Dlaczego mój Mac regularnie opuszcza połączenie z moją siecią


1

Przez prawie rok miałem mój MacBook Air bez żadnych problemów, jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni regularnie rezygnuje z połączenia z moją siecią. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest wyłączenie Wi-Fi, a następnie ponowne włączenie, to działa ponownie - przez chwilę - to samo dzieje się ponownie. To bardzo frustrujące.

Jeśli pinguję adres IP mojego routera, otrzymuję prawidłową odpowiedź, gdy działa, ale gdy nie łączy się z siecią, otrzymuję komunikat „Limit czasu żądania dla icmp_seq”.

Problem ten nie dotyczy innych komputerów / telefonów podłączonych do Wi-Fi, jest to tylko mój Mac.

To doprowadza mnie do szaleństwa, próbowałem rzeczy na innych forach, gdzie ludzie mieli podobne problemy, ale nie mieli szczęścia. Wszelkie sugestie byłyby bardzo mile widziane.

Twoje zdrowie


1
Więc nie spasujemy tutaj, proszę, wyjaśnijcie, co próbowaliście do tej pory.
Buscar웃

1
Na twoje pytanie nie można odpowiedzieć bez podania dodatkowych informacji, ponieważ może to być wiele powodów.
Buscar웃

Odpowiedzi:


1

Czy zmieniłeś ustawienia sieciowe w dowolnym momencie? Jeśli tak, może być konieczne ustawienie sieci na automatyczne i odnowienie DHCP. Zobacz instrukcje tutaj: http://www.technobezz.com/mac-wont-connect-to-wifi/


Witamy w Ask Different! Kilka rzeczy ... to lepiej jako komentarz, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na pytanie OP. Po drugie, odpowiedzi tylko dla linków nie są wskazane, ponieważ gdy łącze staje się nieaktualne (i tak się dzieje), odpowiedź nie jest już użyteczna. Najlepiej to podsumować i podać link jako odniesienie. Zajrzyj do naszego Centrum pomocy - Jak napisać dobrą odpowiedź
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.