Czy dla gwiazdy spadającej falista ścieżka jest możliwa?


14

Niedawno biwakowałem (w maju 2014 r.) I obserwowałem kilka spadających gwiazd (bardzo szybko, krótko), kilka satelitów (bardzo wolno, długo) i mnóstwo samolotów (migające światła) na nocnym niebie.

Wszystkie spadające gwiazdy wyglądały normalnie, jako bardzo szybkie smugi po niebie, które znikały w ułamku sekundy. Wszystkie oprócz jednego. Jeden zaczął się jak zwykle prosto, a potem pod koniec lotu obrał całkowicie nieoczekiwaną falistą ścieżkę (jak wypuszczenie balonu latającego po pokoju). Potem zniknęło. Co to spowodowało?

Zauważ, że byłem wtedy zupełnie trzeźwy, niebo było czyste i wierzę, że to nie mógł być samolot ani satelita z powodu jego ogromnej prędkości. Oprócz tego „meteoru” na niebie nie było nic innego, co można by interpretować jako fajerwerk.

Czy to naprawdę mógł być meteor i co mogło sprawić, że podążył tą ścieżką? Jeśli nie meteoryt, czym innym mógł być?

(Uwaga: oznaczyłem to „UFO”, ponieważ nie jestem pewien, czy potrafię zidentyfikować ten obiekt, a nie dlatego, że myślę, że jest to obcy statek kosmiczny).


2
Googled „falisty meteor” i dostał to: meteorobs.org/bagnall/curved.htm
HopDavid

@HopDavid - Też to widziałem, ale nie było rozsądnego wyjaśnienia tego, co widziałem, tylko coś o odbijających się meteorach, co byłoby tylko pojedynczym zakrętem.
Rocketmagnet

3
Nie trzeba tego wyjaśniać, UFO nie (w żaden sposób) odnosi się do kosmicznych statków kosmicznych, to wyraźnie oznacza Niezidentyfikowany Latający Obiekt. Jeśli uważasz, że to kosmiczny statek kosmiczny, to nie nazwałbyś go UFO.
harogaston

1
Czy falisty meteor przetrwał tylko ułamki sekundy? Wydaje mi się, że mógł się podzielić i stworzyć spray, który po prostu wydawał się falisty, gdy każdy fragment rozjaśniał się z kolei, a instynktownie połączyłeś kropki z falą w ciągu ułamka sekundy.
LocalFluff

@LocalFluff - Być może. Nie mogę powiedzieć na pewno, że to nie to. Ale z pewnością wydawało się, że pojedynczy obiekt porusza się po falistej trajektorii. Całe wydarzenie trwało tak długo, jak każda inna spadająca gwiazda; mniej niż sekundę.
Rocketmagnet

Odpowiedzi:


7

Widziałem zygzakowaty meteoryt w Bukuru w Północnej Nigerii, kiedy miałem około 13 lat w 1959 roku. Zaczęło się to od małych do rosnących huśtawek, a potem wyszło blisko horyzontu. Przez wiele lat zastanawiałem się nad tym, ale rzadko o tym wspominałem, ponieważ nikt w to nie uwierzyłby. Wiele lat później uczestniczyłem w wykładzie astronomicznym podczas kolażu w Londynie. Osłoniłem astronoma tym wzrokiem i powiedział, że wiemy, co to jest. Meteoryt w kształcie płaskiej szalki wchodzi płytko do atmosfery i leci okrężnym ruchem, który staje się szerszy w miarę zbliżania się do ziemi, a następnie gaśnie. Widząc to z horyzontu, wydaje się zygzakiem w dół. Powiedział mi, że miałem wielkie szczęście być świadkiem tego meteorytowego widowiska i cieszę się, że inni też to widzieli. Adios, UFO.


1

Może to być związane z przeskakiwaniem kamieni na stawie / jeziorze, kątem, pod jakim meteor wchodzi w atmosferę. W zależności od gęstości warstw atmosferycznych meteor może spowodować takie zjawisko. Oczywiście są meteory, które odbijają się przy pierwszym spotkaniu z atmosferą, jeśli osiągną odpowiedni kąt, podobnie jak kamienie, które przeskakują.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.