Jak uzyskać narzędzia programistyczne Apple Command Line bez App Store?


2

Mam MacBooka Air z połowy 2013 roku na rozwój systemu UNIX. Jestem rozczarowany, że nie ma kompilatorów C / C ++ i nie ma make, które są najwyraźniej częścią narzędzi programistycznych Apple Command Line Developer Tool, które mają być dostępne do pobrania z Apple Developer Connection, ale które były niedostępne przez blisko tydzień (i licząc) z powodu pewnego rodzaju naruszenia bezpieczeństwa bazy danych użytkowników ADC.

Jeśli ADC jest wyłączone, to skąd sam Xcode nie ma żadnych problemów z pobieraniem narzędzi programistycznych wiersza poleceń, jak w „ MacPorts nie może znaleźć „make” „pytanie?

Jak można pobrać make i clang et al bez konta App Store, a kiedy nie działa ADC? Jak to robi Xcode?

Odpowiedzi:


2

Właśnie zdobądź Apple ID wprowadź informacje o płatności dla Apple ID, aby można było z niego korzystać w App Store. W końcu może być potrzebny do aktualizacji systemu operacyjnego lub instalacji aplikacji.

Jeśli inni znajdą to pytanie po powrocie do strony developer.apple.com, możesz pobrać pakiet narzędzi wiersza poleceń z https://developer.apple.com/downloads . Może być również zainstalowany z preferencji Xcode'a, ale większość plików binarnych jest już dostępna /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/{usr/bin,Tools}.


1
Mam identyfikator Apple ID, ale nie działają one w App Store, chyba że również zarejestrujesz się w App Store.
cnst

Większość dobrych aplikacji nie jest dostępna w sklepie z aplikacjami. VMware, VirtualBox, VLC, Firefox, żadna dobra rzecz nie jest dostępna w sklepie z aplikacjami, z wyjątkiem własnych aplikacji Apple, które zamiast tego można kupić bezpośrednio ze sprzętem.
cnst

Ponadto nie można go pobrać z Xcode, ponieważ Xcode jest dostępny tylko za pośrednictwem App Store lub ADC, które, jak sądzę, prawdopodobnie zdejmują częściej niż tylko z tej okazji. A dla konta App Store musisz mieć kartę kredytową.
cnst

1

Nie musisz mieć karty kredytowej, aby pobrać aplikacje z App Store (nie wierz mi na słowo, zobacz ten artykuł Apple: http://support.apple.com/kb/ht2534 ). Mamy wspólne konto AppleID skonfigurowane dla naszego laboratorium. Tylko darmowe aplikacje (w tym Xcode) są pobierane przy użyciu identyfikatora. Ale trudno to skonfigurować.

Najlepszym rozwiązaniem tutaj (chyba że chcesz kompilatora innej firmy) jest po prostu uzyskanie narzędzi Xcode. Jest to ogromny plik do pobrania, ale kończy się na tym, czego szukasz, i nie będziesz musiał czekać, aż witryna programisty wróci do sieci jako pierwsza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.