Czym jest jasny obiekt nad księżycem w Sudbury, Ontario?


9

W Sudbury znajduje się jasny obiekt nad księżycem, dobrze widoczny dla oka, nic więcej niż jasne niebo na niebie oprócz księżyca. Rozglądam się około 6 i 7 rano. Co to jest ?


7
Cześć - ponieważ rzeczy poruszają się na niebie :-), należy podać datę i godzinę obserwacji.
Carl Witthoft

Odpowiedzi:


14

To prawdopodobnie planeta Wenus. Możesz użyć planetarium online (lub jednej z wielu aplikacji mobilnych) do identyfikacji obiektów. Ten link pokazuje niebo dziś rano o 6:45 w Twojej lokalizacji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jaki procent czasu to Jaki jasny obiekt , Wenus? Co jeszcze może to być? Mars, Jowisz?
Mazura

@Mazura: Wenus, Jowisz, Mars, Syriusz, kometa, satelita, pióropusz rakiety, samolot, balon pogodowy, rozbłysk sygnału, dron ...
Ilmari Karonen

0

Ja również widziałem bardzo jasny obiekt na wschodnim niebie przed świtem kilka dni temu (sobota-5-sty-2019). Na podstawie wcześniejszych doświadczeń z obserwowaniem obiektów astronomicznych uznałem, że prawdopodobnie była to Wenus. Jowisz nie byłby tak jasny, gdyby nie znajdował się naprzeciw słońca, tj. Bliżej nas. Saturn, Mars i Merkury NIGDY nie są tak jaskrawe. Z poważaniem,
Mark Creek-woda Dorazio, wieloletni entuzjasta astronomii

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.