Czym (do diabła) jest Księżyc Super Worm Equinox?


22

Kanał Google News pokazuje mi następujące rzeczy.

Co oznacza termin „Super Worm Equinox Moon” i czy kiedykolwiek był używany przed instancją przynęty na 2019 r.?

Super Worm Equinox Moon


14
Nie mylić z Moon Worm .
Mike G

20
Zapomnieli dodać „ Frosty ” lub „ Fiery ”, w zależności od tego, czy średnia temperatura na zewnątrz będzie chłodna czy ciepła. Powinien też być księżycem „ Zagłady ” lub „ Bountiful Tidings ”, w zależności od tego, jak radzi sobie giełda.
Nat

Odpowiedzi:


21

Wszystkie te przymiotniki zgniatane razem oznaczają niezwykłe wydarzenie. Dlatego nigdy wcześniej nie widziałeś ich razem.

Wszystkie 3 warunki muszą być spełnione:

  1. Jest to supermoon, co oznacza, że ​​księżyc w pełni pokrywa się z perygeum księżyca lub najbliższym podejściem. Dzięki temu może wydawać się nawet o 30% jaśniejszy niż w apogeum (najdalej). Dzieje się to co około 13 miesięcy i nie musi być dokładne, więc zwykle otrzymujemy 2 z rzędu, tak jak w tym roku. Luty miał supermoon, podobnie jak marzec.

  2. To księżyc robaka, co oznacza, że ​​występuje w marcu ( lepsze wyjaśnienie na ten temat znajduje się w odpowiedzi na @ astrosnapper ).

  3. Jest w czasie równonocy, w zasadzie pierwszego dnia wiosny (lub jesieni).

Jeśli któryś z nich się nie dzieje, nie można go nazwać Księżycem Super Worm Equinox Moon .

Najwyraźniej termin supermoon (nawiasem mówiąc, jedno słowo) jest stosunkowo nową rzeczą. Próbowałem wyświetlić go w przeglądarce Google N Gram, ale ...

Jest to szczególnie jasny księżyc w pełni i zasługuje na własną terminologię, IMO.

Aktualizacja: rzadkość tego wydarzenia jest z pewnością względna. Widziałem tweeta z National Geographic, że 19 lat temu mieliśmy także księżyc w równonocy super robaków.


11
Często nie widzimy takich przymiotników razem, ponieważ nie służą one jako skuteczna komunikacja; są tylko w tej chwili dostępne jako przynęta na kliknięcie.
Nat

21
Warunek drugi jest raczej nieistotny. Marzec jest w pełni księżyca, a połowa wszystkich równonocy jest w marcu.
JAD

6
Co drugi dzień w astronomii występują „rzadkie zdarzenia”, po prostu dlatego, że istnieje tak wiele kombinacji obiektów niebieskich.
Eric Duminil

6
+1Chociaż mogą to być również wszystkie stwierdzenia, ta odpowiedź jest prawidłowa i bezpośrednia i bezpośrednio odnosi się do pytania i zapewnia mnie, że super robaki nie pojawią się podczas pełni Księżyca w czasie równonocy. Uff! To ulga.
uhoh

3
+1d

16

Wszystkie comiesięczne księżyce są nazywane np. Listą na timeanddate.com , z której „Harvest Moon” jest tym, którego ludzie są prawdopodobnie najbardziej znani. Tak więc March Full Moon jest rzeczywiście „Worm Moon”, chociaż rzadko określany jako taki. Dodatkowa hiperbola („Super”, „Krew” itp.) Wydaje się być niedawnym (w ciągu ostatnich kilku lat) zjawiskiem medialnym z nieznanych przyczyn ...


4
Myślę, że „super” odnosi się do pozornej wielkości Księżyca, ponieważ znajduje się on bliżej Ziemi (skoro orbita nie jest idealna, a czasem jest bliżej, a czasem dalej)? A „krew” odnosi się do czerwonawego koloru.
Thunderforge

13
Zgadzam się, ale jest co najwyżej o kilka% większy, jeśli Księżyc w pełni jest blisko perygeum, więc prawie nie gwarantuje „Super”. Księżyc robi to również od tysiącleci, zanim media zdecydowały o ostatnim „ćwiczeniu rebrandingu” i chciałbym, żeby przestały…
astrosnapper

5
Ta odpowiedź w ogóle nie odpowiada na równonoc i błędnie twierdzi, że super jest bezsensowną hiperbolą (ma znaczenie, nawet jeśli nie jest aż tak znaczące)
Jasper

1
@astro: jest co najwyżej o kilka% większy Według odpowiedzi Octopusa jest o 30% jaśniejszy.
TaW

3
Nadużywanie prowadzi do zmęczenia i „super” staje się „normalnym”, co prowadzi do jeszcze większej liczby terminów dodawanych do opisu, aby sprawić, że następny Księżyc w pełni będzie nieco jaśniejszy „ekstra, naprawdę super” ... Jak pokazuje ten APOD różnica w wyglądzie między dwoma skrajnościami jest bardzo mała, a IMHO nie usprawiedliwia „super” przymiotnika dla czegoś, co ledwo zauważalne. Zbyt dużo szumu medialnego na temat czegoś, czego większość ludzi nie zauważy, ryzykuje wyobcowanie ludzi („czy to jest to !?”) pozostawiając niewielką rezerwę, aby wprowadzić coś naprawdę nowego i ekscytującego
astrosnapper

8

Supermoon ma miejsce, gdy księżyc w pełni występuje w czasie, gdy księżyc znajduje się najbliżej nas na swojej orbicie eliptycznej. Oznacza to, że księżyc jest nieco większy (szczerze mówiąc, nie zauważyłbyś go, chyba że dokonałeś dokładnych porównań) i kawałek jaśniejszy niż normalne pełnia księżyca. Tyle, że supermoony zdarzają się trzy lub cztery razy w roku, tak więc supermoon sam w sobie jest całkiem normalnym księżycem w pełni.

Wydaje się, że w ostatnich latach media przywiązały się do nich jako EKSCYTUJĄCE! WYDARZENIA !, mimo że stanowią one około jednej czwartej wszystkich nowych księżyców. W ostatnim roku, być może, wyczuwając, że mamy zmęczenie supermoonem („Co, jeszcze jeden? Supermoon był zaledwie kilka miesięcy temu ...”), zaczęli umieszczać długie przymiotniki przed słowo „supermoon”, aby brzmiało NAWET! WIĘCEJ! Ekscytujące !! 1! Przymiotniki te pochodzą głównie od tradycyjnych nazw dla pełni księżyca każdego miesiąca, ale brzmią NOWOŚĆ! i ekscytujące!! ponieważ nie używamy ich zbyt często w epoce nowożytnej.


Z tego, co przeczytałem, supermoony nie pojawiają się co trzy lub cztery miesiące. Jesteś tego pewien? Zdecydowanie mogę się mylić
23502


1
@ user23502 Zdecydowanie też możesz mieć rację. :-) Edytowane; dzięki.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.