System Mac OSX automatycznie dostosowuje poziom głośności mikrofonu - czy można go wyłączyć?


20

Znalazłem ten problem i różne dyskusje online na ten temat, ale nie ma oczywistego „po prostu zrób to”, więc wędruję tutaj z ServerFault, aby o to zapytać.

Czy istnieje sposób na wyłączenie lub ustawienie poziomu wejściowego na mikrofonie? W Soundpreferencjach na Inputkarcie, jeśli kliknę na urządzenie i ustawię poziom, a następnie zacznę mówić, odbierze dźwięk, a następnie zacznę automatycznie dostosowywać poziom wejściowy mikrofonu.

Powoduje to problemy podczas rozmowy z kimś na Lync / Skype / etc, ponieważ w jednej minucie dźwięk jest w porządku, a jeśli podniesiesz swój głos na sekundę, a następnie obniżysz go (lub przesuniesz się na krześle), automatyczne dostosowanie spowoduje druga strona myśli, że szepczesz lub krzyczysz.

Chciałbym mieć możliwość wyłączenia automatycznej regulacji, jeśli to możliwe. Tak nie?

UWAGA: Problem jest podobny do tego: iMac OSX 10.8.4 Głośność dostosowuje się sama, ale raczej po stronie wejściowej, a nie wyjściowej.

Odpowiedzi:


10

Możesz to ustawić za pomocą wiersza poleceń:

osascript -e "set volume input volume 100"

Odkryłem, że OSX Polycom RealPresence Desktop ma podobną irytującą „funkcję”, która reguluje głośność wejścia mikrofonu w dół, ale nigdy nie wykonuje kopii zapasowej. Moim obejściem jest umieszczenie tej linii w moim crontabie:

# Check every minute for mic input < 100%; if it is, dial it up elegantly
* * * * * while (( `osascript -e "input volume of (get volume settings)"` < 100 )); do osascript -e "set volume input volume (input volume of (get volume settings) + 3)"; sleep 0.1; done;

Pętle powodują, że suwak „przesuwa się” w górę o około sekundę, a nie gwałtowny skok głośności.


Próbowałem tego, co poradziłeś w wierszu poleceń, i zadziałało dobrze. Ale potem automatycznie dostosowano głośność, więc to nie jest rozwiązanie. Czy możesz wyjaśnić, jak zaimplementować pętlę w terminalu? Nie wiem co to jest crontab. Dzięki
Tony M,

Crontab pomysł jest bardzo przydatna
Ben Wheeler

23

Okazuje się, że poziomem mikrofonu z automatyczną regulacją nie był MacOS, ale Skype (wersja 6.6.0.467). W Preferencjach Skype znajduje się pole wyboru, aby włączyć / wyłączyć, a po jego wyłączeniu poziom pozostaje tam, gdzie go ustawiłem.

Problem polega na tym, że najwyraźniej pojęcie automatycznego dostosowywania głośności mikrofonu przez Skype polega na maksymalnym zwiększeniu głośności, bez względu na wszystko - nawet gdy żadne połączenie nie jest aktywne. Przy około 90% mikrofon zaczyna wychwytywać szum tła, prawdopodobnie dysk Mac lub wentylator, i o 100% ten szum tła jest przytłaczający.

Odkryłem, że na moim MacBooku Pro (ok. 2008) poziom mikrofonu na poziomie około 75% był dobry, a także pomocne było zaznaczenie pola wyboru „Użyj redukcji szumów otoczenia” (tuż pod suwakiem poziomu mikrofonu w Preferencjach systemowych /Audio).


To był również problem dla mnie. Dziwne było to, że korzystałem wtedy z GoToMeeting. Wydaje się, że dzieje się to w tle, niezależnie od tego, czy prowadzisz rozmowę, czy nie.
sholsinger

Działo się to również z Zoomem. Gdy wyczyściłem flagę, wszystko było w porządku i zatrzymałem się w jednym miejscu.
N1tr0

To mi nie zadziałało. Wyłączyłem pole wyboru, o którym mówisz w Skypie, i to nie pomogło. Nadal jest automatycznie dostosowywany.
Tony M

6

Sam MacOS nie ma opcji automatycznej regulacji mikrofonu, więc istnieją aplikacje, które to robią. Musisz sprawdzić, które aplikacje, które potencjalnie współpracują z kamerą / mikrofonem, mają tę opcję automatycznej regulacji i ją wyłączyć.

