Jak długo powinno zająć nam obserwacyjne ustalenie, czy Planeta Dziewięć Caltech naprawdę tam jest?


16

Caltech właśnie opublikował raport mówiący, że prawdopodobnie na dużej orbicie (10 mas Ziemi) na odległej orbicie (10 - 20 tysięcy lat) wyjaśniono wiele obserwacji obiektów Pasa Kuipera. Jak długo może to potrwać, zanim zostanie to potwierdzone lub obalone obserwacyjnie?

Zobacz ten film


9
Fotki albo tak się nie stało! ”;-)
gerrit

2
5 lat zgodnie z tym artykułem : „Batygin i Brown używają Subaru do poszukiwania Planety X - i koordynują swoje wysiłki z poprzednimi konkurentami, Sheppardem i Trujillo, którzy również dołączyli do polowania z Subaru. Brown mówi, że zajmie to około 5 lat dla dwóch zespołów na przeszukanie większości obszarów, w których czai się Planeta X ”.
jg-faustus


Ładna aktualizacja 1 rok później, gdzie jesteśmy: oklo.org/2017/01/21/planet-nine-a-one-year-update
joseph.hainline

Odpowiedzi:


12

Są to obliczenia modelowe, które wskazują na istnienie możliwego ciała o masie około 10-krotności masy Ziemi. Nazwanie tego odkryciem byłoby oczywiście przedwczesne. Poziom ufności jest nieco powyżej poziomu „dowodu” 3 sigma, przy założeniu, że odkrycia obiektów KBO prowadzące do wnioskowania nie są tendencyjnie tendencyjne. Jest to długa droga do bezpośredniej obserwacji, ponieważ nie wyprowadzono dokładnych danych orbitalnych. Inną opcją jest to, że istniała planeta. Ale mogło opuścić nasz Układ Słoneczny. Dlatego przewidywanie daty bezpośredniej obserwacji nie wydaje się w tej chwili rozsądne.


2

Może teleskop kosmiczny Gaia już go złapał? Pierwsze wydanie danych w połowie 2016 r .


1
To byłoby takie niesamowite
joseph.hainline

3
O ile nie znajdzie się w pobliżu swojej orbity, będzie zbyt słabo widoczny dla GAIA. Obiekt o wielkości Neptuna (nieco większy od tej potencjalnej planety) spadłby poniżej granicy 20 wielkości GAIA przy około 500 AU. Zrobiłem matematykę jako część innej odpowiedzi .
Dan bawi się Firelight

@ DanNeely myślałem, że może zobaczyć więcej, ale GAIA znalezienie większej liczby KBO na sugerowanej orbicie P9 powinno pomóc to przetestować.
LocalFluff 21.01.16

LocalFluff ma dobrą rację, ale jeszcze szerszy jest fakt, że wiele odkryć faktycznie ma przynajmniej jedno „odkrycie” sprzed wielu lat. Pluton był w ten sposób. Znaleźli zdjęcia z 1915 roku, ale nikt nie zauważył, co to było (ponieważ się nie poruszało), a więc faktyczne odkrycie dokonane przez Clyde Tombough w 1930 roku. Cytat z wikipedia: en.wikipedia.org/wiki/Pluto#cite_note-Hoyt -34 Więc może już go sfotografowaliśmy, ale po prostu nigdy nie zauważyliśmy, że się porusza (ponieważ jest naprawdę bardzo daleko i dlatego bardzo wolno na swojej orbicie).
DrZ214,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.