Jak powstałby Tycho Impact z Ziemi?


16

Krater Tycho jest uważany za najmłodszy największy wpływ na Księżyc, oszacowany na 108 milionów lat temu. To mocno osadza to w panowaniu dinozaurów. Ciekawe, czego mogliby się spodziewać nasi bracia piorunów.

Krater Tycho firmy LRO

Z grubsza, jak jasny byłby początkowy błysk? Czy świecąca blizna zostałaby na Księżycu przez kilka dni, tygodni lub miesięcy? Czy Ziemia zostałaby poddana spektakularnym globalnym deszczom meteorytów z wyrzucanych śmieci? Czy odczuwalibyśmy jakiekolwiek inne skutki na Ziemi? Sądzę, że wymagana będzie symulacja, aby dokładnie odpowiedzieć na te pytania, ale mam nadzieję, że można dokonać pewnych rozsądnych szacunków poprzez porównanie badań innych wpływów.

Wreszcie, czy wpływ Tycho był większy czy mniejszy niż wpływ Shoemaker – Levy 9 w 1994 roku?


2
Bardzo miłe pytanie! Nie wiem, ale jestem bardzo zainteresowany odpowiedziami! :) +1
Max0815

1
Po szybkiej grze z witryną symulatora uderzeń wydaje się, że uderzenie Tycho mogło uwolnić 1,00x10 ^ 23 dżuli energii, co stanowi więcej niż jakikolwiek fragment Shoemaker-Levi 9 (G było o około jedną czwartą tego).
MichaelB76,

1
Dla porównania, fragment G szewca Levy 9 został oszacowany na 100 000 razy więcej niż energia Car Bomba.
Ingolifs

być może niewielki procent uderzenia zostałby przekształcony w światło oparte na tarciu, sądząc, ale ilość szkła i magmy wytworzonych przez uderzenia asteroidy. Księżyc nie świeciłby przez tygodnie, gdyby nie było basenów wartych stopionej skały. Musiał być jakiś błysk.
com. Czytelny

Odpowiedzi:


2

W tym artykule znalazłem częściową odpowiedź na temat mniejszego i młodszego krateru Giordano Bruno .

Uderzenie tworzące krater o szerokości 22 km spowodowałoby wyrzucenie 10 milionów ton gruzu, wywołując tygodniową burzę meteorów podobną do zamieci na Ziemi ...

Zatem wtórne skutki uderzenia w Tycho byłyby jeszcze bardziej spektakularne. Nie wiem jednak, czy fragmenty byłyby wystarczająco duże, aby zniszczyć powierzchnię Ziemi.

Eksperymentując z internetowym symulatorem uderzeń, wydaje się, że uderzenie w Tycho było gdzieś rzędu 1,00x10 ^ 23 dżuli, sądząc po wielkości krateru. To około czterokrotnie więcej niż wpływ Shoemaker-Levy 9. na fragment G. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie fragmenty, można śmiało powiedzieć, że ludzie byli świadkami uderzenia o podobnej wielkości jak Tycho.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.