Dlaczego w tym obrazie odkryć supernowych istnieje luka?


27

Natknąłem się na ten gif przedstawiający odkrycia supernowych od końca XIX wieku do 2010 roku. Oto dane z 2010 roku:

Zauważ, że istnieje wyraźny region w kształcie odwróconej litery U, w którym znajduje się niewiele punktów detekcji, które z grubsza zamknąłem:

Dlaczego to? Czy jest to artefakt detektorów, który po prostu nie obserwuje tej części nieba, czy też istnieje jakiś powód astronomiczny?

Odpowiedzi:


44

Układ współrzędnych na tym zdjęciu to RA i grudzień. Jest to układ współrzędnych, który wykorzystuje równik Ziemi (rzutowany na niebo) jako linię środkową.

Odwrócone U to Droga Mleczna. Droga Mleczna jest pełna pyłu i gazu i blokuje nam widok galaktyk (i supernowych) za nią. W płaszczyźnie galaktyki jest wystarczająca ilość pyłu, aby zablokować nasz widok w tym kierunku. Na przykład galaktyka IC 342 jest jedną z najbliższych galaktyk i byłaby genialna, gdyby nie znajdowała się w pobliżu płaszczyzny galaktyki. Mogą istnieć inne galaktyki, które są całkowicie ukryte.

Większość naszej galaktyki nie tylko ukrywa supernowe, które znajdują się w innych galaktykach, ale także ukrywa większość supernowych, które występują w Drodze Mlecznej


2
Znalazłem projekcję Hammer w Drodze Mlecznej w tym blogu - nie mogą być lepsi, to może dodać „aha!” wartość. (Dowiedziałem się o projekcji Hammer 5 minut temu w skrypcie pytona dołączonym do obrazu w pierwotnym pytaniu).
uhoh,

3
Luka jest znana jako Strefa Unikania: en.wikipedia.org/wiki/Zone_of_Avoidance
James K

@ HDE226868 zaakceptuj tę odpowiedź.
Giloszon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.