Przekonałem się, że to jakiś błąd w Skype, który pojawia się od czasu do czasu. Aby wyłączyć automatyczną kontrolę wzmocnienia mikrofonu w Skype, potrzebujesz :

 • Kliknij Toolsw górnej części okna Skype
 • Wybierz Options
 • Wybierz Audio Settings
 • Under Microphone, odznaczAutomatically adjust Microphone settings

Istnieje również możliwość, aby go wyłączyć ręcznie w config :

 1. Zamknij wszystkie wystąpienia Skype
 2. Przejdź do katalogu skype lub w terminalu uruchom polecenie:

  $ cd ~/Library/Application\ Support/Skype/

 3. Otwórz plik wezwany shared.xmldo edycji, pełna ścieżka do pliku to

  ~/Library/Application\ Support/Skype/shared.xml

 4. Wyszukaj wiersz <VoiceEng>i rozszerz ten plik w następujący sposób:

  <VoiceEng> <AGC>0</AGC> ... </VoiceEng>

  mogą być dodatkowe wiersze, takie jak <MicVolume..itp., zostaw je tam, bez zmian. AGC ustawione na 0znaczy OFF, 1środki ONdo automatycznej kontroli wzmocnienia , która zmienia głośność.

 5. Zapisz shared.xmlplik, zamknij, uruchom ponownie Skype. Cieszyć się!


2

Znaleziono plik Google Talk / Hangouts w ~/Library/Preferences/com.google.GoogleTalkPluginD.plist.

Edytuj plik za pomocą edytora preferencji (Xcode, TextWrangler, Pref Setter itp.) I zmień audio-flagsustawienie na 0.

Wygląda na ustawienie dla aplikacji.

Właśnie wypróbowałem to na moim komputerze Mac 2011 z systemem OS X 10.8.4 i zadziałało. Doprowadza mnie do szaleństwa przez 2 lata.


1

Skype ma regulację mikrofonu w Preferencyjnym audio wideo.

Tam możesz wyłączyć ustawienie Auto.

Nie wiem o Lync.


Nic takiego nie jest zainstalowane w programach Lync i Skype. Problem polega na tym, że wpływa to nie tylko na mikrofon wejściowy na komputerze Mac, ale także na Parallels. Ciągle myślę, że to ustawienie systemu operacyjnego, ale jeszcze nic ostatecznego.
TheCleaner

Mówimy o wbudowanym mikrofonie?
Ruskes

To Mac Pro ... więc nie ma wbudowanego mikrofonu (oprócz
wejścia

1

Rozgryzłem to! Zadzwoniłem do pomocy technicznej dla komputerów Mac i kazali mi uruchomić komputer, naciskając Cmd+ Opt+ P+, Ri resetuje to, co rozwiązuje problem. Mam nadzieję, że to działa dla wszystkich, tak jak dla mnie!


Próbowałem tego i to nie rozwiązało mojego problemu. Poziom wejściowy mikrofonu jest nadal automatycznie dostosowywany
Tony M

1

Myślę, że znalazłem obejście dla systemu macOS. Możesz utworzyć „Aggregate Device”, które działa z jednym mikrofonem (ale nie pomaga w przypadku wielu źródeł wejściowych). Aggregate Device nie ma własnego ustawienia głośności, więc GoTo nie może z nim zadzierać.

Otwórz „Audio MIDI Setup”. Możesz to szybko znaleźć, naciskając Command + Spacja, a następnie wpisz MIDI. Dodaj „Agreguj urządzenie”. W lewej kolumnie u dołu naciśnij znak + i „Utwórz urządzenie agregujące” Kliknij nowe urządzenie agregujące w lewej kolumnie i zaznacz „Użyj” mikrofonu w prawym panelu.

Teraz urządzenie agregujące powinno być dostępne jako dane wejściowe w GoTo. Nadal możesz ustawić czułość mikrofonu w urządzeniu agregującym, jak zwykle, i GoTo nie może już na to wpływać, ponieważ jest on ukryty w urządzeniu agregującym.

To nie będzie działać z wieloma mikrofonami w GoTo; GoTo używa tylko pierwszego kanału, więc dodatkowe kanały są ignorowane. Rogue Amoeba Loopback może obejść ten problem, tworząc agregujące urządzenie, które ma tylko jeden kanał, niezależnie od liczby wejść. Jest naprawdę elegancki i łatwiejszy w użyciu niż konfiguracja Audio MIDI, ale kosztuje 99 USD.


0

Dla mnie problemową aplikacją jest Citrix GoToMeeting, z którego muszę korzystać w pracy. Używam odmiany rozwiązania @ thetoolman, aby obniżyć głośność do 49-50 co sekundę (brak zadania cron, po prostu zaczynam to za każdym razem, gdy mam spotkanie):

while true ; do
  while (( `osascript -e "input volume of (get volume settings)"` > 50 )); do
    osascript -e "set volume input volume (input volume of (get volume settings) - 2)";
    sleep 0.01;
  done;
  sleep 1;
done; 

0

Miałem ten sam problem z Zoomem i jak wspomniano powyżej, jest to aplikacja, a nie system operacyjny. Istnieje preferencja, aby wyłączyć regulację wejścia mikrofonu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.