Skróty ratunkowe dla „Frozen” OS X?


1

Chociaż nie zdarza się to często, czasami znajduję się w sytuacji, gdy OSX nie reaguje na żadne polecenia.

Ostatnim razem, gdy to się zdarzyło, zamykałem pełnoekranową maszynę wirtualną - aplikacja zniknęła, ale potem byłem na pustym ekranie i nie byłem w stanie się wyłączyć (mysz nadal działała, ale nie klawisze jasności / głośności).

Czy jest jakiś sposób na wyjście z takiej sytuacji poza przytrzymaniem klawisza zasilania?

(Znalazłem tylko kilka skrótów, które powinny wymusić zamknięcie, ale żaden z nich nie działał. Niektórzy wspominali o klawiszu „EJECT”, którego nie mam na klawiaturze MacBooka Pro).

Odpowiedzi:


2

Z artykułu na stronie http://support.apple.com/kb/ht3411

Naciśnij Command-Option-Esc, aby wymusić zamknięcie, wyświetli się okno dialogowe, w którym możesz wybrać, którą aplikację zamknąć.

Command-Option-Shift-Esc na trzy sekundy wymusi wyjście z aplikacji na pierwszym planie.

Oto kolejny pomocny artykuł: http://osxdaily.com/2012/03/02/force-quit-mac-apps/


Uważam, że to nie działa - przynajmniej nie w trzy sekundy mentioned- rzędu minut ewentualnie
Mark

Dzięki. Czy jest jednak coś jeszcze, jeśli system operacyjny nie zareaguje? (jak wylogowanie / zamknięcie / ...?)
laktak

Jeśli powyższe polecenia nie działają, jedyne znane mi rozwiązanie to twarde wyłączenie poprzez przytrzymanie przycisku zasilania do momentu wyłączenia urządzenia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​gdy Finder jest naprawdę zablokowany, nie ma poleceń takich jak wylogowanie / reset / zamknięcie, które działałyby, ponieważ nie ma dostępnego Findera do ich przetworzenia.
Dave Nelson

Pamiętaj również, że jeśli Finder jest zajęty, jest w trakcie awarii, jeśli inna aplikacja blokuje wszystkie dostępne cykle przetwarzania, wykonanie polecenia będzie trwać znacznie dłużej. Jeśli jest aplikacja, która mocno się zawiesza, a Finder również ulega awarii, okna dialogowe Force Quit często się nie pojawiają, po prostu system operacyjny nie wyświetla cykli przetwarzania.
Dave Nelson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.