Czy jakakolwiek informacja może pozostawić czarną dziurę?


15

Odnosząc się do tego pytania , czy są jakieś informacje, które mogą pozostawić czarne dziury? Czy powodują trwałą utratę informacji w naszym wszechświecie?


3
Czy możesz wyjaśnić, co rozumiesz przez „informacje”? Wygląda na to, że pytasz, czy istnieje biblioteka w Aleksandrii, która wymaga ratowania. ;-)
Jon Ericson

Odpowiedzi:


13

Informacje nie mogą „opuścić” czarnej dziury. Nie ma możliwości (według naszego obecnego układu fizyki), aby istota w horyzoncie zdarzeń mogła wysłać sygnał.

Jednak entropia może odejść. Czarna dziura ma entropię proporcjonalną do jej powierzchni, co z grubsza odpowiada „liczbie sposobów, w jakie czarna dziura mogła zostać utworzona”. Pole powierzchni zmniejsza się z powodu promieniowania Hawkinga , więc może uwolnić entropię z powrotem do wszechświata. Oczywiście szybkość wzrostu z powodu infallingu masy jest zwykle o wiele rzędów wielkości większa niż skurcz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.