„Dziwna” jednostka astronomii radiowej


11

Czytam o astronomii radiowej i natknąłem się na ten artykuł z 1964 roku. Na dole strony 193 autor używa jednostki, której nigdy wcześniej nie widziałem, omawiając emisję mocy radiowej z gwiazd:

Teraz wybuchy na Słońcu dają intensywność na Ziemi od do10191020 wm2(c/s)1

Zgaduję, że to „Waty na metr kwadratowy na [coś] na sekundę”, ale nie jestem pewien, co to jest [coś].

Podobna jednostka pojawia się w tym artykule w pierwszym wierszu na stronie 364:

Pasmo porównawcze w radiometrze, oddzielone w przybliżeniu 3,25 Mc od pasma sygnałowego, nigdy nie napotyka zakresu częstotliwości wodoru.

Znowu wygląda mi to na mega [coś]. Czy ktoś może rzucić na to trochę światła?

Na stronie 362 drugiego papieru jednostka pojawia się jako jako jednostka strumienia. Tam wygląda jak kulomb, ale to sprawia, że w drugim cytacie wydaje się dziwny.(Watts/M2)/(C/S)C3.25Mc

Odpowiedzi:


23

Spodziewałbym się, że autorzy będą mówić o sygnale w kategoriach janskys , obecnie powszechnie używanych jednostek gęstości strumienia. Typowa definicja to Jeden herc to jeden cykl na sekundę, co mnie podejrzewa że „c” oznacza cykl. Może wydawać się ciekawe, że autorzy zdecydowali się na użycie cykli / sekundę zamiast herca, ale ponieważ prace zostały opublikowane w 1964 i 1955 roku, a herc został przyjęty na dużą skalę dopiero w 1964 roku , starszy termin „cykle na sekundę” brzmi bardziej odpowiednie, biorąc pod uwagę okres czasu.

1 Jansky=1026 Watts meters2 Hertz1


3
Fakt, że pochodzą ze starszych gazet, sprawia, że ​​zgadzam się z tobą, że to stara konwencja. Jansky jest zgodny z topnikiem. Dzięki!
Jim421616

5
Nie widziałem wcześniej c / s, ale cps (cykle na sekundę) było z pewnością powszechnym skrótem w dawnych czasach (a ludzie często odnosili się do częstotliwości radiowych w jednostkach kilocykli i megocykli, całkowicie pomijając „sekundy”) . Kiedy SI wprowadzono w 1960 r., Wszyscy znormalizowali częstotliwość Hz (nawet w USA!)
Michael MacAskill

2
@MichaelMacAskill Tak, biorąc pod uwagę, kiedy Hertz został przyjęty, niestosowanie tutaj Hertza ma znacznie większy sens.
HDE 226868

Kontekst drugiego artykułu wyjaśnia, że ​​„Mc” to „megacykle [na sekundę]”.
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.