Zastanawiające cytaty astronautów na temat wielkości ziemi


20

Nie mam wątpliwości, że byliśmy na Księżycu. To pytanie nie ma nic wspólnego z mistyfikacją lądowania na Księżycu. Są jednak dwa cytaty dwóch różnych astronautów dotyczące wielkości Ziemi widzianej z księżyca, które mnie zastanawiają. Oba cytaty mówią o tym, jak mała Ziemia wyglądała. Czy Ziemia nie powinna wyglądać na bardzo dużą, patrząc z Księżyca

Nagle uderzyło mnie, że ten mały groszek, ładny i niebieski, to Ziemia. Podnoszę kciuk, zamykam jedno oko i kciukiem ocieram planetę Ziemię. Nie czułem się gigantem. Czułem się bardzo, bardzo mały. - Neil Armstong

W miarę oddalania się [Ziemia] zmniejszała się. Wreszcie skurczył się do wielkości marmuru, najpiękniejszego, co można sobie wyobrazić. Ten piękny, ciepły żywy przedmiot wyglądał tak krucho, tak delikatnie, że dotknięcie go palcem rozpadłoby się i rozpadło. Widzenie tego musi zmienić człowieka. - James Irwin

Wiem, że termin „duży” jest subiektywny, ale komentarze wydają się nie na miejscu. Daj mi znać, czego mi brakuje.


OP, może być tak, że uważasz, że księżyc jest malutki? Nie tak - Ziemia i Księżyc są mniej więcej tego samego rozmiaru. Rodzaj systemu podwójnej planety.
Fattie,

5
@ Fattie To mi nie pasuje. Ziemia ma prawie 50-krotną objętość księżyca (1 bilion km ^ 3 vs. 21 miliardów km ^ 3).
Kevin - Przywróć Monikę

1
@Kevin - Weź pierwiastek kostki z 50, aby uzyskać stosunek średnicy Ziemi do średnicy Księżyca.
David Hammen

@jean - Rękawiczki nie są potrzebne. Ziemia widziana z Księżyca i kciuk na wyciągnięcie ręki są mniej więcej tego samego rozmiaru.
David Hammen

Cześć Kevin. Są to obiekty o tym samym rozmiarze. Ziemia i Jowisz, lub Słońce kontra Galaktyka, lub Saturn kontra jego księżyce, mają radykalnie różne rozmiary. Sądzę, że OP to, że księżyc jest „małą” rzeczą.
Fattie

Odpowiedzi:


44

Ziemia ma 4 razy większą średnicę niż Księżyc. Ziemia widziana z Księżyca będzie zatem wyglądać na czterokrotnie większą od średnicy kątowej Księżyca widzianej z Ziemi.

Księżyc można łatwo zasłonić kciukiem na długość ramienia (współczynnik 3-4).

Teraz przybliż kciuk (ponieważ nie możesz w pełni wyciągnąć ręki w obszernym kombinezonie kosmicznym) i załóż największą parę rękawic narciarskich, jakie możesz znaleźć.

Nie jest wielkim wyzwaniem wyobraźnia myśleć, że twój kciuk w skafandrze kosmicznym z łatwością zasłoni coś czterokrotnie większego niż Księżyc.


W przypadku obiektów widzianych z daleka pozorne względne rozmiary są w rzeczywistości bardziej podobne do tego, jak duży obszar naszego pola widzenia obejmują. Okrągły obiekt o czterokrotnie większej średnicy niż inny okrągły obiekt będzie szesnaście razy większy.
Arthur

@Arthur to prawda, jeśli rozmiar oznacza kąt bryłowy. Wyjaśnię.
Rob Jeffries

12
Nawet na poziomie gruntu możesz wymazać kciukiem całą Ziemię, jeśli zbliżysz ją wystarczająco blisko oka.
aroth

2
@Arthur istnieje kluczowa iluzja związana z horyzontem związanym z postrzeganiem wielkości: gdy księżyc zachodzi nisko nad horyzontem Ziemi (z Ziemi), wydaje się subiektywnie (według niektórych badań) o 30-40% większy, chociaż na zdjęciach jest obiektywnie tego samego rozmiaru. W kosmosie można wnioskować, że w ten sposób obiekty pojawiałyby się „w najmniejszym”.
Darren Ringer

Księżyc można łatwo zasłonić kciukiem na długość ramienia, ponieważ rozmiar kątowy Księżyca widziany z Ziemi wynosi około pół stopnia, podczas gdy kciuk na długości ramienia ma około dwa stopnie - czterokrotnie większy niż Księżyc. Jest mniej więcej tego samego rozmiaru co Ziemia widziana z Księżyca. Rękawica nie jest potrzebna.
David Hammen

11

Z tych dwóch zdjęć możesz uzyskać przybliżony obraz wielkości Ziemi. wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To nie jest aż tak duże, prawda?


