Czy zawsze można wyświetlać ukryte / pliki kropkowe w oknach dialogowych Otwórz / Zapisz?


34

Można wyświetlić tak zwane pliki / katalogi dot .gitlub pliki / katalogi, które mają Hiddenatrybut w Finderze, uruchamiając

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles 1

z wiersza poleceń (następnie killall Finderuruchom, aby go zrestartować). Działa to jednak tylko w Finderze, a nie w oknach dialogowych Otwórz / Zapisz aplikacji. W nich można użyć .skrótu klawiaturowego, aby wyświetlić te pliki, ale musisz go używać za każdym razem , gdy otwierasz nowe okno dialogowe, ponieważ ustawienia nie są zapisywane.

Czy ktoś zna jakiś sposób na trwałe ustawienie tego ustawienia? Może to obejmować polecenie terminala, edycję .plistlub inny plik w aplikacji według aplikacji, cokolwiek. To pytanie zostało zadane jakiś czas temu bez zadowalających odpowiedzi, więc chciałbym sprawdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany w Mountain Lion, czy też ktoś zna odpowiedź, która właśnie pominęła pierwsze pytanie. Obecnie korzystam z wersji 10.8.4, jeśli to robi jakąkolwiek różnicę.


1
To NIE jest duplikat. To pytanie dotyczy otwierania / zapisywania okien dialogowych. Drugi ( apple.stackexchange.com/questions/5870/… ) dotyczy Findera. Jeśli zrobisz to w drugim, naprawi to Findera, ale nie otworzy / zapisz okna dialogowe. Musisz zrobić rozwiązanie w tym jednym.
wisbucky,

Odpowiedzi:


41

Wydaje się, że dodanie klucza do domeny globalnej działa:

defaults write -g AppleShowAllFiles -bool true

Musisz zamknąć i ponownie otworzyć aplikacje, aby zastosować zmiany jak zwykle.


2
Brawo! Dziękuję bardzo, wiedziałem, że to musi być jakoś możliwe. Powinienem również dodać, że nie trzeba ponownie uruchamiać Findera, aby działał, w przeciwieństwie do oryginalnej wersji. Dzięki jeszcze raz!
MattDMo

To nie jest praca. 10.8.4
śr.

@diimdeep Z jakimi aplikacjami testowałeś to? Nie działa z niektórymi aplikacjami, takimi jak TextMate, które dostosowują okna dialogowe plików.
Lri

TextEdit, przynajmniej Sublime Text.
diimdeep

Działa dla mnie z TextEdit w 10.8.4. Jeśli w plist ( defaults read com.apple.TextEdit AppleShowAllFiles) lub ~/Library/Preferences/ByHost/.GlobalPreferences.*.plist( defaults -currentHost read -g AppleShowAllFiles) istnieje TextEdit , zastępują one klucz w ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist.
Lri,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.