tylko jedną z osób zaangażowanych w projekt, nie zweryfikowałem jego wypowiedzi ...
Glorfindel

Promień Schwarzchild czarnej dziury M87 wynosi około 20 miliardów kilometrów.
Steve Linton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.