23
Z takich zdjęć nie można zrozumieć, jak duże / małe coś wygląda. Oczywisty kontrprzykład tutaj sites.google.com/a/g.clemson.edu/the-mysteriously-massive-moon
Rob Jeffries

2
Rzeczywiście dokładnie te zdjęcia zostały wykorzystane przez teoretyków spiskowych, aby twierdzić, że Ziemia wygląda na zbyt małą, aby można ją było wykonać na Księżycu! e. angelfire.com/moon2/xpascal/MoonHoax/ApolloEarth/…
Rob Jeffries

@RobJeffries Dobre punkty. Interesujące były ich komentarze. Obaj wspominali, jak mały wyglądał. Domyślam się, że wiedzieli, że ich opisy zostaną powiedziane i powtórzone, więc mogli użyć bardziej poetycko opisowych terminów, niż bezpośrednich obiektywnych opisów, jak gdyby wyglądał cztery razy większy niż księżyc. Myślę, że moje pytanie naprawdę nie ma odpowiedzi, ponieważ pyta, dlaczego ktoś zdecydował się opisać coś w ten sposób. Musiały ich pochwycić silne emocje, będąc świadkiem takiego widoku. Najprawdopodobniej stosuje się także metaforyczny termin „mały” w kosmicznym sensie.
Lambda,


Link do innych zdjęć Apollo 17 EVA: hq.nasa.gov/alsj/a17/images17.html#MagB
stackzebra

11

Jeśli zmniejszysz skalę Ziemi, aby była wielkości piłki tenisowej, księżyc będzie mniej więcej wielkości piłki nerf (20 mm lub poniżej cala), a księżyc będzie około 7 stóp od Ziemi.

Więc możesz dowiedzieć się, jak Ziemia wyglądałaby z Księżyca: weź piłkę tenisową i piłkę nerf ustaw je w odległości 7 stóp (2 m) od siebie, połóż głowę obok piłki nerf, a piłka tenisowa będzie wyglądać mniej więcej takiego samego rozmiaru, jak Ziemia wyglądałaby na Księżycu

https://www.youtube.com/watch?v=GCTuirkcRwo

Teraz podnieś kciuk, przykryj piłkę tenisową i wyobraź sobie „na nim jest [każdy], kogo kochasz, każdy, kogo znasz, każdy, o kim słyszałeś, każdy człowiek, który kiedykolwiek był, żył swoim życiem”.


1
To nie jest tak dokładne. Jak stwierdzono w przyjętej odpowiedzi, średnica Ziemi jest ~ 3,5 razy większa niż księżyca. Ziemia wielkości piłki tenisowej prowadzi do kuli księżycowej o średnicy ~ 20 mm, prawie o połowę mniejszej niż standardowa piłka do tenisa stołowego.
Dave

1
Zmieniłem na „nerf ball” według źródła. 20 mm to odpowiedni rozmiar. Myślę, że skala to 19000000: 1
James K

1
Kulki Nerf są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach: nerf.hasbro.com/en-us/sports
GreenMatt

8

Wydaje się, że z księżyca ziemia rozciąga się na około 2 stopnie nieba. Jeśli trzymasz kciuk kilka cali przed twarzą (lub maskę na twarz, jeśli jesteś na Księżycu), kciuk blokuje około dwóch stopni twojego pola widzenia (Armstrong wspomina o zamknięciu jednego oka, ponieważ jego kciuk jest wystarczająco blisko, aby znacząca jest inna perspektywa między jego dwoma oczami). Wydaje się więc, że w tych stwierdzeniach nie ma nic zaskakującego.


Bardzo przydatna liczba do zapamiętania: kciuk na wyciągnięcie ręki obejmuje około 2 stopnie łuku. Kciuk kilka cali przed okiem rozciągałby się na około 20 stopni łuku.
David Hammen

Żeby dodać do mojego poprzedniego komentarza, gdybyś trzymał kciuk kilka centymetrów od twarzy, rozciągałby się on na dziesiątki stopni, a nie dwa. Ta odpowiedź jest bardzo błędna. Dlaczego tyle głosów poparcia?
David Hammen

4

DrErM2arcsin(rEDrM)

Dobrą zasadą jest to, że „ wizualny kąt szerokości kciuka trzymanego na długości ramienia wynosi około 2 stopnie ”. (Konkretnie jest to 2,12 ° ± 0,26 ° w stawie na odnośny papier.) Typowa osoba może ledwo zetrzeć Ziemię widzianą z Księżyca gołym (nie w rękawiczce) kciukiem trzymanym na długość ramion. Rozmiar kątowy kciuka na wyciągnięcie ręki różni się w zależności od osoby; na podstawie cytowanego dokumentu wizualny rozmiar kciuka trzymanego na długości ramienia wynosił od 1,23 ° do 3,20 ° dla 112 badanych osób.

Mój kciuk na długości ramienia ma szerokość 2,45 ° na środku miniatury, dzięki czemu mógłbym łatwo usunąć Ziemię z powierzchni Księżyca kciukiem na długości ramienia.


1

Obserwując księżyc z ziemi, wydaje się większy na horyzoncie niż na niebie. Oznacza to, że złudzenia optyczne również mogą tu odgrywać rolę. Brak obiektów odniesienia lub może inny kształt horyzontu na Księżycu może również przyczynić się do pozornej wielkości Ziemi.


2
+1. Chociaż złudzenia optyczne nie powinny wpływać na kciuk Armstronga, może to tłumaczyć porównanie Irwina z marmurem. Nie porównałbym 4x księżyca do marmuru, kiedy patrzę na niego z widocznym otoczeniem, ale z pewnością może wyglądać jak marmur, gdy jest otoczony tylko ciemnością przestrzeni i nie ma odniesienia do odległości.
jpa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.