Ile gwiazd i galaktyk można zobaczyć gołym okiem?


19

Ile świecących kropek, które widzimy nago, to galaktyki, a nie gwiazdy z naszej galaktyki?

Wyobrażam sobie, że większość punktów świetlnych, które widzimy gołym okiem w nocy, to tak naprawdę gwiazdy z naszej galaktyki. Ale ile z nich to inne obiekty (inne galaktyki, mgławice itp.), Wyłączając planety z naszego Układu Słonecznego?


Ok, spróbuję tam. Myślałem, że jest nieaktywny, ponieważ jest w fazie beta i ma tylko 317 pytań. Przeczytałem również na obszarze51, że poprzednie miejsce pytań i odpowiedzi na temat astronomii zostało zamknięte i że pytania astronomiczne zostały połączone z tym miejscem.

1
Nawiasem mówiąc, dla jasności nie jesteśmy samo w sobie nieaktywnym miejscem. Znacząco spowolniliśmy, ale znajdujemy się w fazie rozwoju, w której wiele witryn beta doświadcza spowolnienia początkowej aktywności i potrzebujemy osób takich jak Ty, aby przyjść i zadać świetne pytania!
nazwie 2voyage

Łał. Odpowiedź nadeszła z prędkością światła. Przepraszamy za uznanie tej witryny za nieaktywną. Dzięki!
Mario Stefanutti

Odpowiedzi:


8

W najlepszych warunkach na niebie gołym okiem (z wysiłkiem) widać obiekty o pozornej jasności 8,0. To ujawnia około 43 197 obiektów na niebie.

Jest 9 galaktyk widocznych gołym okiem, które możesz zobaczyć podczas obserwacji nieba, i jest około 13 mgławic, które możesz zobaczyć.

Źródła:


4
W typowych warunkach ciemnego nieba limit wynosi około 6,0. 8.0 wymagałoby nadzwyczajnych warunków (i znacznie lepszych oczu niż moje). Jedynymi galaktykami widocznymi gołym okiem w normalnych warunkach (poza naszymi) są Duże i Małe Chmury Magellana, M31 (Andromeda) i M33 (Trójkąt). Istnieją tylko sporadyczne doniesienia o innych galaktykach widzianych gołym okiem. (Jest pewien argument, że Omega Centauri jest galaktyką, a nie gromadą kulistą.) Odniesienie: en.wikipedia.org/wiki/Naked_eye#Naked_eye_in_astronomy
Keith Thompson

@KeithThompson Tak, w moich linkowanych źródłach jest więcej na ten temat. PO zapytał „ile”, co jest pytaniem, które często szuka maksymalnego zasięgu. Odpowiedziałem więc możliwie jak najwięcej.
nazwie 2voyage

Chciałbym dodać oczywiste, że większość gwiazd, które widzimy, są jasnymi gwiazdami świecącymi i w żaden sposób nie reprezentują większości gwiazd w galaktyce, ani nawet pobliskiego słonecznego sąsiedztwa.
Jack R. Woods,

Myślisz również o oszacowaniu liczby gwiazd? Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Sky & Telescope , Earth Sky i UBC Astronomy Club .
Dave Jarvis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.