Jak daleko w przestrzeń międzygalaktyczną musiałbyś dotrzeć, aby zobaczyć Drogę Mleczną?


9

Jeśli w odległej przyszłości statek byłby w stanie jakoś wyjść poza galaktykę i dotrzeć do przestrzeni międzygalaktycznej, jak daleko musiałaby się posunąć, zanim wyjdziemy przez okno i ujrzymy Drogę Mleczną w całości, a nie tylko na krawędzi widzimy to z Ziemi?


To jest lepsze pytanie dla astronomii niż tutaj, ale nie zamierzam tam migrować, ponieważ jak na to pytanie, nie jest ono zbyt dobrze zdefiniowane. I nie sądzę, że jest to pytanie, które można, niestety, dobrze zdefiniować. Odpowiedź jest bardzo długa, ale w dużej mierze zależy od tego, w którą stronę pójdziesz.
PearsonArtPhoto

Nie sądzę, żeby to było tak niejasne. Zasadniczo pyta, jak daleko musiałbyś być, aby zobaczyć Drogę Mleczną, tak jak widzimy zdjęcia innych galaktyk. To pytanie o rozmiarach kątowych i zależy tylko od tego, jak duże ma być. Ostatecznie dochodzi do ~ 50 000 lat świetlnych.
Phiteros,

@PearsonArtPhoto Właściwie pisałem odpowiedź na to pytanie, kiedy go zamknąłeś. Zgadzam się jednak, że może być lepiej w astronomii.
Phiteros,

Odpowiedzi:


16

Możemy obliczyć odległość, jaką musimy być od obiektu, aby mógł on mieć dowolną wielkość kątową za pomocą wzoruD=d2tan(12δ). W tym przypadku,D to odległość od obiektu, d jest jego średnicą, oraz δto rozmiar kątowy. Średnica Drogi Mlecznej wynosi 100 000 lat świetlnych. Jeśli chcemy, aby Droga Mleczna była tak duża, jak Słońce pojawia się z Ziemi (0,5), musielibyśmy być w odległości 5 700 000 lat świetlnych. Jeśli chcemy, aby wyglądał na znacznie większy, moglibyśmy być bliżej. Aby Droga Mleczna miała rozmiar koła o długości 1 metra trzymanego na wyciągnięcie ręki (90), musielibyśmy być w odległości 50 000 lat świetlnych.


1
Hmm .... powiedziałeś, że będziemy musieli być 5,7 miliona stąd, zanim będzie wyglądać tak samo jak Słońce z Ziemi, ale Galaktyka Andromedy jest tylko 2,5 miliona lat świetlnych stąd i jest dwa razy większa niż szacowana szerokość Droga Mleczna, a nie widzimy jej wyraźnie bez teleskopów!
tymczasowego

2
Tak, Andromeda znajduje się w odległości około 2,97 stopnia od Ziemi. Bylibyśmy więc w stanie to zobaczyć, ale byłoby raczej ciemno.
Phiteros,

4
Rozmiar kątowy Galaktyki Andromedy jest większy niż Słońce. Ponieważ jednak jest tak daleko, ma pozorną jasność (jak jasno go widzimy) wynoszącą 3,44 (niższy oznacza jaśniejszy). Dla porównania, gwiazda Vega ma pozorną jasność 0, a Słońce ma pozorną jasność -26. Pod względem wielkości bezwzględnej (jak jasno wydaje się z odległości 10 parsek) Andromeda wynosi -21,5, Vega 0,582, a Słońce 4,83. Tak, tak, galaktyka Andromedy zajmuje więcej miejsca na niebie niż słońce, ale jest znacznie, znacznie ciemniejsza.
Phiteros,

4
@Aerovistae Zobacz ten artykuł , który zawiera ładny obraz przedstawiający, jak duża „jasna” andromeda byłaby na naszym niebie.
zibadawa timmy

2
Przez lornetkę rozumie się „dwoje oczu”, a nie „lornetką” (lornetka ma pole widzenia 5-10 stopni). Mamy szczegółową wizję tylko dla 20-40 stopni. Ponadto dokładność: Twoje dane są dokładne z jedną lub dwiema znaczącymi liczbami, dlatego twoje odpowiedzi powinny być podobnie zaokrąglone.
James K
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.