Dlaczego ta asteroida (4864 Nimoy) została nazwana na cześć Leonarda Nimoya?


11

Asteroida 4864 Nimoy została niedawno nazwana na cześć Leonarda Nimoya . Odkryto go 2 września 1988 roku, więc minęło prawie 27 lat bez nazwy. Dlaczego tę asteroidę nazwano jego imieniem? Czy próbowali wymyślić jego nazwę i zdecydowali się nazwać ją Leonard Nimoy, czy też szukali asteroidy, która mogłaby nazywać się po nim i wybrała właśnie tę?

Odpowiedzi:


2

Nie jestem do końca pewien, ale zgaduję, że to po prostu dlatego, że odkrywca to zasugerował. Po kilku krokach w procesie charakteryzowania orbity asteroidy odkrywca może zasugerować komitetowi nazwę (w uzasadnieniu). Pełne wytyczne są dostępne na odpowiedniej stronie IAU . (Jest to dłuższe niż warto tutaj odtworzyć.)

Zauważ, że istnieje wiele asteroidów „celebrytów”, wywodzących się z szerokiej gamy ludzkich przedsięwzięć: Adamsmith, Balzac, Beethoven, Megryan itp. Jeśli już, dziwię się, że asteroida nie została wcześniej nazwana Nimoy. Jest już pan Spock!


5
Jako trywialna uwaga, asteroida „2309 Mr. Spock” ​​została pierwotnie nazwana na cześć zwierzaka astronoma Jamesa Gibsona, który z kolei został nazwany na cześć postaci Star Trek. futilitycloset.com/2005/06/22/...
Russell Borogove
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.