Skąd naukowcy wiedzą, że skała znaleziona na Ziemi pochodzi z Marsa?


9

Istnieje wiele udokumentowanych przypadków meteorytów zgłaszanych z Marsa .

http://en.wikipedia.org/wiki/Allan_Hills_84001

Rozumiem, że można wiedzieć, czy kamień powstał jako meteoryt. Nie rozumiem tylko, jak naukowcy mogą z całą pewnością powiedzieć, że pochodzi z Marsa.

Jak mogą zweryfikować takie twierdzenie i odróżnić skałę podobną do skały Marsa od skały naprawdę Marsa.


być może sprawdzą obszary, w których widywano Meteor Showers, a następnie dzięki składom chemicznym mogą zapewnić, że skały pochodzą z Marsa.
Praveen Kadambari

Na marginesie, jeśli pójdziesz do Smithsonian Museum of Natural History w Waszyngtonie, możesz faktycznie dotknąć fragmentu meteorytu, który prawdopodobnie pochodzi z Marsa.
NeutronStar

Odpowiedzi:


5

Mars jest jedyną planetą zapewniającą skały o podobnym składzie chemicznym i wieku. Tak więc pochodzenie meteorytu jest oczywiste.

Nie oznacza to, że jest całkowicie wodoodporny. Mogły istnieć protoplanety podobne do Marsa 4 miliardy lat temu, które od tego czasu zostały połknięte przez Jowisza, Słońce lub zostały wyrzucone z Układu Słonecznego. Byłoby to jednak zbiegiem okoliczności bez pozostawienia przekonujących dowodów. ( Tutaj artykuł o kilku symulacjach .)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.