Czy jakiś fragment komety Halleya uderzył w Ziemię 1500 lat temu?


Odpowiedzi:


3

Małe kawałki komety Halleya uderzają w Ziemię każdej wiosny. To się nazywa deszcz meteorów Eta Aquarid, ale myślę, że myślisz o czymś większym.

W artykule Dallas Abbota zauważono, że w punkcie 533-540 rdzenia lodowego GISP2 znajdują się cząstki bogate w Sn, cząstki bogate w Ni i kosmiczne kulki. Te identyfikuje jako dowód niewielkiego wpływu kometarnego. Rozdzielczość rdzenia GISP2 jest wystarczająca, aby umieścić ten wpływ późną wiosną, zgodnie z deszczem meteorytowym Eta Aquarid, o którym wiadomo, że jest wytwarzany przez kometę Halleys.

Dallas zauważa, że ​​wzrost pyłu kometarnego w atmosferze może częściowo tłumaczyć ekstremalne zjawiska pogodowe 535–536 , w połączeniu z niewielką erupcją wulkanu. Chociaż istnieją inne, konkurujące ze sobą hipotezy, i nie jest to uważane za ustaloną naukę.


To niesamowite w przypadku Eta Aquarid. Nie mam pojęcia. Przechodzenie przez ślad kurzu (deszcz meteorów) oznacza, że ​​sama Halley może (i czasami ma) zbliżyć się bardzo blisko Ziemi. Nie wiedziałem tego Zabawny artykuł na temat przejścia z 1910 roku. Theguardian.com/science/across-the-universe/2012/dec/20/…
userLTK

1

Nie przeczytałem pełnego artykułu naukowego, ale nie mam skłonności do ufania temu. W tym roku chińska cywilizacja była dość dobrze ugruntowana i komentowała komety, a ja nie czytałam o nich komentujących kometę, która tak bardzo zbliżyła się do Ziemi.


Chińczycy mogliby nie doświadczyć tego wpływu, gdyby znajdowali się po drugiej stronie świata lub nad oceanem. Ale jestem skłonny się z tobą zgodzić. Czy to możliwe, że Ziemia została uderzona przez kometę około 530 rne - jasne. Czy to był kawałek komety Halleya? Er. . . Też jestem sceptyczny.
userLTK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.