Czy Droga Mleczna porusza się w przestrzeni kosmicznej?


57

Czy nasza galaktyka porusza się w przestrzeni kosmicznej? Czy może pozostaje w jednym miejscu? Jeśli się porusza, co powoduje, że się porusza?


5
Sprawdź artykuły o Gromadach Galaktyk i Wielkim Atraktorze , mogą Cię zainteresować.
RomaH

2
Tylko jeśli chcesz użyć czegoś innego niż pochodzenie naszej galaktyki jako punktu odniesienia. Możesz zbudować dowolną matematykę, aby dokładnie opisać naszą galaktykę jako TYLKO stacjonarną. Po prostu nie jest to zbyt skromne.
DeepDeadpool

8
„W kosmosie” to nic. Kosmos nie ma lokalizacji. Ruch jest zawsze związany z czymś innym, np. Inną galaktyką, Kosmicznym Mikrofalowym Tłem lub czymkolwiek innym. Otrzymałeś już odpowiedzi na względny ruch, patrz poniżej.
Florin Andrei,

3
Mam termin, który może Cię zainteresować w Google: laniakea
PlasmaHH

15
W Związku Radzieckim przestrzeń porusza się Drogą Mleczną!
el.pescado,

Odpowiedzi:


73

Czy Droga Mleczna porusza się w przestrzeni kosmicznej?

Tak.

Jestem bardzo zafascynowany przestrzenią, chociaż nie mam wykształcenia ani formalnego wykształcenia, wciąż bardzo się we wszystkim zakochałem i chcę się ciągle uczyć.

Dobry człowiek Mike.

Zadaję sobie pytanie, czy nasza galaktyka porusza się w przestrzeni kosmicznej?

To robi. Kiedy patrzymy na kosmiczne promieniowanie mikrofalowe w tle, widzimy „anizotropię dipolową” z powodu ruchu Ziemi względem niej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdjęcie dzięki uprzejmości Williama H. ​​Kinneya Kosmologia, inflacja i fizyka niczego

Zobacz Wikipedia po więcej:

„Z danych CMB wynika, że ​​grupa lokalna (grupa galaktyk obejmująca galaktykę Drogi Mlecznej) wydaje się poruszać z prędkością 627 ± 22 km / s w stosunku do ramki odniesienia CMB (zwanej również ramką spoczynkową CMB, lub układ odniesienia, w którym nie ma ruchu przez CMB) w kierunku długości galaktycznej l = 276 ° ± 3 °, b = 30 ° ± 3 °. [82] [83] Ten ruch powoduje anizotropię dane (CMB wydaje się nieco cieplejszy w kierunku ruchu niż w przeciwnym kierunku). [84] "

627 km / s jest dość szybki. Zobacz ten artykuł , który mówi, że to 1,3 miliona mil na godzinę. Prędkość światła wynosi nieco poniżej 300 000 km / s, czyli 670 milionów mil na godzinę, więc Droga Mleczna porusza się przez Wszechświat z prędkością około 0,2% prędkości światła. Zobacz także odpowiedź fizyki CMBR autorstwa ghoppe, która mówi o ramce odniesienia CMBR, która w rzeczywistości jest ramką odniesienia wszechświata.

Czy może pozostaje w jednym miejscu? Jeśli się porusza, co powoduje, że się porusza?

Obawiam się, że nie wiem, dlaczego się porusza. Być może dlatego, że Wszechświat jest pełen rzeczy poruszających się w dość losowych kierunkach. Jak gaz.

Mam nadzieję, że pytanie ma sens, jeśli nie mogę rozwinąć.

To z pewnością ma dla mnie sens!

Edytuj 13/09/2017 : jak zauważył Dave w komentarzach, istnieją inne ruchy, w tym ruch układu słonecznego wokół galaktyki, który wynosi około 514,000 mil na godzinę. (Zobacz artykuł z roku galaktycznego na Wikipedii ). Ruch galaktyk również nie jest uporządkowany.


4
Niesamowita odpowiedź! Jest tona, o której mógłbym szukać i czytać. Naprawdę doceniam twój czas / wyjaśnienie.
Mike

28
„Dlaczego się porusza?” Byłoby niesamowitym zbiegiem okoliczności, gdyby było idealnie nieruchome. Istnieje niezliczona liczba obiektów we wszechświecie wywierających przyciąganie grawitacyjne w różnych kierunkach. Musieliby dokładnie wyważyć, aby galaktyka się nie poruszała.
Barmar

3
@Barmar: dobra uwaga. Dlaczego nie pomyślałem o tym? Hه!
John Duffield,

4
Cóż, przynajmniej wszystko nadal przenieść (jak to się wszystko zaczęło się jeszcze debaty przypuszczam;), ponieważ materiał jest jeszcze gorący. Kiedy wszystko się ochłodzi, absolutnie nic się już nie poruszy .... podobno: upał śmierć wszechświata . Mówiąc prościej, tak jak ja to rozumiem, ostatecznie, gdy wszystkie atomy we wszechświecie wyrównają się pod względem temperatury, nie można już wykonywać żadnej pracy, ponieważ nigdzie nie będzie energii potencjalnej do wykonania żadnej pracy. Czy coś takiego.
Mazura

1
@Barmar: Z „Krótkiej historii czasu”: Newton realized that, according to his theory of gravity, the stars should attract each other, so it seemed they could not remain essentially motionless. Would they not all fall together at some point?orazWe now know it is impossible to have an infinite static model of the universe in which gravity is always attractive.
Eric Duminil

34

Galaktyki poruszają się w przestrzeni z prędkościami rzędu kilku 100 km na sekundę; małe prędkości dla małych grup (~ 100 km / s; np. Carlberg i in. 2000 ) i duże prędkości dla bogatych klastrów (~ 1000 km / s; np. Girardi i in. 1993 ).

