W jakich częściach świata nie można oglądać nocnego nieba z powodu zanieczyszczenia światłem?


9

Dorastając daleko od miasta, zawsze byłem w stanie zobaczyć pełne nocne niebo. Tak po prostu było. Oczywiście wiedziałem, że zanieczyszczenie światłem jest rzeczą, a niebo jest o wiele mniej jasne, jeśli mieszkasz w mieście.

Po prostu nigdy nie przyszło do głowy, jak źle było przed rozmową z ludźmi, którzy tego doświadczyli.

Widocznie:

  • W mieście nic nie można zobaczyć.
  • Poza miastem nie jest o wiele lepiej, niebo jest w większości puste.
  • Większość Europy, części Stanów Zjednoczonych, Indii i wschodniej Azji jest tak zanieczyszczona światłem, że nie można dostrzec Drogi Mlecznej.

Czy ktoś ma mapę pokazującą dotknięty obszar? Ilu ludzi nigdy nie widziało naszej własnej galaktyki?


Nawet 50 mil od Nowego Jorku wciąż widać silną poświatę na horyzoncie, która utrudnia dostrzeżenie nawet najjaśniejszych gwiazd.
zephyr

Mieszkam w Berlinie / Niemczech, a gdy nie ma chmur powyżej, mogę łatwo zauważyć Big Dippera. Orion i tysiące innych gwiazd. Ale nie widzę Drogi Mlecznej ani Andromedy. Widziałem to 50 lat temu w kraju.
ott--

Odpowiedzi:


6

Ostatnie badania na ten temat, oparte na obserwacjach satelitarnych i naziemnych na całym świecie.

Według artykułu :

Droga Mleczna jest ukryta przed ponad jedną trzecią ludzkości, w tym 60% Europejczyków i prawie 80% Amerykanów z Ameryki Północnej.

I jest mapa: Atlas nowego świata sztucznej jasności nieba . Jest to prawdopodobnie najdokładniejsza i najbardziej aktualna mapa zanieczyszczenia światłem, jaką mamy obecnie.

Procenty oparte są na gęstości zaludnienia, nie znam żadnych liczb dla poszczególnych osób.


6

Googling dla „mapy zanieczyszczenia światłem” daje całkiem niezły efekt . Te rzeczy są zwykle tworzone za pomocą pomiarów satelitarnych, które są podatne na rozproszone światło (poprzez pomiar polarności światła) w celu oddzielenia bezpośredniego oświetlenia od rzeczywistego zanieczyszczenia światłem.

Proponuję również odwiedzić miasto, a następnie porównać wskaźnik zanieczyszczenia światłem na tej stronie z tym, co znasz jako dom, aby poczuć dotkliwość liczb.

Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie, ilu ludzi nigdy nie widziało naszej galaktyki, ponieważ jest to funkcja chęci podróży każdej osoby mieszkającej w mieście, a zatem może nawet niemożliwa do uzyskania odpowiedź dla naszych agencji wywiadowczych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.