Dlaczego mam problem z importowaniem zdjęć z iPhone'a do iPhoto?


22

Dostaję błąd

Error downloading image.
iPhoto cannot import your photos because there was a problem downloading an image.

kiedy „Importuję wszystko ...” z mojego iPhone'a. Próbuję zaimportować poszczególne obrazy, które otrzymuję

The following file cannot be imported. (The file is in an unrecognized format.)
IMG_0301.JPG

W przeszłości byłem w stanie to zrobić, więc nie wiem, dlaczego teraz się rozpaczam. Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Aby pomóc opisać problem, stworzyłem screencast: http://screenr.com/CLr


Ostatnio miałem ten problem. Myślę, że iPhone 4.0 zmienił sposób przechowywania zdjęć na dysku i wydaje się, że jest niekompatybilny z iPhoto 9.
AlBlue

1
Mając ten sam problem. Phoneview, jak zauważono w odpowiedzi Vijay, działa dobrze i jest w stanie importować obrazy, ale ma limit 20 w wersji bezpłatnej, a ja wolałbym nie płacić 20 dolców za naprawę tutaj. Próbowałem także zaimportować za pomocą Podglądu i chociaż jest on tak bezowocny, jak w iPhoto lub przechwytywaniu obrazów, komunikat o błędzie jest nieco bardziej pouczający: „Nie można ukończyć operacji (błąd com.apple.ImageCaptureCore -9912.)” Wyszukiwanie w wiadomości o błędzie powoduje pojawienie się podobnych problemów w sieci, ale nie ma rozwiązania.
LessPop_MoreFizz

Mam takie problemy w zwykłym aparacie, nie tylko w aparatach iPhone ...
Enrico Susatyo

Jako test: przytrzymaj klawisz opcji (lub alt) i uruchom iPhoto. Z menu wynikowego wybierz „Utwórz bibliotekę” Zaimportuj kilka zdjęć do tej nowej, pustej biblioteki. Czy problem się powtarza?
terrydev

Miałem ten problem zarówno w iPhoto, jak i Image Capture, gdy próbowałem zaimportować wideo 10 GB z mojego iPada. Jakoś spróbowałem AirDrop i to zadziałało! Film został zapisany w folderze Pobrane. [Chciałbym móc zamieścić to jako odpowiedź na lepszą widoczność].
Stanislav Pankevich

Odpowiedzi:


8

Wydaje mi się, że rozwiązałem ten problem, podłączając iPhone'a 4 bezpośrednio do MacBooka, a nie do koncentratora USB, do którego wszystko podłączam.

edytuj: Odkryłem również, że tak się dzieje po długotrwałym problemie z importowaniem zdjęć / filmów z mojego iPhone'a 5; był przerywany i buggy, ale korzystałem z prostego przedłużacza USB zza mojego komputera i ostatecznie go usunąłem; z tego powodu ta odpowiedź rozwiązała cały problem.


bingo! może być również związane z rozpoczęciem przeze mnie używania kabla bez jabłka we wspomnianym piasty
spiral


4

Trudno powiedzieć, która z dwóch rzeczy jest prawdziwym problemem:

  1. Telefon ma uszkodzone zdjęcia.
  2. Bazy danych na komputerze Mac używane do śledzenia importowanych zdjęć są uszkodzone / iPhoto jest uszkodzony.

Możesz wykluczyć # 2, przenosząc telefon do innego komputera Mac (lub przynajmniej zrobić innego użytkownika na tym samym komputerze Mac, aby wypróbować import z czystego tabletu).

Jak wspomniano wcześniej - jeśli obrazy są uszkodzone na urządzeniu z systemem iOS, trzeba będzie skorzystać z PhoneView i być może narzędzia, takiego jak Data Rescue, aby sprawdzić, czy zdjęcia można odzyskać. Często nagłówki JPEG i takie są złe, a dane obrazu są poprawne lub można je łączyć z niewielkimi lub żadnymi wizualnymi dowodami uszkodzenia.

Również - może to być kombinacja zarówno # 1, jak i # 2, dlatego niektórzy pracują pod PhoneView, a inni nie. Wreszcie - możesz spróbować przywrócić tę kopię zapasową na innym urządzeniu z systemem iOS i zaimportować zdjęcia stamtąd. Wykluczyłoby to problem z telefonem, który jest znacznie mniej prawdopodobny niż pozostałe dwa elementy wymienione powyżej.


