Mechanizmy formowania się gwiazd podwójnych / wielokrotnych


14

Jakie są mechanizmy tworzenia gwiazd podwójnych / wielokrotnych w różnych zakresach mas (niskie, średnie i wysokie masy gwiazdowe)?


Co rozumiesz przez „diapasons”?
astromax

Mam na myśli niskie (około <1 masy Słońca), średnie (≈ 1-8 mas Słońca) i wysokie masy gwiazd (> 8 mas Słońca)
2579566

Czy istnieje powód, dla którego kadrujesz to pytanie w odniesieniu do masy gwiazd gwiazd podwójnych? Z lektury, którą zrobiłem, odkąd na to spojrzałem, pytania dotyczące formacji dotyczą bardziej odległości między ciałami, a nie ich masy ...
Jeremy,

1
Link do rozmów prowadzonych w Space Telescope Science Institute nie może być niczym złym. Oto najnowsza prezentacja dokładnie tego tematu: webcast.stsci.edu/webcast/detail.xhtml?talkid=3917&parent=1 Wydaje się, że jest źle zrozumiany. Jednym z pomysłów jest to, że duże dyski protogwiazdowe mogą być niestabilne grawitacyjnie i rozpadać się na formację układu podwójnego gwiazdy. (Rozmowa dotyczy głównie obserwacji, ponieważ sugeruje się, że potrzeba jej więcej).
LocalFluff

Odpowiedzi:


6

Nie mam wystarczającej reputacji, aby móc komentować ...

Myślę, że to może pomóc ci zrozumieć formację lub układ podwójny i więcej gwiazd. To oczywiście nie jest jedyna możliwa metoda, ale może wyjaśnić systemy dużymi różnicami mas.

Wraz ze wzrostem początkowej prędkości obrotowej (oznaczonej w filmach jako beta) zobaczysz, jak dysk protoplanetarny rozpada się i tworzy więcej niż jeden protostar.

http://www.astro.ex.ac.uk/people/mbate/Animations/prestellar_discs.html

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.