Czy jakieś znane żywe organizmy na Ziemi mogłyby przetrwać na Marsie?


29

Żadne życie nie zostało odkryte poza Ziemią (jeszcze?), Ale czy wiemy, czy cokolwiek, co można by uznać za „żyjące” na Ziemi, mogłoby podbić Marsa ? (a może Wenus ?)

W trakcie realizacji projektu Mars One zastanawiałem się, czy można przeszczepić część życia Ziemi na Marsa i czy coś może tam przetrwać (naturalnie).

Wiele rodzajów życia opiera się na powietrzu i słońcu. Zwierzęta muszą oddychać tlenem, rośliny potrzebują słońca i oba potrzebują wody. Ale na Ziemi istnieje wiele innych rodzajów życia, takich jak:

  • Bardzo głębokie życie w wodzie morskiej, które żyje pod wysokim ciśnieniem i bez światła słonecznego,
  • organizmy ekstremofilne żyjące w bardzo gorącej wodzie,
  • dziwne „życie arszeniku”, które uznano za całkowicie oparte na arszeniku, ale okazało się czymś innym ...

Czy były jakieś teorie lub badania dotyczące niezwykłych form życia na Ziemi, które mogą przetrwać na Marsie?


2
Dodaję na marginesie, że nawet gdyby istniało życie na Ziemi, które mogłoby przetrwać na Marsie, prawdopodobnie nie chcielibyśmy jeszcze wysłać ich na Marsa, ponieważ może to skomplikować nasze badania w celu ustalenia, czy Mars ma obecnie własną formę życia .
nazwie 2voyage

3
Myślę, że prawdopodobnie zależy to dokładnie od tego, GDZIE na Marsie chcesz zdeponować formy życia. Brak silnej magnetosfery Marsa pozwala na przeniknięcie dużej ilości promieniowania, więc nawet jeśli poradzą sobie z atmosferą i temperaturą, mogą umrzeć z tego powodu. Ale wyobrażam sobie, że niektóre bakterie głębokopochodne lub lodowe mogłyby przetrwać na Marsie, gdzie byłyby chronione przed promieniowaniem, a różnica atmosfery byłaby dyskusyjna. Biorąc to pod uwagę, nie mam dla ciebie żadnych konkretnych danych (dlatego dodałem to jako komentarz zamiast odpowiedzi).
Nerrolken,

Powierzchnia czy podpowierzchnia? Ciśnienie rośnie gwałtownie, gdy kładziesz się na ziemi i skale. Temperatura łagodzi, a następnie rośnie. Nie sądzę, abyśmy znali pH lub temperaturę marsjańskich złóż solanki więcej niż kilka cali w dół. Prawdopodobne jest jakaś część souce energia nadaje się do growies; być może chloran, a nie tlen jako ostateczny akceptor elektronów: google.com/…
Wayfaring Stranger

Odpowiedzi:


14

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem byłby Tardigrade . Ci mali faceci radzą sobie dobrze z próżnią i promieniowaniem. Dopóki dostarczana jest woda, zgodnie z testami przeprowadzonymi w LEO Tardigrade przetrwałby na Marsie. Nawet jeśli odwodnią się, powrócą do życia po ponownym dostarczeniu wody.


1
Dziękuję za tę bardzo interesującą odpowiedź. Będę czekać na inne odpowiedzi, mając nadzieję na dłuższą listę, może studia itp. Jeśli nie otrzymam, zaakceptuję twoją odpowiedź.
Thibault,

Nie ma problemu! Mam również nadzieję, że zobaczę kilka innych interesujących odpowiedzi.
dotancohen

3
Moim zdaniem Tardigrades tak naprawdę nie może być kandydatem na pierwszego kolonistę, ponieważ najpierw trzeba byłoby ustalić żywność niesprzyjającą (jak rośliny lub bakterie).
RemcoGerlich,

1
@RemcoGerlich: Masz rację! To interesujące użycie słowa „zdobywca” i możesz poprosić PO o wyjaśnienie. Z całą pewnością uważam, że już podbiłem Marsa i nie widzę, aby ktokolwiek wysyłał flagi, by podważyć moje twierdzenie!
dotancohen,

1
Chciałbym również zauważyć, że zgodnie z artykułem na Wikipedii tardigradowie nie są ekstremofilami . Nie kwitną i nie rozmnażają się w ekstremalnych warunkach, po prostu je znoszą. Jeśli zaimplantujesz pewną liczbę Tardigrad na powierzchni Marsa i wrócisz rok później, zobaczysz tylko tyle samo śpiących Tardigrad.
Ingolifs

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.