A jeśli stawiam na to - przypuszczam, że pamięć podręczna przechwytywania obrazów jest uszkodzona, więc spróbuj zrobić nowego użytkownika i użyć przechwytywania obrazu, aby pobrać dowolne lub wszystkie zdjęcia. Możesz pominąć błędy i łatwo uzyskać resztę. Usuwanie miejsca na iPhonie podczas podróży w przypadku całkowitego zapełnienia.
bmike

Czy jest jakiś dobry sposób na usunięcie pamięci podręcznej przechwytywania obrazu, jeśli w rzeczywistości to jest problem?
LessPop_MoreFizz

Nie śledziłem, które foldery i pliki są powiązane przez jakiś czas. Tworzenie nowego konta było dla mnie szybsze, aby ominąć tę historię, aby oczyścić obraźliwe zdjęcia / wykluczyć to jako przyczynę / uzyskać zdjęcia, które chciałem. W moim przypadku, po usunięciu zdjęć z rolki filmu - pamięć podręczna sama się rozpracowała.
bmike

1
Wygląda na to, że w /Library/Caches/com.apple.ImageCapture* znajdują się pliki bazy danych z pamięci podręcznej - więc jeśli chcesz poeksperymentować po dobrej kopii zapasowej mac, usuń je lub przenieś i uruchom ponownie, aby sprawdzić ten potencjał ...
bmike

3

Zaskakujące jest to, że po dwóch godzinach chrupania Google'a w poszukiwaniu odpowiedzi i ponownym uruchomieniu telefonu (Home + Power key) jedynym rozwiązaniem było ponowne uruchomienie komputera Mac. Wszystko magicznie rozwiązało (zarówno Picasa, jak i wszystkie inne oprogramowanie)


2

+1 dla Phoneview za bycie świetną aplikacją, ale rozumiem, że nie chcę kupować aplikacji.

Jako alternatywę, powinieneś spojrzeć na tę aplikację opłat, wydaje się, że zrobi to, czego potrzebujesz.

http://www.macroplant.com/iphoneexplorer/

Najprawdopodobniej najlepiej będzie usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a, który chcesz / potrzebujesz, przeciągając je na pulpit / folder. Następnie zaimportuj je do iPhoto.

Następnie wykonaj kopię zapasową telefonu w iTunes. Wyczyściłbym iPhone'a i ponownie zainstalowałem iOS za pośrednictwem iTunes. Następnie po zainstalowaniu systemu operacyjnego iTunes zapyta, czy chcesz przywrócić kopię zapasową.

Jeśli występuje problem ze zdjęciami / danymi, może to nie pomóc. Jeśli jednak wystąpi problem z bazowym systemem iOS, może to rozwiązać problem.


To zadziałało, ale po zrobieniu tego i wyczyszczeniu Rolki z aparatu nadal mam ten sam problem z nowymi zdjęciami. Utrzymanie otwartej nagrody w nadziei na bardziej trwałe rozwiązanie.
LessPop_MoreFizz

Jeśli nowe zdjęcia mają ten sam problem - jest to uszkodzenie rolki zdjęć (iOS wymagający przywrócenia i skonfigurowania jako nowy) lub uszkodzenie komputera Mac w jednej z baz danych śledzących status importu systemu iOS. Które z nich jest łatwiejsze do wykluczenia?
bmike

2

Przeczytałem na forach pomocy technicznej Apple, że aplikacja Image Capture (dołączona do OSX, w folderze Utilities) zaimportuje te „uszkodzone” zdjęcia w porządku, podczas gdy iPhoto nie.

Podobnie jak inni, wciąż czekam na trwałe rozwiązanie (nawet potwierdzenie) od Apple.


Dziękuję za odpowiedź! Jeśli to możliwe, czy możesz dodać link do wspomnianej przez Ciebie dyskusji Apple? Dzięki!
daviesgeek


2

Jedną z rzeczy, o których jeszcze nie wspomniano, jest to, że dysk twardy może być pełny. Otrzymałem ten błąd, aż zrobiłem trochę miejsca.


1
  1. Zamknij iPhoto, upewnij się, że pod ikoną nie pojawia się białe światło.
  2. Przejdź do folderu zdjęć i przeciągnij ikonę biblioteki iPhoto na pulpit.
  3. Otwórz iPhoto i kliknij Utwórz nową bibliotekę.
  4. Po otwarciu przenieś go, aby zobaczyć ikonę biblioteki iPhoto na pulpicie.
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę iPhoto i kliknij „Pokaż zawartość pakietu”.
  6. Przeciągnij pliki Library.iPhoto i Library6.iPhoto na iPhoto.

Po tym powinien działać.


0

Odkryłem, że iPhoto może być wybredny, jeśli chodzi o formaty kolorów. Na przykład iPhoto zwrócił ten sam błąd, gdy próbowałem zaimportować obraz w skali szarości. Najpierw musiałem przekonwertować go na RGB, zanim iPhoto go zaimportuje. Czytałem gdzie indziej, że iPhoto może być także wybredny dla warstw.


