Czy bezpiecznie jest obserwować odbicie zaćmienia Słońca w wodzie?


12

Niedługo nastąpi zaćmienie Słońca w mojej okolicy ... oczywiście chcę to obejrzeć z moim synem.

Czy możemy bezpiecznie obserwować odbicie zaćmienia Słońca w wodzie? Niedaleko mojego domu znajduje się basen i planuję go tam obejrzeć ... czy to bezpieczne?

Pamiętam żywo, jak robiłem to z tatą, kiedy byłem mały, ale jakaś strona internetowa mówi, że nie powinniśmy oglądać tego w wiadrze z wodą

Czy można oglądać go w wodzie?


3
Nie. Nastąpi bardzo krótki okres, w którym może być potencjalnie bezpieczny, ale aby obserwować ten moment, trzeba obserwować odbicie, gdy jest ono szkodliwie jasne. Dostępne są lepsze metody low-tech. Ale dobrze, że planujesz to wydarzenie z synem! Miałem około 20 lat, kiedy zabrałem ze sobą tatę, aby razem zobaczyć nasze pierwsze zaćmienie. Nawet wtedy było wyjątkowe. :)
David H

Myślę też, że nawet w basenie obraz Słońca będzie tak zniekształcony, że zrujnuje to doświadczenie. Oglądałem zaćmienia Słońca na płycie CD bez uszkadzania oczu, ale nie polecę tej metody innym, ponieważ tak naprawdę nie wiem o potencjalnych zagrożeniach. Wydaje się, że NASA uważa, że ​​jest w porządku, o ile płyta CD nie jest przezroczysta, ale inne strony tego odradzają.
pela

1
@pela Dzięki za sugestię CD .. Mam tutaj kilka płyt CD, które pasują do opisu na stronie NASA .. Użyję go do szybkiego przeglądania w ostateczności, jeśli nie znajdę odpowiednich filtrów słonecznych.
Rosdi Kasim

Odpowiedzi:


8

Jeśli normalnie nie jest bezpiecznie patrzeć na odbicie słońca w wodzie, nie jest to bezpieczniejsze podczas zaćmienia, ponieważ nawet jeśli 1% słońca pokazuje, że jest to więcej niż wystarczająca ilość światła, aby poważnie uszkodzić oczy. Najlepszym sposobem, aby zobaczyć słońce, jeśli jeszcze nie zamówiłeś okularów zaćmienia, jest wybicie dziury w kawałku papieru i wyświetlenie obrazu słońca na innym, tak jak:

Wpisz opis zdjęcia tutaj

Instrukcje jak to zrobić tutaj na stronie JPL .


Dzięki .. po zastanowieniu się trochę, myślę, że wybiorę opcję lornetki .. coś takiego zrobi dobrze? lelong.com.my/... to tylko 10 dolców .. Nakleję to do statywu i wyrzucę na papier na ziemi .. czy powinno być o wiele lepszy obraz, prawda?
Rosdi Kasim

1
@RosdiKasim Tak, to zadziała, dostaniesz dwa obrazy zamiast jednego, ale to nie ma znaczenia. Jeśli możesz sprawić, by dobrze skupili się na papierze, powinieneś zobaczyć świetny obraz.
Dean

1
Chcę tylko dodać, że ludzie są tak skupieni na obserwowaniu dysku zaćmieniowego, że brakuje im najlepszej części doświadczenia. Jeśli jesteś w regionie całości, chcesz obserwować swoje środowisko na ziemi. Temperatura spada o około 10 stopni, gdy cień biegnie w poprzek ziemi z prędkością tysiąca mil na godzinę. Wszystkie zwierzęta i rośliny zachowują się jak w nocy (robi się cicho, świerszcze ćwierkają, rośliny zanikają itp.) Fajnie jest jednak zobaczyć koronę!
Jack R. Woods,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.