Galaktyka Drogi Mlecznej z Ziemi


24

Widziałem wiele pięknych zdjęć Drogi Mlecznej z Ziemi, takich jak to:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... ale nie rozumiem, czym jest zachmurzona wstążka u dołu horyzontu. Czy to jest bardzo duża mgławica? A może wynika to z Gegenschein? Co dzieje się na wstążce?


1
Jeśli masz na myśli białą chmurną wstążkę, to JEST nasza galaktyka. Jeśli masz na myśli czarną chmurną wstążkę (tj. Która częściowo „blokuje” białą chmurną wstążkę z naszego punktu widzenia), to jest pył, pasmo pyłu w naszym ramieniu galaktyki.
Fattie

Odpowiedzi:


21

Galaktyka Drogi Mlecznej to duża galaktyka spiralna z pewnymi charakterystycznymi cechami, o których warto wspomnieć:

1) Wybrzuszenie - odnosi się do zbioru ciasno upakowanych gwiazd znajdujących się w centralnym obszarze galaktyki.

2) Spiralne ramiona lub dysk - region ten rozciąga się od wewnętrznego obszaru galaktyki (gdzie spotyka się z wybrzuszeniem) do obrzeży galaktyki i zawiera gwiazdy, pył i dużo gazu. Jest również bardzo cienki. Powód, dla którego dysk powstaje, jest w dużej mierze uważany za spowodowany niewielkimi asymetriami w akumulacji materiału na wczesnym etapie historii galaktyki. Z biegiem czasu i ze względu na zachowanie momentu pędu materiał zapada się w dysk. Nawiasem mówiąc, tutaj mieszka słońce.

Schemat elementów galaktycznych.

Ta wstążka to dysk Drogi Mlecznej. Wygląda mętnie z powodu pyłu i gazu, które rozpraszają światło z reszty galaktyki. Powodem, dla którego gromadzi się tutaj gaz, jest to, że gdy rzeczy zaczynają zapadać się w dysk, gaz zderza się ze sobą i rodzi coś w rodzaju „przyczepienia się” do siebie. Innymi słowy, gdy wiązka gwiazd może bardzo szczęśliwie przejść przez wiązkę innych gwiazd, przy czym wiele z nich nie zderzy się ani nie zostanie naruszonych, gaz ma o wiele trudniejszy czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się, gdy galaktyki i gromady zderzają się, spójrz na Gromadę Kul .

Kreskówka Droga Mleczna.

Większość innych gwiazd, które widzisz, które nie są częścią tej struktury, są znacznie bardziej lokalne. Powodem, dla którego reszta nieba wygląda raczej przezroczyście, jest to, że patrzysz poza płaszczyznę galaktyki. Jest po prostu o wiele mniej rzeczy (mianowicie gaz i pył, które przesłaniają twój wzrok w zakresie długości fal optycznych), przez które patrzysz. Z tego powodu większość teleskopów optycznych patrzy w tych kierunkach podczas badania reszty wszechświata.

Aby uzyskać więcej informacji na temat klasyfikacji i struktur galaktyk, zobacz sekwencję Hubble'a .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.