Dlaczego nie widzimy centrum galaktyki?


11

Kiedy patrzymy w niebo i widzimy Drogę Mleczną , widzimy głównie pasmo, bez prawdziwego centrum.

Na dokładniejszym zdjęciu możemy odgadnąć środek galaktyki (patrz to zdjęcie ), ale nadal nie widzimy centrum jako jakiejś dużej, jasnej „gwiazdy”, jak na tym zdjęciu .

Wiem, że między nami a centrum galaktyki jest wiele obiektów (gwiazd, planet i pyłu). Ale gwiazdy są jasne i nie powinny „ukrywać” światła centrum galaktyki, ponieważ one też świecą.

Dlaczego nie widzimy centrum galaktyki jako „nocnego słońca”?

Ile jest pyłu, więc blokuje światło centrum galaktyki?

Czy z powodu wszystkich chmur Oorta wszystkich układów słonecznych nie widzimy wyraźnie centrum galaktyki?

Odpowiedzi:


16

Głównym powodem, dla którego nie widzimy jasnego centrum naszej galaktyki, złożonej z milionów gwiazd, jest pył . Światło widzialne jest pochłaniane i rozpraszane przez pył międzygwiezdny, ale to nie znaczy, że nie widzimy go na innych falach widma, na przykład światło podczerwone nie cierpi tak bardzo z powodu pyłu.

Zwróć uwagę na ten obraz, jak jasno centrum galaktyki wygląda w podczerwieni i na zdjęciach w bliskiej podczerwieni !:

Galaktyka Drogi Mlecznej o różnych długościach fal

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej MultiwaveLength Milky Way NASD Goddard Space Flight Center.


Ale dlaczego tak nie jest, skoro jest to czarna dziura?
Ahmed Hamdy

@Ahmed Hamdy Przepraszam, jeśli nie rozumiem, ale dlaczego tak nie jest?
Eduardo Serra

Miałem na myśli, że może to być spowodowane możliwością czarnej dziury w centrum Galaktyki?
Ahmed Hamdy

@ Ahmed Hamdy Tak, ale moje pytanie brzmi: co może być z powodu takiej możliwości? Mówisz, że nie widzimy światła, ponieważ w środku jest czarna dziura? Jeśli tak jest, to nie, to nie z powodu czarnej dziury. Centrum Drogi Mlecznej ma dużą gęstość gwiazd, więc powinno być jasne, nawet jeśli nie było czarnej dziury. Pył międzygwiezdny uniemożliwia nam dostrzeżenie jasnego centrum, niezależnie od istnienia supermasywnej czarnej dziury w Strzelcu A *
Eduardo Serra

1
@ Ahmed Hamdy Nie mówię, że nie ma czarnej dziury, w rzeczywistości istnienie supermasywnej czarnej dziury jest prawie pewne. Mówię o tym, że ta czarna dziura nie ma nic wspólnego z faktem, że nie widzimy jasności środka naszej galaktyki. Przeczytaj ten artykuł z wydziału astronomii Uniwersytetu Cornell, aby dowiedzieć się więcej na temat omawianej dziury czarno-białej i jej wpływu na nią.
Eduardo Serra

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.