2
Trudno byłoby uzyskać dziwne zdjęcie w rolce filmowej na iPhonie. Importowanie z Findera to jedno, ale iOS jest dość rygorystycznie kontrolowany pod względem importowanych zdjęć.
bmike

To wcale nie jest trudne. Po prostu zapisujesz zdjęcie z Safari. Robię to cały czas.
Trieu

0

Aktualizacja! aktualizacja! aktualizacja! Upewnij się, że Twój iPhone i Mac są w najnowszych wersjach OS X (10.6.8) i iOS (4.3.3). Ponadto (jeśli to możliwe) uaktualnij do iLife '11.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj wykonać kopię zapasową (przez iTunes) i przywrócić iPhone'a. Spróbuj też użyć synchronizacji zdjęć (za pośrednictwem iTunes) zamiast ręcznie kopiować zdjęcia.


Wszystko jest aktualne w telefonie, a komputer Mac jest zupełnie nowy (~ 1 miesiąc) i jest również aktualny. Synchronizacja zdjęć służy do wysyłania zdjęć w przeciwnym kierunku. Ponownie ten problem dotyczy w szczególności importowania z folderu Rolka z aparatu.
LessPop_MoreFizz

Spróbuj przywrócić iPhone'a. (Upewnij się, że masz kopię zapasową!)
spudwaffle

0

Wystąpił problem podczas importowania zdjęć z iPhone'a (4S) do iPhoto; niektóre zdjęcia ulegają uszkodzeniu podczas procesu importowania. Wydaje się, że jest dobrze udokumentowany tutaj .


Chociaż może to odpowiedzieć na pytanie, to jest najlepsze podsumować zawartość linku i podać link do odniesienia. Linki z czasem znikają, pozostawiając nie nadającą się do zastosowania odpowiedź dla tych, którzy mogą natknąć się na twoją odpowiedź w przyszłości.
daviesgeek

0

Hmmm ... Spróbowałem tutaj kilku sugerowanych rozwiązań i ostatecznie postanowiłem po prostu zwolnić mój dysk twardy. Więc usunąłem kilka starych zdjęć i filmów oraz voilà --- brak komunikatu o błędzie. :)


-2

Wypróbuj Narzędzie dyskowe, aby sprawdzić / naprawić uprawnienia do woluminu przechowującego bibliotekę iTunes.


3
To nie rozwiąże problemów z uprawnieniami w folderze użytkownika, co prawdopodobnie ma miejsce, gdy dane przechwytywania obrazu są przechowywane przed wprowadzeniem zdjęć do iPhoto. Jest mało prawdopodobne, aby oprogramowanie Apple miało problemy z uprawnieniami, ponieważ aplikacje działają z innymi narzędziami, więc nie powinno to zaszkodzić, ale prawdopodobnie również nie pomoże. Pokazywałoby to wadliwy dysk twardy lub poważne uszkodzenie katalogu, ale spodziewałbym się wielu innych problemów.
bmike

-5

Czy naprawdę potrzebujesz IMG_0301.JPG?

Jeśli nie, możesz spróbować kliknąć „Usuń” zamiast „Zachowaj”, aby opróżnić bibliotekę i mam nadzieję, że pozbędziesz się IMG_0301.JPG, a następnie zsynchronizuj zdjęcia z powrotem do telefonu, jeśli to konieczne.


IMG_0301.JPG był tylko przykładem. Próbowanie przypadkowych zdjęć z różnych miesięcy daje ten sam rezultat.
etoleb

1
@gnuchu ma dobry punkt. dzielenie złego od dobrego jest realne - zwłaszcza jeśli Image Capture ma te same błędy (z pewnością szybsze jest importowanie zdjęć do wyszukiwarki i łatwiej jest usunąć dobre, gdy są bezpieczne). Gdy już wiesz, ile zdjęć jest złych, możesz mieć większą pewność, że zamiast roli iPhoto jest to zły obraz lub dwa zdjęcia.
bmike

W moim przypadku są wszystkie 235 zdjęć.
LessPop_MoreFizz

Inną opcją jest jailbreak telefonu. ssh na urządzeniu, a następnie scp wszystkie zdjęcia z var / mobile / Media / DCIM do komputera. Następnie możesz usunąć je wszystkie i, miejmy nadzieję, pozbyć się tego błędu. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową przed jailbreakiem. Użyłem jailbreakme.com na drugi dzień i wygląda na to, że jest bezużyteczny (chociaż mam iPhone4 z najnowszą wersją iOS). Jeśli chcesz usunąć post-jailbreak post to jest tak proste jak przywracanie za pomocą iTunes. YMMV.
gnuchu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.