Oprócz tej tak zwanej „osobliwej prędkości” galaktyki również odsuwały się od siebie z powodu ekspansji Wszechświata, z prędkością proporcjonalną do odległości od siebie („ przepływ Hubble'a ”). Ale to nie jest ruch w przestrzeni; raczej sama przestrzeń się rozszerza (a zatem prędkość może przekraczać prędkość światła na wystarczająco duże odległości).

620kms1 565±5kms1

Co powoduje ten ruch galaktyk? Galaktyki, które nie są zbyt daleko od siebie (tj. Bliżej), „czują” się wzajemnymi siłami grawitacji. Galaktyka w grupie lub gromadzie porusza się po wspólnym polu grawitacyjnym, ale w przypadku galaktyk znajdujących się dalej, przepływ Hubble'a przenosi je zbyt szybko, aby mogły się przyciągnąć.

1032s


369.82±0.11kms1


4
Jestem pod wrażeniem inteligencji was. Musiałem przeczytać twoją odpowiedź kilka razy, żeby ledwo zrozumieć, co mówisz. Ale niemniej zamierzam badać / uczyć się o wszystkim, o czym mówisz. (co jestem pewien, że spowoduje to więcej pytań, lol)
Mike

28
@Mike To mniej kwestia inteligencji, a bardziej doświadczenia i nauki. Tak wygląda większość rzeczy w życiu.
jpmc26

2
Po drugie, @ jpmc26!
pela

9

NIE , jeśli nie chcesz tego brać pod uwagę.

Wszystko we wszechświecie „porusza się” tylko z innego punktu odniesienia. Z obserwacyjnego układu odniesienia galaktyki Drogi Mlecznej porusza się każdy inny obiekt we wszechświecie, a Droga Mleczna jest nieruchoma.

Kiedy idę do pracy, tak naprawdę robię to ciągnięciem powierzchni Ziemi i wszystkiego na niej stopami, aż do mojego biura.


10
stary, nic dziwnego, że potrzebuję kawy, kiedy
przyjadę

2
A co z kimś innym idącym do pracy z przeciwnej strony? Czy wasza dwójka się nie znosi?
Barmar

Z pewnością tak się dzisiaj czuje. Może muszę zresetować ramkę odniesienia. Lub znajdź lepsze biuro!
Przywróć Monikę

2
@Barmar: Obie osoby myślą, że są nieruchome, że wszechświat porusza się w ich kierunku z prędkością 5 km / h, a druga osoba idzie w ich kierunku z prędkością 10 km / h.
Eric Duminil,

7
Podobno Einstein zapytał inspektora biletów: „Czy Crewe zatrzymuje się w tym pociągu?”.
Oscar Bravo

6

Monty Python nie wydaje się zbyt dokładny w kwestiach naukowych, ale tym razem całkiem dobrze spisuje się w Galaxy Song, wspominając również o ruchu mlecznych dróg.

Just remember that you're standing on a planet that's evolving
And revolving at nine hundred miles an hour,
That's orbiting at nineteen miles a second, so it's reckoned,
A sun that is the source of all our power.
The sun and you and me and all the stars that we can see
Are moving at a million miles a day
In an outer spiral arm, at forty thousand miles an hour,
Of the galaxy we call the 'Milky Way'.
Our galaxy itself contains a hundred billion stars.
It's a hundred thousand light years side to side.
It bulges in the middle, sixteen thousand light years thick,
But out by us, it's just three thousand light years wide.
We're thirty thousand light years from galactic central point.
We go 'round every two hundred million years,
And our galaxy is only one of millions of billions
In this amazing and expanding universe.

The universe itself keeps on expanding and expanding
In all of the directions it can whizz
As fast as it can go, at the speed of light, you know,
Twelve million miles a minute, and that's the fastest speed there is.
So remember, when you're feeling very small and insecure,
How amazingly unlikely is your birth,
And pray that there's intelligent life somewhere up in space,
'Cause there's bugger all down here on Earth.

I tak, te liczby są dokładne: (w momencie publikacji) https://en.wikipedia.org/wiki/Galaxy_Song#Accuracy_of_astronomical_figures


3
Ale, aby być zabójcą, nie odpowiada na pytanie.
Rob Jeffries,

„Jesteśmy trzydzieści tysięcy lat świetlnych od centralnego punktu galaktycznego. Kręcimy się co dwieście milionów lat”, to jasne „TAK” IMHO dla tematu „Droga Mleczna”
Ole Albers

5
Oczywiście, że nie. Jest jasne stwierdzenie, że Droga Mleczna jest obrotowym dyskiem, którego jesteśmy częścią. Rotacja i tłumaczenie (poruszanie się po przestrzeni) to dwie zupełnie różne rzeczy.
Rob Jeffries

2
Prawdziwe. Wszystkie ruchy wspomniane w piosence są obrotami, z wyjątkiem ekspansji wszechświata. A podanie jednej prędkości dla tego drugiego jest błędne.
Barmar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.