Każda możliwość życia na księżycach planet w naszym Układzie Słonecznym


15

Wszyscy skupiliśmy się na naszym księżycu, aby znaleźć wodę, życie lub cokolwiek związanego z życiem. Ale moje pytanie brzmi: czy istnieje szansa na życie w księżycach innych planet w naszym Układzie Słonecznym, inne mają zbyt wiele księżyców ...

Odpowiedzi:


10

Jeśli zaznaczysz sagę „A Space Odyssey” z 2001 roku, Europa faktycznie jest satelitą z Life.

Wracając do prawdziwej przestrzeni, „strefa komfortu” życia jest w przybliżeniu od orbity Wenus na orbitę Marsa. Tam tylko Księżyc, Fobos i Deimos są satelitami, a wszystkie z nich są zbyt suche, aby prowadzić jakiekolwiek życie.

Poza strefą komfortu potrzebujesz innego sposobu, aby woda nie zamarzła (powszechnie określany warunek życia), więc potrzebujesz satelity wulkanicznego lub pływowego. Jest ich kilka. Europa i Io przychodzą mi teraz na myśl. Życie może być możliwe.


Czy przeprowadzane są jakieś eksperymenty mające na celu znalezienie życia w Europie lub w innych
krajach?

1
Nie pamiętam w tym celu żadnej konkretnej misji.
Zachęcaj

myślę, że „strefa komfortu” różni się dla każdego rodzaju żywych istot, więc może istnieć szansa życia w innych obszarach naszego Układu Słonecznego. czy mam rację.
ReNiSh AR

2
„strefa komfortu” nie jest zdefiniowana jako strefa, w której określony żywy gatunek będzie wygodny, ale jako strefa, w której Życie, jakie znamy, jest możliwe w ciele planetarnym. en.wikipedia.org/wiki/Comfort_zone_(astronomy)
Envite
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.